Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Trápite sa nad tým ako schudnúť? Týchto 10 rád vám uľahčí cestu k vysnívanému telu
Trápite sa nad tým ako schudnúť? Týchto 10 rád vám uľahčí cestu k vysnívanému telu

Trápite sa nad tým ako schudnúť? Týchto 10 rád vám uľahčí cestu k vysnívanému telu

Trápite sa nad tým ako schudnúť? Týchto 10 rád vám uľahčí cestu k vysnívanému telu

Pri chudnutí je azda najdôležitejším faktorom samotné odhodlanie. Kým niekto ho má od narodenia, iný si ho musí pracovito vypestovať. Ak však prekonáte prvých pár týždňov nového režimu a zmeníte svoje nevhodné návyky, veríme, že viditeľných výsledkov sa dočkáte, čo nevidieť.

Obsah

Aby sme vám nábeh na cestu za novým životným štýlom uľahčili, prinášame vám niekoľko efektívnych tipov,  ktoré vám dopomôžu k postave snov.

1. Buďte aktívnejší

Byť aktívnym je kľúčom k chudnutiu a udržaniu si hmotnosti. Okrem toho, že cvičenie poskytuje množstvo zdravotných výhod, môže pomôcť spáliť prebytočné kalórie, ktoré hoci môžete stratiť samotnou diétou, no vaše telo zostane v tomto prípade nespevnené. Nájdite si aktivitu, ktorá vás baví a dokáže zapadnúť do vašej rutiny.

2. Naplánujte si jedálny lístok

Pokúste sa naplánovať si raňajky, obed, večeru a občerstvenie na celý týždeň, pričom sa uistite, že dodržíte svoj povolený príjem kalórií. Ak si nebudete vedieť s jedálnym lístkom poradiť, kontaktujte skúseného trénera, ktorý vás navedie na tú správnu cestu a pomôže vám pripraviť vzorový jedálny lístok.

3. Zahrňte vhodnú suplementáciu

Doplnky výživy  sú ďalším z podstatných elementov, ktoré človek začína riešiť pri zaradení aktívneho pohybu. Ak ste vo fitnescentre úplným nováčikom a snažíte sa o spevnenie tela, postačí vám, ak na začiatok zaradíte po tréningu kvalitný proteínový nápoj (napríklad srvátkový na báze mlieka), keďže sa do tela rýchlejšie vstrebáva.

Naopak, pred kardio tréningom môžete zvoliť vhodný spaľovač, ktorý vám dopomôže k rýchlejšiemu odbúraniu tuku.

4. Pite veľa vody

Ľudia si niekedy mýlia smäd s hladom, a tak vo veľa prípadoch končia pri konzumácií extra kalórií. Nezabudnite si preto nosiť fľašu vody so sebou.

5. Jedzte potraviny s vysokým obsahom vlákniny

Potraviny obsahujúce veľa vlákniny vám môžu pomôcť udržať pocit sýtosti, čo je ideálnym faktorom pri chudnutí. Vláknina sa nachádza v potravinách, ako je ovocie a zelenina, ovos, celozrnný chlieb, hnedá ryža, cestoviny, fazuľa, hrach či šošovica.

6. Čítajte etikety potravín

Porozumieť textu na etikete v kolónke „zloženie“ vám môže v budúcnosti dopomôcť k vhodnejšiemu výberu zdravších variant potravín. A preto informácie o kalóriách použite k tomu, aby ste zistili či konkrétny produkt zapadá do vášho denného príjmu kalórií vo vašom pláne na chudnutie. Možno zostanete prekvapení, koľko produktov má v sebe skrytý cukor.

7. Použite menší tanier

Používanie menších tanierov a misiek vám môže dopomôcť jesť menšie porcie. Žalúdku trvá asi 20 minút, kým povie mozgu, že je plný, takže jedzte pomaly a prestaňte jesť skôr, ako sa budete cítiť sýto.

8. Nezakazujte si obľúbené jedlá

Neobmedzujte na trvalo žiadne jedlá, a to najmä tie, ktoré máte radi. Zakazovaním si potravín spôsobíte, že po nich budete viac túžiť. Nie je dôvod, prečo by ste si príležitostnú pochúťku nemohli užiť, pokiaľ dodržíte svoj denný príjem kalórií po celý týždeň. Čo tak jedno obľúbené jedlo raz do týždňa?

9. Neskladujte nezdravé jedlo

Aby ste sa vyhli pokušeniu, neskladujte doma nezdravé jedlo – ako sú sušienky, tyčinky, lupienky či sladké šumivé nápoje. Namiesto toho sa rozhodnite pre zdravé maškrty, ako je ovocie, ovsené koláče, proteínové tyčinky  bez cukru či ovocné šťavy.

10. Obmedzte alkohol

Pohár destilátu alebo iného druhu alkoholu môže vo veľa prípadoch obsahovať toľko kalórií ako jeden „donut“. Postupom času môže nadmerné pitie alkoholu ľahko prispieť k zvýšeniu telesnej hmotnosti.