Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Olympijská príprava Katky Berešovej odteraz už len s „olympijským“ prémiovým Kompava produktom –  Protein PREMIUM Energy.
Olympijská príprava Katky Berešovej odteraz už len s „olympijským“ prémiovým Kompava produktom – Protein PREMIUM Energy.

Olympijská príprava Katky Berešovej odteraz už len s „olympijským“ prémiovým Kompava produktom – Protein PREMIUM Energy.

Olympijská príprava Katky Berešovej odteraz už len s „olympijským“ prémiovým Kompava produktom –  Protein PREMIUM Energy.

Produkt Protein PREMIUM Energy som vďaka ponuke spoločnosti KOMPAVA začala používať od začiatku roku 2016. Aj keď som vytrvalostnou bežkyňou a mnohí športovci v tomto športovom odvetví silovú prípravu až tak nepotrebujú, u mňa je to práve naopak. Kvôli rôznym disbalanciám a svalovej nerovnováhe je pre mňa nevyhnutnosťou navštevovať posilňovňu, resp. podľa možností realizovať mnohé silové cvičenia aj doma.

Práve z tohto dôvodu som veľmi rada, že mi produkt Protein PREMIUM Energy robí spoločníka na takýchto typoch tréningu. Proteín používam štandardne podľa odporúčaného dávkovania – 2 odmerky proteínu rozmixované v 3dcl vody, nie mlieka. Najskôr som ho užívala predovšetkým v takomto pomere a časovom rozmedzí približne 30 minút pred silovým výkonom. Neskôr som produkt začala využívať vďaka jeho vysokému obsahu BCAA aminokyselín aj pri pocite hladu, resp. pri pocite zvýšenej únavy na regeneráciu. Po použití proteínu som sa cítila energeticky omnoho lepšie a tréning bol plnohodnotný. V mojom prípade som sa pri produktoch spoločnosti KOMPAVA ešte nestretla s tým, aby mi chuťovo nevyhovovali a boli ťažko stráviteľné alebo neprijateľné. Inak tomu nebolo ani v prípade tohto proteínu, práve naopak. Zatiaľ som mala možnosť vyskúšať príchuť čokoláda a nugát, obidva mi chutia a so stráviteľnosťou nebol žiaden problém. V jednom prípade som produkt použila aj počas vytrvalostného tréningu v posilňovni – išlo však o výkon na stepperi (orbitreku), kde som absolvovala záťaž v trvaní 70-90minút na stanovenom srdcovom tepe, čo bolo naozaj náročné. Produkt mi nerobil problém ani počas výkonu, dávku som mala iba polovičnú a dala som si ju v druhej polovici výkonu. Ďalšou alternatívou môjho využívania proteínu bola situácia, keď som kombinovala prípravu v posilňovni – najskôr stepper (orbitrek) na stanovených tepoch a následne samotné cvičenie na strojoch a posilňovanie. V tomto prípade som si proteín dala po odcvičení prvej fázy – orbitrek. Takýto tréning bol zvyčajne časovo náročný (štandardne 120 minút a dlhšie). Ja som prijímala proteín v podstate v polovici tréningu. Keďže je ako som už spomínala nenáročný na stráviteľnosť, tréning som mohla absolvovať bez ťažkostí na žalúdku a pocitu hladu.

Môj názor je, že po náročnom tréningu by sme sa mali stále na niečo tešiť. Spojiť si trénovanie s niečím pozitívnym a príjemným. Pre mňa sú to mnohokrát aj takéto chutné doplnky, ktoré sú zároveň pre telo prospešné a na regeneráciu alebo dodanie energie nevyhnutné.

Katka Berešová