Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Prvá pomoc pri slnkom vyčerpanej a poškodenej pokožke
Prvá pomoc pri slnkom vyčerpanej a poškodenej pokožke

Prvá pomoc pri slnkom vyčerpanej a poškodenej pokožke

Prvá pomoc pri slnkom vyčerpanej a poškodenej pokožke

Slnečné žiarenie pozitívne vplýva na naše duševné zdravie a náladu, no vo zvýšenej miere dokáže svoju priateľskú tvár zmeniť a naopak, ublížiť nám. Horúce letné slnko je skutočne ťažkou skúškou najmä pre našu pokožku a vlasy, ktoré sa po skončení leta musia spamätať.

Prenikaním UV žiarenia do pokožky sa poškodzujú kožné vlákna a následne DNA buniek, čo vedie k starnutiu kože. Realizuje sa ochranný proces pigmentácie. Ten spôsobuje opálenie a chyby v genetickej informácii, ktoré predstavujú riziko vzniku rakoviny kože

Preto ak túžite po stále zdravo a mladistvo vyzerajúcej pokožke, musíte sa o ňu starať počas celého roka. Ona totiž nezabúda a raz Vám Vašu predošlú starostlivosť pripomenie. V inom prípade leto odíde, no viditeľné znaky poškodenia a starnutia - vrásky, Vám zostávajú. 

Dostatočná hydratácia organizmu a používanie vhodných kozmetických prípravkov je alfou omegou pre zníženie negatívnych vplyvov slnečného žiarenia. Okrem vrások sa zvyknú tvoriť pehy, starecké a pigmentové škvrny či nejednotný farebný tón pleti vznikajúci v dôsledku rozvoja nadmernej pigmentácie

Všetci si istotne uvedomujete, že ani tá najlepšia a najkvalitnejšia ochrana Vás nechráni na 100 %. Pýtate sa preto, čo môžete okrem toho podniknúť

V boji so starnutím pod vplyvom slnečného žiarenia Vás môže posilniť niekoľko pomocníkov vo forme výživových doplnkov, ktoré chránia Váš organizmus, no najmä pokožku zvnútra.

Slnečné žiarenie preniká do vrstvy kože nazývanej zamša. Tá je tvorená kolagénovými a elastínovými vláknami, ktoré sú kľúčové pre mladistvý a vypnutý vzhľad Vašej pokožky. Avšak vplyvom slnečného žiarenia dochádza k ich strate.

Vitamín C okrem tvorby kolagénu a elastínu rozjasňuje pokožku, potláča tvorbu melanínu, a tým predchádza tvorbe pigmentových a stareckých škvŕn.

SkinBooster od Kompavy obsahuje okrem vitamínu C ďalšie látky ako kolagén, elastín, keratín či vitamíny skupiny B, ktoré pri spoločnom pôsobení dodajú Vašej pokožke, vlasom i nechtom bohatú výživu.

Leto, slnko, voda, tiež pobyt v klimatizovaných priestoroch spôsobujú vysušenie pokožky. SkinBooster obsahuje kyselinu hyalurónovú. Označuje sa tiež ako prírodný zvlhčovač, nakoľko na seba dokáže viazať veľké množstvo vody, a tým účinne predchádzať vysúšaniu. Odstraňuje pocit ,,smädnej” pokožky počas horúcich dní a zabezpečuje jej dostatočnú hydratáciu.

zena_voda

Vplyvom chemických látok, rovnako ako i slnečného žiarenia dochádza k tvorbe voľných radikálov a následne oxidačnému stresu, čo zapríčiňuje poškodenie a rýchlejšie starnutie buniek. Látky, ktoré prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom a neutralizujú voľné radikály sa nazývajú antioxidanty.

Medzi takéto látky patrí známy vitamín E, ale tiež L-karnozín, ktorý sa vďaka svojím omladzujúcim účinkom nazýva i ,,látka dlhovekosti”.

L-Carnosine môže byť pre Vás účinnou zbraňou proti vráskam spôsobených slnečným žiarením. Okrem spomínaných antioxidantov (karnozín a vitamín E) obsahuje navyše i koenzým Q10, ktorý dokáže bunky vitalizovať a efektívne chrániť pred starnutím.

Pôsobenie slanej vody, chlóru, piesku, horúceho vzduchu a suchého vetra dáva naozaj zabrať Vašim vlasom. MSM (metylsulfonylmetán) s obsahom ,,minerálu krásy" - organickej síry, vyživuje vlasy, ale i pokožku a nechty. Môže byť tiež nápomocný pri zmierňovaní príznakov rôznych alergií, ktoré Vás neobchádzajú ani počas horúcich letných mesiacov.

S ich príchodom letného obdobia sa dni predlžujú, čím sa, logicky, zvyšujú i Vaše energetické nároky. K2 Anti Age podporuje tvorbu bunkovej energie v mitochondriách. Viac sa nemusíte obávať straty energie a môžete sa ráno zobúdzať oddýchnutí, svieži a plní energie.