Kĺbové tyčinky grátis k limitovanej edícii Gelo-3 complex

Sport premium Energy, najlepší produkt na trhu pre vytrvalostné športy
Sport premium Energy, najlepší produkt na trhu pre vytrvalostné športy

Sport premium Energy, najlepší produkt na trhu pre vytrvalostné športy

Sport premium Energy, najlepší produkt na trhu pre vytrvalostné športy

Rád by som sa s vami podelil o moje skúsenosti s využívaním produktu Sport Premium Energy od firmy Kompava. Ako športovec – vytrvalostný bežec sa snažím v rámci prípravy a tréningov fungovať prevažne na ,,tukovej,, strave, pričom takmer všetky tréningy behám ráno na lačno.

Pri ťažších – intervalových tréningoch som už však cítil nedostatok energie a pocitovo to bolo ešte horšie. Z tohto dôvodu ma zaujal Sport Premium Energy svojím nutričným profilom, samotným zložením a v neposlednom rade tým, že neobsahuje lepok ani laktózu. Premiérovo som vyskúšal 45 min. ráno pred tréningom jednu odporúčanú dávku tj. 30 g do 2,5 dcl vody. Na moje prekvapenie sa mi išlo pocitovo výborne, bez krízy a dokonca som posledné intervaly vedel ešte zrýchľovať.

Keďže som dosť problematický typ čo sa týka trávenia jedla a nápojov, tak som mal mierne obavy ako bude reagovať na nový produkt aj môj žalúdok. Tréning som absolvoval bez akýchkoľvek žalúdočných a tráviacich problémov. Produkt ma pocitovo zasýtil, dodal mi dlhodobú  energiu bez výkyvov a zabránil únave, ktorá by mohla byť spôsobená pri vyčerpaní glykogénu pri ťažkom tréningu.

S používaním  a testovaním produktu som naďalej pokračoval a začal som ho využívať v rámci dlhých behov ako náhradu za rôzne energetické gély a tyčinky. Jedna dávka by mala pokryť energiu cca na 2-3 hod výkonu. Ja osobne som si ho v rámci dlhého voľného behu (cca 3 hod v horskom teréne na lačno ) dal približne po hodine behu a ďalšie 2 hod. behu som vydržal bez náznaku hladu, poklesu energie alebo zníženia tempa na tréningu. V tomto prípade by som hlavne vyzdvihol jeho zložením sacharid SuperStarch, ktorý sa správa ako tuk a MCT tuky, vďaka ktorým som mohol trénovať dlhšie, pričom som ním ešte viac podporil efektívne využívanie tukových zdrojov energie. Taktiež mi počas výkonu jeho prijímanie nerobilo žiadne problémy, prípadne ďalšiu zbytočnú záťaž pre žalúdok.

Keďže som mal s produktom dobré skúsenosti v rámci tréningu, tak moja posledná skúsenosť bola s jeho využitím pred pretekom. Štart preteku bol až o 11:00 hod. a od raňajok uplynuli už viac ako 4 hodiny, čo by pred pretekom zapríčinilo určite pokles energie hlavne v jeho poslednej fáze. Nechcel som zaťažiť žalúdok ďalším jedlom, ale potreboval som nejakú energiu na výkon. Voľba teda padla jednoznačne na jednu dávku SPE 45 min. pred výkonom. Pretek sa mi išiel pocitovo výborne, absolvoval som ho bez krízy a aj napriek dlhšiemu časovému odstupu od posledného jedla som nedostal žiadny hlaďák.

Moje celkové hodnotenie je veľmi pozitívne a produkt by som odporučil najmä vytrvalostným športovcom, ktorí by ním ušetrili cukrové zásoby a naučili sa, resp. zlepšili využívať ako zdroj energie tuky. Keďže neobsahuje lepok, laktózu a ani ďalšie alergény, tak je vhodný aj pre ľudí s rôznymi intoleranciami alebo alergiami. V ďalšom rade je ľahko stráviteľný a nezaťažuje žalúdok pred ani počas výkonu. Jeho zloženie a nutričný profil je veľmi bohatý a kvalitný, takže aj napriek mierne vyššej cene nemám vôbec žiadne výhrady. Za menšie 390 g balenie zaplatíte 27 Eur, čo je úplne adekvátne kvalite produktu, ktorú firma Kompava ponúka. Ja osobne som testoval príchute jahoda/limeta a pomaranč. Chuťovo boli dobré obidve, ale viac mi sadla jahoda/limeta. 

Juraj Török