Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Špeciálne proteíny

Či už chcete pár kíl schudnúť, vytvarovať svaly, dostať sa späť do formy po náročnom tréningu, vyhrať nad pocitom hladu alebo sa jednoducho udržať fit – proteíny vám v tom pomôžu zohrať dôležitú úlohu. V Kompave vám ponúkame kvalitné proteíny živočíšneho aj rastlinného pôvodu. Okrem populárnych extraktov zo srvátky môžu vaše svaly rovnako profitovať aj z iných zdrojov.

  • Hovädzí proteín

Je veľmi efektívny a má rýchly nástup – presne to, čo potrebujete pred začiatkom tréningu. Výborná náhrada za srvátkový proteín v prípade alergie na laktózu. 

Momentálne zažívajú obrovský boom vegánske proteíny, či už sú za tým etické dôvody alebo diéta. Vegáni môžu mať s vyváženosťou svojej stravy trochu problém a preto vo väčšej miere vyhľadávajú doplnky, ktoré by im vynahradili chýbajúce proteíny z živočíšnych produktov ako mäso a vajcia. Bežným zdrojom rastlinných proteínov je hrášok a konope - ich výťažky môžu byť rovnako efektívne ako srvátka či kazeín.

  • Konopný proteín

Neobsahuje žiadne alergény a vďaka nulovému obsahu živočíšnych zložiek je ideálnou voľbou pre vegánov, vegetariánov, aj pre vyznávačov paleodiéty. Výhodou je obrovské množstvo prítomných aminokyselín vrátane všetkých deviatich esenciálnych, ktoré telo nedokáže samo vyprodukovať. Tým sa takmer vyrovná srvátkovému proteínu.

  • Hrachový proteín

Veľmi populárny aj medzi ľuďmi, ktorí trpia intoleranciou laktózy. Dokáže napumpovať rast svalov, eliminovať pocit hladu, a teda viditeľne prispieť k redukcii hmotnosti.

Hoci sú vegánske proteínové prášky populárne u konzumentov, ktorí odmietajú živočíšne zložky, na chuť im prichádzajú aj tí, ktorým kazeín alebo srvátka spôsobujú tráviace ťažkosti, alebo sú alergickí na mliečnu bielkovinu. Aj účinky ďalších rozšírených typov proteínov – ryžového a sójového – sú porovnateľné s živočíšnymi. O benefity, ktoré proteíny prinášajú, teda neprídete ani v prípade, že živočíšna strava nie je nič pre vás.

Každý z nás je jedinečný a aj mužské a ženské telo sa pri formovaní svalovej hmoty správa odlišne. Proteínový prípravok vyvinutý špeciálne pre ženy obsahuje okrem vysoko kvalitných proteínov aj komplex vitamínov a minerálov, zato takmer žiadne kalórie. Konečne môžete dať svojmu telu všetko, čo potrebuje, bez zbytočných kompromisov!