Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Venadom je unikátna výživa ciev vo forme osviežujúceho nápoja s obsahom mikronizovaného diosmínu a hesperidínu. Venamatrix pozostáva z 9 účinných zložiek pre normálnu funkciu srdcovo-cievneho systému.

Venadom
Balenie:
Príchuť:
Cena:
31.90 €

Základný popis produktu

Nápoj Venadom bol vyvinutý tak, aby zabezpečil prísun potrebných živín pre cievy prostredníctvom pohodlného užívania bez nutnosti prehĺtania kapsúl či tabliet.

Komplex látok (Vena-matrix) je zacielený nie len na odstránenie nežiadúcich usadenín, ale aj na výživu steny cievy, ktorá vekom stráca svoju pevnosť a pružnosť, čo môže postupne viesť k rôznym kardio-vaskulárnym ochoreniam.

Užívaním výživového doplnku Venadom, navyše, prirodzene doplníte do organizmu tekutiny, ktoré sú nevyhnutné pre vyživené a zdravé cievy. Produkt obsahuje vysoký podiel proteínov, minimum tukov a žiadny pridaný cukor. Je vhodný pre diabetikov, celiatikov i ľudí s laktózovou intoleranciou.

Venadom obsahuje

 • Mikronizovaný diosmín a hesperidín
  Bioflavonoidy diosmín a hesperidín sú najviac preštudované a lekármi najčastejšie odporúčané látky pre cievy. Tieto zložky sa prirodzene vyskytujú v bielej časti šupky citrusových plodov ako je pomaranč, grep alebo citrón, a preto sa niekedy označujú ako citroflavonoidyMikronizovaná forma diosmínu a hesperidínu zlepšuje ich prechod cez tráviacu sliznicu do krvi, čím sa zabezpečí vysoká vstrebateľnosť.
  Hlavné účinky týchto zlúčenín sú:
  - Priechodnosť ciev: Hesperidín a diosmín pozitívne prispievajú k priechodnosti ciev tým, že podporujú relaxáciu cievnych stien a zlepšujú ich elasticitu. To zase prispieva k lepšiemu prietoku krvi a menšiemu riziku vzniku zápalových stavov v cievach.
  - Antioxidačné vlastnosti: Hesperidín a diosmín majú silné antioxidačné vlastnosti, čo znamená, že pomáhajú neutralizovať voľné radikály a chránia cievne bunky pred oxidačným stresom. Tým sa môže minimalizovať poškodenie cievnych stien a prispieva sa k ich celkovému zdraviu.
  - Mikrocirkulácia: Tieto zlúčeniny pozitívne vplývajú na mikrocirkuláciu, čo znamená, že môžu podporovať prietok krvi aj v menších cievach a kapilárach. To môže mať pozitívny vplyv na žilový obeh a celkovú cievnu funkciu.
  - Žilové chlopne: Diosmín a hesperidín môžu prispievať k posilneniu žilových chlopní, ktoré regulujú prietok krvi v žilách. To môže znižovať riziko zastavenia krvi v žilách a tvorby kŕčových žíl.
 • Kolagén
  Vysoký podiel kolagénu typu I v dennej dávke zabezpečuje elasticitu, celistvosť a pevnosť cievnej steny. Nedostatok kolagénu v cievach sa spája s rozvojom tvorby kŕčových žíl či  „metličiek.“Vplyv kolagénu na zdravie a výživu ciev je značný a dôležitý pre udržanie celkového kardiovaskulárneho zdravia. Kolagén je hlavnou zložkou spojivových tkanív, ktoré tvoria steny ciev, srdcových chlopničiek a ďalších dôležitých štruktúr v tele. Jeho prítomnosť a množstvo ovplyvňujú niekoľko aspektov cievneho systému:
  - Integrita cievnych stien: Kolagén poskytuje pevnosť, pružnosť a integritu cievnych stien. Správne množstvo kolagénu zabezpečuje, že cievy si udržujú svoj tvar a odolnosť voči tlaku krvného obehu.
  - Kŕčové žily a žilové chlopničky: Nedostatok kolagénu môže prispievať k oslabeniu žilových stien a chlopničiek, čo môže viesť k vzniku kŕčových žíl a problémom so žilovým krvným obehom.
  - Elastickosť a adaptabilita ciev: Kolagén prispieva k elastickosti cievnych stien a umožňuje im sa rozširovať a zúžiť podľa potreby, čo je dôležité pre udržanie správneho toku krvi.
  - Arterioskleróza: Nedostatok kolagénu môže viesť k poškodeniu cievnych stien a následne k ukladaniu cholesterolu a vápenatých usadenín. To môže spustiť proces arteriosklerózy, kde sa cievy stávajú tuhými a menej pružnými.
  - Regulácia zápalových procesov: Kolagén má aj protizápalové vlastnosti, ktoré môžu prispievať k regulácii zápalových procesov v cievach a obmedziť riziko vzniku závažných cievnych ochorení.
 • Bambusový extrakt
  Bambusový extrakt je bohatým zdrojom kremíka, ktorý sa nachádza v stenách ciev. Kremík podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, čím cievy dosiahnu požadovanú pevnosť a pružnosť. Kremík je minerál, ktorý hrá dôležitú úlohu vo výstavbe a pevnosti cievnych stien. Jeho prítomnosť môže mať pozitívny vplyv na zdravie ciev a celkové kardiovaskulárne funkcie. Tu sú niektoré spôsoby, akým kremík ovplyvňuje steny ciev:
  - Pevnosť a elasticita: Kremík je dôležitou zložkou pri tvorbe kolagénu a elastínu, ktoré sú základnými proteínmi spojivových tkanív vrátane ciev. Tieto proteíny prispievajú k pevnosti a elasticite cievnych stien, čo je nevyhnutné pre ich správne fungovanie a schopnosť sa rozširovať a zúžiť.
  - Ochrana pred oslabením: Dostatočné množstvo kremíka môže pomôcť chrániť cievy pred oslabením a zmenami v ich štruktúre. To môže minimalizovať riziko vzniku kŕčových žíl a iných cievnych ochorení.
  - Podpora kolagénu: Kremík môže pôsobiť ako kolagén booster, teda podporovať tvorbu kolagénu v tele. Tým zabezpečuje udržanie pevnosti a elasticity cievnych stien.
  - Bráni vápenatých usadenín: Kremík môže pomôcť k zabráneniu ukladania vápnika do cievnych stien, čo by mohlo spôsobiť ich zatvrdnutie a stratu elasticity.
  - Ochrana pred oxidatívnym stresom: Kremík má aj antioxidačné vlastnosti, ktoré môžu chrániť bunky cievnych stien pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi a oxidatívnym stresom.
 • L-arginín 
  L-arginín je aminokyselina, z ktorej sa v cievach tvorí NO (oxid dusnatý). Ak sú cievy zanesené, alebo majú nedostatočnú výživu, dochádza k poklesu prirodzenej tvorby NO v cievach, čo môže mať negatívny dopad na krvný tlak a priechodnosť ciev. Oxid dusnatý pomáha taktiež uvoľňovať svaly cievnych stien, čo umožňuje cievam sa rozširovať a zúžiť flexibilne. To zlepšuje celkový krvný obeh a dodávanie živín do tkanív.
 • Bromelaín
  Bromelaín je proteolytický enzým prítomný v stonkách, listoch, šupke a plodoch ananásu. Odstraňuje z krvi nežiadúce usadeniny, ktoré môžu časom spôsobiť zužovanie ciev. Navyše má pozitívny účinok na naše trávenie.
 • Antioxidanty – vitamín C, betakarotén a extrakt zo zeleného čaju
  Obezita, fajčenie, vysoký krvný tlak, vysoký príjem soli, diabetes, ale aj prirodzené starnutie spôsobujú hromadenie oxidačného stresu v organizme, ktorý môže viesť k poškodeniu ciev. Antioxidanty prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev a extrakt zo zeleného čaju pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu.   

Pre koho je produkt určený

Venadom je vhodný pre ľudí s intoleranciou na laktózu, diabetikov i celiatikov.

 • Osoby , ktoré trápia rôzne problémy s cievami- napríklad kŕčové žily, ochorenia žilových chlopní, opuchy nôh alebo problémy so žilovým obehom
 • Starší ľudia – u ktorých je pitný režim a vstrebávanie živín z potravy vekom čiastočne obmedzené, môžu týmto spôsobom doplniť tekutiny s obsahom výživných látok na podporu pružnosti ciev
 • Osoby, ktoré trpia hemoroidmi - môžu mať tiež úžitok z týchto látok, pretože môžu prispievať k zlepšeniu stavu žilových ciev v oblasti konečníka.
 • Ľudia, ktorí majú zvýšené riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení - ako sú fajčiari, ľudia s nadváhou, osoby s vysokým krvným tlakom, diabetes mellitus, alebo genetickou predispozíciou k cievnym problémom, môžu mať prospech z pravidelného užívania Venadomu.
 • Osoby s oslabenou cievnou stenou – u týchto ľudí je zvýšené riziko praskania ciev, tvorba podliatin, metličkových až kŕčových žíl
 • Osoby so sedavým či stojatým povolaním – pri dlhodobom státi či sedení sa môžu ľudia stretávať s pocitom ťažkých nôh, ktoré je sprevádzané opuchom končatín
 • Osoby s vysokým krvným tlakom a zvýšenom cholesterole

Odporúčané dávkovanie

Jedná dávka 11 g = 1 vrecúško. Užívajte nalačno alebo medzi jedlami.

 • 1 – 2 krát denne.

 • Odporúčame začať s nižšou dávkou a postupne ju navýšiť. Naše odporúčanie je začať so zarobením si jedného nápoja denne a postupne dávku navýšiť na 2 nápoje denne.

Príprava

Rozmiešajte 11 g prášku (1 vrecúško) v 250 ml vody a hneď vypite. Produkt sedimentuje, pred konzumáciou ho dôkladne premiešate.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie, ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade, že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

Nutričné hodnoty a zloženie

Energetická hodnota / Energy / Wartość energetyczna1620 kJ/ 380 kcal178 kJ / 42 kcal2,12 %
Tuky / Fat / Tłuszcze0,94 g0,10 g1,34 %
z toho nasýtené mastné kyseliny / of which saturates / w tym nasycone kwasy tłuszczowe0,50 g0,06 g0,14 %
Sacharidy / Carbohydrate / Węglowodany22,30 g2,45 g0,94 %
z toho cukry / of which sugars / w tym cukry10,30 g1,13 g1,26 %
Bielkoviny / Protein / Białka70,70 g7,78 g15,56 %
Soľ / Salt / Sól0,17 g0,02 g0,33 %

Hydrolyzovaný kolagén Peptan®, L-arginín AKG, vitamín C (kyselina L-askorbová), mikronizovaný diosmín a hesperidín (90:10), bromelaín, aróma: pomaranč, extrakt z nadzemnej časti bambusu (Bambusa vulgaris), extrakt z listov zeleného čaju (Camelia sinensis), betakarotén, sladidlo: sukralóza.

Upozornenie

Nie je vhodný pre osoby mladšie 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte v suchom prostredí, pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Vitamín / Vitamin C / Witamina C9,09 g1,00 g1250 %
Kremík / Silicon / Krzem1,90 g0,21 g 
Venadom

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  44 x
 • 4 hviezdičky
  3 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x