PREMIUM ENERGY - revolúcia v športovej výžive na Slovensku
PREMIUM ENERGY - revolúcia v športovej výžive na Slovensku

PREMIUM ENERGY - revolúcia v športovej výžive na Slovensku

PREMIUM ENERGY - revolúcia v športovej výžive na Slovensku

Hovorí sa, že podľa sily metabolizmu sa dá predpokladať aj sila osobnosti.

Obsah

Čo je sila metabolizmu?

Treba si pod týmto slovným spojením predstaviť kvalitu zdravia, vitalitu, primeranú kondíciu, ale aj výšku celodennej mentálnej energie. Svoju energiu sa všetci snažíme nasmerovať do činností, cez ktoré chceme byť užitoční nielen pre seba, ale aj pre druhých.

Na to, aby sme rozvíjali svoj osobný potenciál a mohli sa stať lepšou verziou samých seba, potrebujeme nielen užitočné poznatky, ale aj nástroje. Jeden taký nadčasový užitočný nástroj sme vyvinuli v spoločnosti Kompava v spolupráci s Vladom Zlatošom – expertom na optimálnu výživu a funkčnú kondíciu.

O čo konkrétne ide?

Ide o nový rad špeciálnych prémiových produktov, ktoré unikátnym spôsobom pôsobia na metabolizmus a pomáhajú stať sa efektívnejším a zároveň zdravším.

Vedeli ste, že...

Zdravie človeka zásadným spôsobom ovplyvňuje to, ako je nastavený náš metabolizmus. Jeho nastavenie rozhoduje o tom, ktoré živiny z potravy využijeme, vylúčime a ktoré uložíme do zásob (napríklad: glykogén, podkožný tuk). Väčšina ľudí je závislých na sacharidoch a nedokáže využívať ako hlavný zdroj energie tuky.

Ide o „cukrový metabolizmus“, ktorý spôsobuje silný metabolický stres.

Obzvlášť sa prehlbuje pri náročnom športovaní akéhokoľvek druhu. Telo sa nevie na tento druh stresu dlhodobo adaptovať bez straty zdravia, čo zapríčiňuje: priberanie podkožného tuku, pomalšiu regeneráciu, ľahšie dochádza k pretrénovaniu a k oslabeniu imunity. V cukrovom režime je veľmi náročné udržať si primerané percento podkožného tuku, častý je obávaný jo-jo efekt, človek je príliš často hladný, má veľkú chuť na sladkosti, trpí nedostatkom energie.

Ako sa dostať na optimálne nastavenie a zvýšiť tak silu vlastného „tukového metabolizmu“?

 • Zvýšiť hodnotu kalórií, hlavne z nutrične bohatých potravín.
 • Znížiť množstvo toxínov v prostredí, v ktorom sa nachádzame (vzduch, potraviny, kozmetika...).
 • Naučiť sa primerane pracovať s ďalšími stresovými faktormi, akými sú chlad, hlad, svetlo (cyrkadiálny rytmus, na ktorý je naviazaná ne/funkčnosť hormonálnej sústavy) a málo potravín vo výžive, ktoré sa menia na glukózu.

Kompava ako prvá firma na Slovensku zaoberajúca sa výživovými doplnkami a športovou výživou prináša na trh dva druhy produktu z rady Premium Energy. Ide o pred a po tréningovú suplementáciu v instantnej forme.

Produkty sú špeciálne ušité na mieru pre športovcov, ktorí robia vytrvalostné športy – maratóncov, bežcov, cyklistov, ako aj pre dynamické individuálne a kolektívne športy – crossfit, tenis, gymnastiku, futbal, volejbal, hokej, basketbal, hádzanú, vodné pólo a rôzne akrobatické, či krátke, vysoko dynamické športové disciplíny. Na svoje si však prídu aj ľudia, ktorí nie sú veľkými vyznávačmi športu, ale nie je im ľahostajné ako vyzerajú.

Premium Energy produkty pomôžu optimalizovať funkčnosť metabolizmu!

Ako je to možné?

Ide o produkty s obsahom špeciálneho škrobu, ktoré sú namiešané s ďalšími ingredienciami podľa nášho vlastného receptu. Tajomstvo produktov je špeciálny škrob SuperStarch (HMT kukuričný škrob bez GMO), ktorý obsahuje komplexné sacharidy s vysokou molekulárnou hmotnosťou (500.000 až 700.000 g/mol), ktorý neovplyvňuje hladinu inzulínu.

Pozor! Nejde o bežný škrob, aký si môžete kúpiť v obchodoch alebo v bio predajniach. Ide o špeciálny zdroj energie vyrobený hydrotermickou metódou HMT (Hydrothermally modified waxy maize starch) z certifikovanej kukurice bez GMO, bez chemikálií, či enzymatickej modifikácie. Výnimočná technológia kompletne mení spôsob, akým sa škrob využíva v metabolizme, oproti iným škrobom, ktoré poznáte.

SuperStarch je sacharid ktorý:

 • nespôsobuje energetické výkyvy;
 • nemá vplyv na vyššiu tvorbu inzulínu;
 • umožňuje spaľovanie tukov;
 • nezaťažuje žalúdok a tráviaci trakt,

Škrob SuperStarch je skombinovaný s ďalšími ingredienciami: MCT tukmi, BCAA 4:1:1 (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), hovädzím proteínom, ktoré spoločne vytvárajú synergický efekt, ktorý ešte viac zlepšuje efektivitu vášho metabolizmu. Túto unikátnu kombináciu ingrediencií nazývame MET/FLEX technológia.

Pomáhame športovcom posúvať hranice vo výkone...

Vrcholový výkon športovca, či už ide o amatéra, vrcholovo orientovaného atléta alebo človeka, ktorý chce byť v dobrej fyzickej kondícii, symbolizuje na etikete produktu národný vrch Kriváň. Rad Premium Energy umožní športovcom trénovať oveľa dlhšie, tvrdšie a s vyššou intenzitou. Následne športovec podáva vrcholový fyzický či duševný výkon bez výkyvov energie, ktorý už má poctivo natrénovaný.

Produkty pomôžu zjednodušiť prechod na tukový metabolizmus bez stresu a s minimálnou námahou. Ide o metabolický kompromis, kde tieto produkty zohrávajú úlohu premostenia medzi nevhodným cukrovým režimom a optimálnym metabolizmom so všetkými jeho výhodami a podporia zaslúžený výkon.

Jedinečný produkt, ktorý poskytuje optimálny zdroj energie pred a počas fyzického výkonu. Vďaka MET/FLEX technológii optimalizuje metabolické prostredie a podporuje jeho schopnosť efektívne využívať predovšetkým „tukové“ zdroje energie. Bezkonkurenčné zloženie dopĺňajú aminokyseliny BCAA 4:1:1, L-lyzín, L-citrulín malát a MCT tuky.

„Hlaďák?“ Tak ten Vás už počas výkonu neprekvapí. Jednou z vlastností Sport Premium Energy je, že zabraňuje hypoglykémii a energetickým výkyvom.

Premium Energy

 • stabilný zdroj energie,
 • zabraňuje hypoglykémii,
 • zabezpečuje vyrovnanú hladinu glukózy bez stimulácie inzulínu (nízka hladina inzulínu umožňuje spaľovanie tukových zdrojov energie),
 • ľahko stráviteľný, nezaťažuje žalúdok ani trávenie,
 • bez lepku, bez laktózy, neobsahuje žiadne ďalšie alergény.

Tešiť sa môžete na príchute jahoda/limeta, jablko/limeta a pomaranč.

Protein Premium

Po náročnom fyzickom, silovom, či vytrvalostnom výkone nemožno zabúdať na veľmi dôležitú fázu a tou je regenerácia. Vaše telo si zaslúži to najlepšie. Preto sme pripravili Premium Protein, ktorý predstavuje optimálny zdroj živín. Dômyselnú kombináciu ingrediencií s hydrolizovaným ultrafiltrovaným značkovým hovädzím proteínom a unikátnym škrobom SuperStarch.

 • funkčná výživa pred a počas vytrvalostného výkonu,
 • stabilná energia bez výstupov a pádov na minimálne 90 minút záťaže,
 • súbežné spaľovanie tukových zásob energie,
 • intenzívna a zrýchlená regenerácia po výkone,
 • vysoký stupeň koncentrácie v náročných povolaniach (šoféri, vojaci, piloti a iní),
 • vhodný pri redukčnej diéte,
 • bez lepku, bez laktózy, neobsahuje žiadne ďalšie alergény.

Proteín bude v najviac obľúbených príchutiach čokoláda a nugát.