Prečo si vybrať práve beh?
Prečo si vybrať práve beh?

Prečo si vybrať práve beh?

Prečo si vybrať práve beh?

Existuje nespočetné množstvo dôvodov, prečo si z viacerých atraktívnejších športov vybrať práve beh. Práve táto činnosť je najrozšírenejšia a najobľúbenejšia športová aktivita a spolu s chôdzou patrí k najprirodzenejšiemu pohybu človeka. Človek sa nemusí  učiť žiadnu zložitú techniku, choreografiu, ani investovať nemalé peniaze za pravidelné navštevovanie fitnesscentier alebo na výstroj.

V prípade, že ste časovo zaneprázdnení a radi by ste sa udržali v dobrej kondícii nie je lepší spôsob, ako ho zaradiť do svojho „programu“. Okrem toho, že posilňuje telo a srdce, spaľuje nadbytočné kalórie, zlepšuje dýchanie, je známy uvoľňovaním hormónov, ktoré na nás pozitívne vplývajú.

Všimli ste si, že počas a najmä po cvičení sa cítite extra príjemne a máte dobrú náladu? To sú práve endorfíny, teda, hormóny „šťastia“. Nato aby sa do nášho tela uvoľnili, nepotrebujeme žiadny vyčerpávajúci tréning. Stačí, ak si pôjdeme zabehať napríklad na pol hodinu a pocítime úžasnú energiu. Beh je vynikajúcou podporou nášho tela, ako aj celkového zdravia.

S určitosťou môžeme povedať, že priemysel výživy pre športovcov je v rozkvete. Nie je žiadnym prekvapením, že reklamy na rôzne potraviny či nápoje, ktoré majú dobiť energiu po športovej aktivite na nás vyskakujú spoza každého rohu. Pri behu, či pri každom preteku sa taktiež športovec dostane do fázy straty energie, pocitu únavy ba dokonca vyčerpanosti. Práve preto je potrebné dodať telu sacharidy správny čas vo vyváženom pomere.

Kým nemáme žiadny problém a necítime žiadnu bolesť, zväčša nám ani nenapadne myslieť na to, že pri nadmernej záťaži by sme mali nášmu organizmu dopomôcť. V prípade chrupaviek je najdôležitejšou látkou kolagén. Jedná sa o bielkovinu, ktorá je základom všetkých spojivových tkanív v našom tele. Ku tvorbe kolagénu prispieva náš skvelý výživový doplnok Gelo – 3 Complex.  Nevyhnutnou súčasťou vytrvalostného výkonu každého profesionálneho alebo hobby športovca je doplnenie tekutín pomocou hypotonických a rehydratačných energetických nápojov. Veľa bežcov podceňuje stratu množstva tekutín potením počas behu. To platí nielen pre letné obdobie, ale aj pre zimu. Práve tu by sme vyzdvihli naše produkty, ako sú AcidoFit na prekyslenie organizmu, HypoFit na rehydratáciu a EnergoFit, ktorý je vhodný na doplnenie energie, minerálnych látok, vitamínov a aminokyselín.

Čo sa týka kalorických športových gélov či tyčiniek, pri behu sú ideálnym energizérom tyčinky 3EnergyBar a K4Power gél,  s požiadavkou na okamžité zvýšenie výkonu.

Ľudí, ktorých trápi znížená imunita a časté prechladnutia a choroby, by nemali zabúdať na látky ako sú Fit CÉ vitamín, ktorý podporuje imunitu pri zvýšenej psychickej aj fyzickej záťaži a L-lyzín, ktorý má schopnosť tvoriť protilátky, a tým zvyšovať obranyschopnosť organizmu. 

Radka Bumbálová