Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Šárka je na Instagrame motiváciou pre mnohé generácie
Šárka je na Instagrame motiváciou pre mnohé generácie

Šárka je na Instagrame motiváciou pre mnohé generácie

Šárka je na Instagrame motiváciou pre mnohé generácie

Svojou skvelou premenou inšpiruje Šárka cez viac ako 30-tisíc ľudí, ktorí ju denne sledujú na jej instagramovom účte „@hubnuti_z_velke_vahy“. 

Obsah

Práve v tomto online priestore sa so svojimi sledujúcimi delí o  neuveriteľnú premenu, keďže sa jej za posledné roky podarilo schudnúť z váhy 150 kg na približne 76 kíl. Pravidelne tak zdieľa nielen porovnávacie fotografie svojej postavy, ale aj tipy na jedlá, ktoré bežne zaraďuje do svojho jedálnička. 

Šárka prešla v rámci chudnutia neuveriteľnou premenou, vďaka ktorej je dnes motiváciou pre mnohé generácie.  „Chudnutie mi zlepšilo život úplne vo všetkom. Zdravotnou stránkou počnúc a psychikou končiac. Napokon som sa začala mať rada taká, aká som aj s nedostatkami, ktoré mám. Snažím sa brať život s nadhľadom a tiež som našla lásku k behu, aj keď som ho predtým neznášala,“ hovorí hneď na úvod Šárka.

Do pôrodnice dorazila s váhou 150 kíl

Pred pár rokmi išla Šárka na pôrodnú sálu, aby porodila dvojičky. Jej váha sa však v tom čase vyšplhala na 150 kíl. Mala však diagnostikovanú preeklampsiu, čo je závažné ochorenie v tehotenstve, ktoré môže postihnúť nielen matku, ale aj nenarodené dieťa. Jedná sa o ochorenie ciev placenty, kedy ich nedostatočné rozšírenie spôsobuje znížené zásobovanie plodu kyslíkom a krvou. Okrem iného sprevádza ochorenie mnoho príznakov, avšak v prípade Šárky sa prejavovalo zadržiavaním vody. Po pôrode jej išla síce značná časť kíl dole (dva mesiace po pôrode mala mínus 43 kíl), no, keď bolo dievčatkám desať mesiacov, Šárka vážila cez 116 kíl, čo k jej výške 171 centimetrov rozhodne nebola ideálna váha. Rýchlo však našla motiváciu, aby ručička na váhe v budúcnosti ukazovala nižšie číslo.

Prestala som dievčatká stíhať. Takže boli a sú mojou najväčšou motiváciou na chudnutie. Taktiež ma motivujú porovnávacie fotky ľudí na Instagrame, opisuje Šárka.

Zamilovala si beh a zdravé stravovanie

Chudnúť začala v auguste 2020 pod dohľadom odborníka. „Zo začiatku som mala jedálniček od špecialistu, pretože som vôbec nerozumela tomu, ako mám jesť. Po štyroch mesiacoch som prešla na kalorické tabuľky, kam si zadávam normálne jedlá, pretože si myslím, že človek má jesť s rozumom. Občas zaradím aj nejakú tú neresť, aj keď väčšinou sa môj jedálniček skladá zo zdravších potravín. Najskôr som skoro vôbec necvičila, ale neskôr som sa rozhodla začať s behom, keďže chcem telo trochu spevniť,“ prezrádza.

Šárkina váha sa momentálne pohybuje mezi 76 až 79 kg a z veľkosti oblečenia 54/56 si v súčasnosti oblieka čísla 40/42.

Rýchla svačinka od Šárky 

Ingrediencie

 • 2 vajcia
 • 1 lyžička prášku do pečiva
 • 1 banán
 • 1 odmerka Vegan proteínu Kompava

Postup

Všetko rozmixujeme, dáme do formy na muffiny a pečieme zhruba 20-25 minút na 170 stupňov.

Marhuľový koláč od Šárky

Ingrediencie

 • 250g špaldovej hladkej múky
 • 100g jemne mletých ovsených vločiek
 • 60ml slnečnicového oleja
 • ½ balenia prášku do pečiva
 • 1 vajce
 • 70g medu
 • 300ml mlieka
 • 7ks marhúľ
 • 60g mandlí
 • 1 odmerka Vegan proteínu Kompava

Postup

Všetky ingrediencie zmiešame v jednej mise dohromady a cesto vylejeme na papier na pečenie do formy v priemere 26 cm. Na vrch koláča poukladáme marhule a posypeme mandľami. Pečieme na 180 stupňov cca 30 až 35 minút.

Zdroj: Instagram: @hubnuti_z_velke_vahy