Vyberám si len to najlepšie a tým je Kompava
Vyberám si len to najlepšie a tým je Kompava

Vyberám si len to najlepšie a tým je Kompava

Vyberám si len to najlepšie a tým je Kompava

Volám sa Martin Bielik, mam 28 rokov, pochádzam z Hlohovca, a už vyše 14 rokov sa venujem cvičeniu, zdravému stravovaniu a zaujímam sa o oblasť doplnkov výživy. Vyštudoval som Výživu ľudí na SPU v Nitre. Na základe mojich skúseností si vyberám len to najlepšie a tým je firma Kompava. V portfóliu Kompavy je veľké množstvo doplnkov výživy, z ktorých si každý športovec môže namiešať presne to, čo je pre jeho druh športu potrebné.

Pre mňa je športom, ktorému sa už piaty rok naplno venujem Crossfit. Zúčastnil som sa na niekoľkých súťažiach v kategórii SPORT, tou poslednou bola súťaž v Nových Zámkoch, kde som sa umiestnil na 3. mieste. Na crossfitových súťažiach bývajú zväčša 3-4 workouty a suplementácia atléta tu zohráva veľmi dôležitú úlohu. Chcel by som spomenúť aspoň niektoré z doplnkov, ktoré sa mi veľmi osvedčili, či už v tréningoch alebo na samotných súťažiach, kde mi uľahčili celý ich priebeh. Základný kameň suplementácie tvorí u mňa HypoFit ( iontový nápoj, ktorý hydratuje telo, dopĺňa stratené minerály a ochraňuje organizmus pred voľnými radikálmi). Nápoj pijem pred, počas i po výkone.

Veľmi som si obľúbil doplnok Premium Energy. Jedná sa o kukuričný škrob spracovaný hydrotermickou metódou, neovplyvňuje hladinu inzulínu a je pre mňa stabilným zdrojom energie. Oceníte ho najmä na súťaži, kde treba priebežne dopĺňať palivo, no zväčša nie je medzi jednotlivými tréningami príliš veľa priestoru na pevnú stravu. Premium Energy vôbec nezaťažuje trávenie, teda je ideálnou voľbou. Dávkujem 30 g cca 35 minút pred výkonom. Dodá energiu na 2-3 hodiny.

Ďalším doplnkom je L-Carnosine. Ide o suplement ktorý musíte užívať dlhšie aby ste pociťovali jeho účinky (cca 3 týždne), no verte mi, bude to stáť zato. Má silné antioxidačné účinky, omladzuje bunky, obnovuje ich a predlžuje ich životnosť. Avšak za jeho najväčší benefit pre Crossfit pokladám to, že zabraňuje tvorbe kyseliny mliečnej. Aj vo vysoko intenzívnych tréningoch vydržím trénovať dlhšie a tvrdšie. Dávkujem 2 kps denne. Nesmiem zabudnúť ani na ThermoFit, termogénny spalovač tukov, ktorý využívam ako stimulant na zvýšenie energie a zlepšenie fyzického výkonu a nabudenie pred tréningom. Dávkujem 2 kps 30 minút pred výkonom. Regeneráciu po náročnom workoute Vám uľahčia K4 Power BCAA 4:1:1 Istant. Dávkujem cca 10g pred a 10g po tréningu.

Toto je niečo málo z mojej suplementácie. Každý športovec musí však vedieť, že základom musí byť strava, ak ju nemá vyriešenú na 100% potom je branie doplnkov výživy bezpredmetné. Verím, že z doplnkami od Kompavy budete rovnako spokojní ako ja. Vážte si svoje zdravie a neberte ho ako samozrejmosť. Prajem Vám veľa športových úspechov a nech Vás obchádzajú zranenia.

S pozdravom Ing. Martin Bielik