Na Slovensku prebehlo najväčšie testovanie kolagénov
Na Slovensku prebehlo najväčšie testovanie kolagénov

Na Slovensku prebehlo najväčšie testovanie kolagénov

Na Slovensku prebehlo najväčšie testovanie kolagénov

Len pred nedávnom prebehlo na Slovensku nezávislé slovenské testovanie kolagénov, ktorého cieľom bola lepšia orientácia v kolagénových produktoch, ktorých je na slovenskom trhu k dnešnému dňu cez 300 druhov. 

Obsah

Avšak produkty spoločnosti Kompava neboli do danej súťaže zaradené. Dôvodom nezaradenia našich produktov do testovania však nebola nižšia kvalita oproti iným výrobkom, ale práve ich komplexnosť.

Slovenský test kolagénov, mal za úlohu zodpovedať všetky potrebné otázky, ktoré ľuďom uľahčia výber vhodného produktu. Vyhlasovateľom súťaže bol portál www.testkolagenov.sk  Tvorcovia testu uvádzajú, že samotnému výberu kolagénov predchádzala podrobná analýza trhu, na základe, ktorej sa dostali k šiestim najpopulárnejším kolagénovým doplnkom výživy na Slovensku. 

Keďže Kompava pôsobí na trhu dve desaťročia a vyrába prémiové funkčné výživové doplnky, ktoré obsahujú suroviny tej najvyššej kvality, a to vrátane kolagénového doplnku zvaného „SkinBooster“ či komplexnej kĺbovej výživy „GELO-3 Complex,“ ktorá obsahuje kombináciu troch dôležitých látok pre kĺby: kolagénové peptidy, glukozamín sulfát a chondroitín sulfát. Oba výrobky sú určené nielen pre vrcholových športovcov a aktívnych jedincov, ale tiež pre ľudí, ktorí radi skvalitňujú svoj život a upevňujú celkové zdravie. Tieto produkty si počas niekoľkých rokov stihli obľúbiť tisícky ľudí po celom Slovensku alebo v zahraničí, čoho dôkazom sú aj mnohé pozitívne recenzie na portáloch či výsledky a skúsenosti zdieľané priamo od zákazníkov. Avšak, oba spomenuté produkty neboli zahrnuté do súťaže, ktorú vyhlásil portál www.testkolagenov.sk, a to práve vďaka ich komplexnosti, ako sme už v predchádzajúcich riadkoch spomenuli.

 

„Ako výrobca výživových doplnkov máme v portfóliu až 3 rôzne druhy kolagénov. Prvý bol špeciálne vytváraný na podporu kĺbových štruktúr, teda obsahuje látky okrem kolagénu a vitamínu C, ktoré kĺby potrebujú na regeneráciu, a to glukozamín, chondroitín i napr. vápnik. Gelo-3 complex má veľmi veľa obľúbencov v športovej i mimo športovej sfére. Druhý kolagén bol špeciálne pripravovaný pre jeho efektívny účinok na pleť, vlasy a nechty. Okrem už spomínaných látok (kolagén a vit. C) má naviac iné zložky, ktoré sú dôležité pre vypĺňanie vrások, lepšiu hydratáciu, pevnosť nechtov. To vám len kolagén a vitamín C neposkytne. Tretia forma, ktorú máme v ponuke je kolagénová tyčinka Joint Bar.

Ako jediná na trhu môže svojim zložením i chuťou osloviť každého zákazníka. Tak isto nie je to len čistý kolagén. Všetky produkty sú komplexné, zloženie navrhnuté tak, aby produkt naozaj fungoval. Ak bude daný online portál robiť väčší objektívny test a zahrnie aj komplexné kolagény, radi sa zapojíme. V dnešnej dobe plnej výrobcov výživových doplnkov alias influencerov je veľmi podstatné, aby niekto objektívne podával ľuďom informácie, že nekupujú mačku vo vreci, ale naozaj funkčný produkt, ktorý jeho zdravie zlepší. Výhercovi testu kolagénov gratulujem a prajem veľa verných a spokojných zákazníkov,“ objasnila situáciu ohľadom testovania riaditeľka marketingu spoločnosti Kompava Mgr. Lucia Černá.

Kolagénový doplnok – „SkinBooster“

Skinbooster je kolagénový doplnok stravy, ktorý však okrem kolagénu obsahuje množstvo ďalších telu prospešných látok. Jeho hlavnou zložkou sú certifikované kolagénové peptidy Verisol® a Fortigel®, ktoré zvyšujú produkciu vlastného kolagénu v pokožke. Vďaka tomu prípravok priaznivo vplýva na elasticitu aj hydratáciu pleti, zabraňuje prehlbovaniu a tvorbe vrások a urýchľuje rast vlasov. Obsiahnutý elastín podporuje tvorbu elastínových vlákien, ktoré sa vyskytujú medzi tými kolagénovými a prispieva k omladeniu pokožky a pružnosti pleti. V prípravku nájdete i keratín, ktorý tvorí základnú a hlavnú zložku vlasov, nechtov a povrchovej časti pleti. Zlepšuje vzhľad vlasov, podporuje ich lesk a chráni pred nadmerným vypadávaním. Rovnako zmierňuje lámanie nechtov.

Obsiahnuté ceramidy zase chránia pleť pred stratami vody, zvyšujú jej hydratáciu a elasticitu. Vďaka tomu prispievajú i k prevencii vrások, pleť zanechávajú jemnú. Skinbooster ďalej telu, a teda hlavne vlasom, pokožke a nechtom, doplní aj množstvo vitamínov či niektoré minerály. Obsahuje dôležitý vitamín C, ktorý má veľký význam z hľadiska tvorby kolagénu v tele, rovnako bojuje proti voľným radikálom. Okrem toho nájdeme v tomto výživovom doplnku viaceré vitamíny skupiny B. Vitamín B3 (niacín) pomáha udržiavať zdravú pokožku, môže byť nápomocný aj pri problematickej pleti. Vitamín B7, čo je známy vitamín krásy zvaný biotín, zase pomáha zlepšiť kvalitu vlasov aj nechtov. Okrem toho je Skinbooster zdrojom vitamínu E či selénu, ktoré sú rovnako známe svojimi antioxidačnými vlastnosťami.

Kĺbová výživa – GELO 3 – Complex

GELO-3 complex je výživový doplnok na kĺby, chrupavky aj väzivá, ktorý, ako už hovorí z názvu, ponúka kompletné zloženie minerálov, vitamínov a ďalších dôležitých zložiek s významom pre pohybový aparát. Má práškovú konzistenciu, ktorá je rozpustná v studenej vode, čo uľahčuje jej samotné užívanie. Vzhľadom na jeho zloženie je kĺbová výživa GELO-3 complex vhodná nielen pre športovcov a ľudí, ktorí sa venujú cvičeniu, ale aj pre seniorov a tých, ktorí ťažko fyzicky pracujú.  Výživový doplnok GELO-3 complex je určený na pomoc pre pohybový aparát a práve tomu je prispôsobené aj jeho zloženie. Pozostáva z overených látok, ktoré pomáhajú na stav a funkčnosť chrupaviek, kĺbov, väzív či kostí, ale napríklad aj na svaly alebo pokožku. 

Nakoľko zloženie prípravku je veľmi bohaté, tu je predstavenie jednotlivých látok:

  • Hydrolyzát želatíny, chondroitín sulfát a glukozamín sulfát:  Táto trojica látok je dôležitá pre výživu a ochranu celého kĺbového aparátu. Kým želatína obsahuje kolagén potrebný pre celý kostrový systém, chondroitín sulfát a glukozamín sulfát sú stavebnými zložkami chrupaviek, väzív a šliach. Tieto látky podporujú tak zdravý stav ako aj funkčnosť kĺbov.
  • Vitamíny: Pokiaľ ide o vitamíny, GELO-3 complex ich obsahuje veľké množstvo, konkrétne niacín, kyselinu listovú, kyselinu pantoténovú, biotín, vitamín C, E a vitamíny B1, B2, B6 a B12. Vitamín C sa podieľa na tvorbe kolagénu, vitamíny skupiny B sú zas dôležité aj na sliznice, pokožku či vlasy. Celková kombinácia vitamínov má vplyv aj na kĺby a kosti.
  • Minerály: Treťou významnou kategóriou aktívnych látok sú minerály, konkrétne ide o vápnik a horčík. Vápnik je dôležitý primárne pre stav a funkčnosť kostí, pomáha na ich pevnosť a udržanie zdravia. Minerál horčík je zas známym pre normálnu činnosť svalov, pomáha aj proti kŕčom a na svalové napätie. Prispieva tiež na správnu stavbu kostí.
  • Ďalšie doplnkové, prídavné a pomocné látky: Okrem aktívnych zložiek, ktoré majú na starosti účinnosť a pôsobenie GELO-3 complex, obsahuje prípravok aj niektoré doplnkové a pomocné látky. Jedná sa konkrétne o farbivo betakarotén, fruktózu, kyselinu citrónovú, glykozidy steviolu a arómu podľa konkrétneho typu, čiže broskyňa, pomaranč a.i.