2 top účinné enzýmy v boji proti kardiovaskulárnym ochoreniam
2 top účinné enzýmy v boji proti kardiovaskulárnym ochoreniam

2 top účinné enzýmy v boji proti kardiovaskulárnym ochoreniam

2 top účinné enzýmy v boji proti kardiovaskulárnym ochoreniam

Celosvetovo známe enzýmy Serrapeptáza a Nattokináza patria medzi významných bojovníkov s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Pokiaľ si teda chcete udržať zdravý kardiovaskulárny systém, podporiť jeho správne fungovanie a zabrániť rôznym zdravotným úskaliam, určite si prečítajte dôležité fakty o týchto dvoch enzýmoch.

Čo sú enzýmy?

Enzýmy sú životne dôležité látky, ktoré sa prirodzene vyskytujú vo všetkých živých organizmoch. Spúšťajú alebo urýchľujú tisícky rôznych chemických reakcií v tele, napríklad dýchanie, trávenie, imunitné funkcie, metabolizmus, rast,... Pracujú na úrovni buniek, tkanív a orgánov, prakticky riadia každú aktivitu v našom organizme. Za účelom úpravy správneho fungovania nášho organizmu a procesov v našom tele vznikla systémová enzymoterapia, dosahovaná užívaním enzýmových doplnkov stravy, podporujúca i protizápalové procesy v tele.

Spomínané dva enzýmy Nattokináza a Serrapeptáza patria medzi veľmi silné enzýmy, ktoré sa využívajú ako systémové enzýmové doplnky. Už desiatky rokov sú pod drobnohľadom rôznych výskumov, ktoré prinášajú stále ten istý záver - nattokináza a serrapeptáza dokážu účinne bojovať proti rôznym infekciám, zápalom, rýchlejšie pomáhajú pacientom zotaviť sa po operácii a čo je dôležité, dokážu naše telo zbaviť nadmerného množstva fibrínu a tak udržať zdravý kardiovaskulárny systém.

Vedeli ste, že jedným z najčastejších príčin úmrtí (až 45%) je spôsobených následkami kardiovaskulárnych ochorení? Preto treba myslieť na včasnú prevenciu vo forme racionálneho stravovania, zdravej formy pohybu a enzymatickej rovnováhy v našom tele.

Serrapeptáza

Táto zázračná látka je prírodný, bielkoviny štiepiaci (proteolytický) enzým produkovaný priateľskou baktériou z rodu Serratia, žijúcou vo vnútornostiach priadky morušovej. Enzým sa získava z enterobaktérií Serratia v procese kontrolovanej fermentácie.

Ako Serrapeptáza funguje?

Enzým serrapeptáza prispieva k rozkladu a k odstráneniu nefunkčných a poškodených buniek z organizmu, zmierňuje zápal zriedením tekutiny priamo v zápale, pričom zjednodušuje jej odtok a urýchľuje hojenie tkanív. Tlmí a zmierňuje bolesť pri zápaloch, zlepšuje stav ciev a srdca rozpúšťaním fibrínu, ktorý vzniká zrážaním krvi. 

Rozkladá tiež krvné zrazeniny, cysty, zápalové látky a mŕtve tkanivá v organizme. Enzým serrapeptázy je nápomocný pri ateroskleróze, zápalových ochoreniach kĺbov, skleróze multiplex, astme, alergii či mnohých iných zdravotných problémoch. Pôsobí tiež ako mukolytický enzým a prispieva k rozpúšťaniu hlienu.

Enzým Serrapeptáza z organizmu priadky morušovej

Vedeli ste, že medzi ochorenia spôsobujúce zápaly a poškodenia tkanív patrí tiež tak veľmi rozšírená cukrovka, obezita, autoimunitné ochorenia, reumatoidná artritída, migréna, Alzheimerova choroba, depresie, urýchlené starnutie či rakovina?

Nattokináza

Možno ste o nej už počuli, možno nie, no enzým nattokinázy bol obsiahnutý v jednoduchom sójovom jedle už pred viac ako 2000 rokmiPrírodný vysokoúčinný enzým, ktorý štiepi fibrín, patrí do skupiny serínových proteáz, rozpúšťajúci krvné zrazeniny bez toho, aby zabránil hojeniu rán. Je izolovaný a získaný z japonskej fermentovanej sóje natto, obsiahnutý v ich tradičnom raňajkovom jedle.

Ako Nattokináza funguje?

Nattokináza znižuje vysoký krvný tlak, redukuje zhlukovanie krvných doštičiek a červených krviniek, čím zlepšuje i prietok krvi v organizme a znižuje zápalové procesy CRP. Enzým z natto získal na svojej atraktivite práve svojou schopnosťou zlepšovať a podporovať srdcovocievne zdravie a obehový systém. Rozpúšťa nebezpečné krvné zrazeniny prostredníctvom viacerých biomechanizmov, takže bráni vzniku trombov a iných kardiovaskulárnych ochorení ako napríklad infarkt myokardu, mozgová príhoda, pľúcna embólia, hlboká žilová trombóza, rakovina, ateroskleróza, metabolický syndróm, trauma a infekcie.

Enzým Nattokináza z japonského syra Natto

Nattokináza a krvné zrazeniny

Zrazeniny v krvi môžu vznikať zhlukovaním krvných zložiek alebo lipidov. Ak sa zhoršený stav ciev dlhodobo nerieši, zrazeniny sa zväčšujú a bránia prietoku krvi v nej. Následkom môže byť nedostatočný prenos kyslíka a živín do cieľových orgánov v tele. Najvážnejším štádiom je odtrhnutie krvnej zrazeniny zo steny cievy. Zrazenina následne putuje po krvnom systéme až pokiaľ nenarazí na úzke miesto cievy, upchá ju a spôsobí zastavenie prietoku krvi. Tento stav už poznáme ako infarkt.

Enzým nattokináza prispieva k správnemu fungovaniu kardiovaskulárneho systému dvomi základnými spôsobmi. Buď zabezpečí priamo rozštiepenie zrazenín vzniknutých v cievach, alebo znižuje aktivitu niektorých faktorov prispievajúcich k tvorbe trombov. Štúdie dokonca potvrdzujú, že nattokináza má pri „rozpúšťaní“ zrazenín v cievach približne štvornásobne silnejší účinok na rozbitie trombu ako plazmín, ktorý v našom organizme prirodzene pôsobí proti tvorbe zrazenín.

Pre koho je Nattokináza určená?

Každý, kto sa zaujíma o svoje zdravie, a to najmä o zdravie ciev a mozgu, by mal siahnuť po výrobku Nattokinase Plus. Užíva sa najmä ako prevencia proti vzniku krvných zrazenín, respektíve trombov. Okrem toho zlepšuje prietok krvi v cievach a pomáha znižovať krvný tlak. Nattokináza je výborná prevencia pred tzv. economy class syndrome (syndróm, pri ktorom hrozí vznik trombov z dôvodu dlhých alebo častých letov). Nattokináza sa využíva pri prevencii a liečbe rôznych kardiovaskulárnych ochorení ako je napríklad srdcová arytmia, nepravidelný tep či kŕčové žily.

Zdravie máme iba jedno. Nikdy nepodceňujte žiadne príznaky a snažte sa problém riešiť už v jeho počiatkoch. Veľmi podstatná je prevencia - vďaka nej zabránite množstvu nepríjemných ochorení, ktorým ako ľudstvo čelíme.

Serrapeptáza vs. Nattokináza

Konečný zákaz umiestňovania na trh enzýmu Serrapeptáza

Kompava spol. s r.o., si Vás dovoľuje informovať o konečnom zákaze uvádzania na trh výživového doplnku Serrapeptase plus a to k dátumu 15.4.2020. Doposiaľ bez problémov obchodovateľný a u zákazníkov nesmierne žiadaný a obľúbený bioaktívny enzým serapeptáza, z dôvodu aktualizácie legislatívy EÚ, ktorá je nadradenou nad legislatívu Slovenskej republiky, prechádza do stavu, kedy už nesmie byť ponúkaný zákazníkovi. Enzým serapeptáza je v EÚ známy od 80. rokov minulého storočia. Boli s ním robené mnohé testy a štúdie, čo dokazuje aj bohatá publikačná činnosť. Tento enzým sa predáva na trhu EÚ niekoľko desaťročí ako výživový doplnok, ktorý je vyrábaný v štátoch EÚ, prípadne dovážaný mimo EÚ. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Enzým obsiahnutý v produkte Nattokinase Plus je však výbornou náhradou za enzým serrapeptáza.

Enzým Serapeptáza je teraz dostupný ako veterinárny prípravok - Serrapeptase plus

Viac o príbehu znovu obnovenia predaja sa dočítate v tomto článkuSerrapeptáza opäť v ponuke. Čarovný enzým opäť na trhu.