ThermoFit +50% grátis limitovaný počet kusov

Základné rozdiely medzi E-Fit prístrojom a inými verziami, ako je Bodytec, SpeedFitness, Sbody..
Základné rozdiely medzi E-Fit prístrojom a inými verziami, ako je Bodytec, SpeedFitness, Sbody..

Základné rozdiely medzi E-Fit prístrojom a inými verziami, ako je Bodytec, SpeedFitness, Sbody..

Základné rozdiely medzi E-Fit prístrojom a inými verziami, ako je Bodytec, SpeedFitness, Sbody..


Miha Bodytec
je technológia, ktorá má už skoro 10 rokov, kým E-Fit, ktorý má aj Kompava, je už prístrojom piatej generácie, ktorého softvér, technické oblečenie a elektródy sú neustále inovované, a tým sa samozrejme pokračuje aj v budúcnosti.

Prakticky:

E-Fit má 10 nezávislých kanálov, čiže je vhodný aj na trénovanie lýtka, nakoľko sú k dispozícii aj lýtkové návleky. Okrem toho na stehno sa nepripínajú iba návleky, ktoré keď sa uvoľnia, elektróda môže aj spadnúť, ale oblečú sa kompletné nohavice-šortky, ktoré zabezpečia dokonalé umiestnenie a priľnutie elektród.

Neviem o aký starý prístroj ide, ale patenty elektród sa dlho vyrábali medené, čo sa, ale oxiduje a ich údržba je potom veľmi drahá. E-Fit k tomu používa nehrdzavejúcu oceľ. Technické oblečenie sa dá prať v práčke, je odolné a antibakteriálne.

Neustály progres vo vývine je u E-Fit zabezpečený vďaka inováciám, akým aj tzv. technológia shift impulz –S.I.T. Na základe tejto technológie prichádzajú do svalov 2 impulzy po sebe, ktorého význam spočíva v tom, že vplyv prvého impulzu sa príchodom toho druhého vymaže, nervový systém sa neadaptuje na daný impulz, a tým sa zabezpečuje napredovanie vo vývine.

Pocitovo príjemné vnímanie impulzu je dané tým, že gumovo-uhlíkové elektródy ho rovnomerne rozložia, čím sa stimuluje celý sval a eliminuje sa pocit bodnutia pri prechode prúdu cez pokožku do tkanív.

S bodytecom mám takú osobnú skúsenosť, že celé svalstvo akoby bolo šokované. Svaly nie sú regulované cez oddelené kanály, čo môže spôsobiť ich kŕčovité stiahnutie, nakoľko napr. triceps zďaleka neznesie toľko zaťaženia ako biceps, čo je prirodzene dané u každého svalového páru, ktoré spolupracujú pri vykonávaní toho ktorého pohybu.

U E-Fit sa impulz nedostane naraz do každého svalu, ale postupne, takže svaly nie sú vystavené tak veľkej energetickej záťaži, čo je oveľa bezpečnejšie a nie je vôbec bolestivé.

E-Fit beží iba na 12V, lebo má transformátor, zatiaľ čo do prístroja samotného u Bodytec sa dostáva 220V a až v prístroji sa  volty pretransformujú.

U E-Fit sa neustále obnovuje aj softvér, čo prispieva zase k tomu, aby ste mali prístroj vždy moderný a pokrokový.

Na výber nemáte iba zopár programov, ale môžete nastaviť aj individuálne programy, aby každý klient mohol prispôsobiť úroveň zaťaženia presne tak, ako mu aktuálne vyhovuje.

Nie je tajomstvom, že Bodytec existoval skôr ako E-Fit, ale v tomto prípade je to skôr výhoda, lebo nedostatočnosti mohli byť tým eliminované, a tak sa mohol stať E-Fit certifikovaným medicínskym prístrojom.

Výhody strojov E-Fit:

 • Stroj EF-1280 má 12 nezávislých kanálov, ktoré zabezpečujú presné rozmiestnenie elektród na jednotlivých svalových skupinách, tým pokryjú takmer celé svalstvo tela.

 • Špeciálne tréningové šortky a vesta sú vyrobené zo vzdušného antibakteriálneho materiálu, ktorý zabezpečuje tie najvyššie hygienické štandardy a správnu pozíciu pre elektródy.

 • Káble sa nachádzajú vo vnútri tréningovej vesty a šortiek, nebránia pohybu a vďaka pružným remienkom je ich nosenie pohodlné.

 • Tréningové oblečenie je vybavené 10-mi pármi elektród. Jeden pár elektród precvičí len jednu skupinu svalov, čím možno selektívne stimulovať vybrané naťahovače a ohýbače (lýtkový sval, stehnové svaly, veľký sedací sval, hlboký chrbtový sval, horný chrbtový sval, brušné svaly, prsné svaly, biceps a triceps). Elektródy sú pripnuté na svaly pomocou dobre regulovateľných spôn.

 • Počas tréningu dochádza k postupnému zosilňovaniu impulzov, čo zabraňuje náhlemu trhnutiu (pocitu elektrického šoku).

 • Sila, hĺbka, frekvencia a čas impulzov je nastaviteľná, čím sa tréning môže viac prispôsobiť klientovi.

 • Dobu odpočinku medzi impulzmi je možné nastaviť podľa úrovne fyzickej kondície a frekvencie tréningov.

 • Vlny Duplex vyrobené technológiou SD dual znižujú asimiláciu svalov a nervov.

 • Vďaka technológii S.I.T. boli z tela úplne eliminované vyštiepenia a interferencie, čím sa jej využitie stalo ešte bezpečnejším.

 • Špeciálne, unikátne elektródy FCPE rozdeľujú impulzy rovnomerne a pôsobia na celý povrch svalu. Vďaka celoplošnej a vysokej vodivosti elektród môže byť napätie na jednotlivých svalových častiach znížené, a tým účinnosť tréningu zvýšená.

 • Držiak a podstavec stroja sú vyrobené z masívnej nerezovej (inox) ocele. Tréningové oblečenie (vesta, šortky) a káble sú vybavené profesionálnymi kovovými konektormi.

V prípade záujmu sa môžete objednať u trénerky Martiny Hiklovej na telefónnom čísle: 032/77 400 26 alebo prostredníctvom e-mailu: efit.kompava@gmail.com.