Ako zostať vo forme aj  na dovolenke radí bikini fitnesska Timea Juhásová
Ako zostať vo forme aj na dovolenke radí bikini fitnesska Timea Juhásová

Ako zostať vo forme aj na dovolenke radí bikini fitnesska Timea Juhásová

Ako zostať vo forme aj  na dovolenke radí bikini fitnesska Timea Juhásová

Už sme vymrzli do sýtosti a nesmierne sa tešíme na prvé jarné slnečné lúče, ktoré pre väčšinu z nás znamenajú pozitívny príliv energie. Pomaličky začiname rozmýšlať nad letnými dovolenkami, plánujeme, snívame. Verím, že tak ako ja, aj vy na sebe pracujete, športujete, aby ste sa v lete cítili čo najlepšie v plavkách. Ako ale nepokaziť výsledok tej tvrdej driny za pár dní dovolenky? Zostavila som pre Vás 5 tipov, ako sa vrátiť domov  z dovolenky bez kíl navyše a s dobrým pocitom zo seba.

 

1.Hýbte sa!

To, že ste na dovolenke neznamená, že nemôžete pokračovať v tom, čo ste doma začali. Ja sa snažím zariadiť si dovolenku tak, aby som mala fitness centrum ,,po ruke,,. Avšak nie stále sa to dá. Dnes už hotelové rezorty ponúkajú veľa možností na aktívny životný štýl. Či to bude skupinové cvičenie v bazéne, joga, tenis, plávanie alebo ranný beh na pláži, je to na Vás. Každého baví niečo iné, ale verte mi, že sa budete cítiť o 100% lepšie, ak sa rozhodnete sa trošku rozhýbať a odcvičiť si tie hotelové dobroty. Ja cvičím skoro ráno, ešte pred raňajkami, potom ma celý deň prenasleduje dobrá nálada a motivácia zbytočne sa nerozpapať. :)

2. Jedzte zdravo!

Nebudem Vám klamať, že ja sa stravujem na dovolenke tak striktne ako doma. To nie, ale snažím sa jesť rovnako zdravo. Vždy si dám chudé mäso, zdravú prílohu, veľa zeleniny ale hlavne viac ovocia. Stále si dám po jedle ovocný šalát, po ktorom mi už ani nezostane miesto v žalúdku a skvelo mi potlačí chuť na „niečo sladké“. Ďalšou náhradou nezdravých sladkostí je sú u mňa proteínové tyčinky KOMPAVA Wellness bar s nízkym obsahom sacharidov. Sú praktické, lebo ich môžem mať stále pri sebe. Kedykoľvek alebo kdekoľvek dostanem hlad môžem po nich siahnuť. Takto sa vyhýbam nezdravým maškrtám a zároveň dodávam môjmu telu prospešné živiny. Tieto tyčinky sú zdrojom bielkovín, zdravých tukov, vlákniny, dôležitých mikro a makronutrientov a ešte sú aj nesmierne chutné.

3. Dodržujte pitný režim!

Nemyslím tým rôzne koktaily a alkoholické nápoje. Lákajú nás, sú krásne, farebné, sladučké.....ale mali by sme sa im vyhnúť, alebo ich aspoň obmedziť. Dajte si radšej čistú vodu, svieže ovocné limonády bez cukru, alebo riedené ovocné, či zeleninové šťavy! Dávajte si hlavne pozor na dostatočný príjem tekutín počas športu. Pri dodržiavaní pitného režimu sa optimalizuje metabolizmus, čo je nevyhnutne potrebné pri chudnutí. V letných horúčavách sa aj intenzívnejšie potíme, čoho následkom je strata okrem iného aj napr. tekutín, minerálnych látok alebo iónov. Preto pred a počas športovej aktivity odporúčam piť hypotonický nápoj KOMPAVA HypoFit, ktorý lepšie rehydratuje telo a zároveň dopĺňa minerálne látky. 

4. Zdravie nadovšetko

Keď sa chystáte do nejakej exotickej krajiny, dávajte si pozor na črevné problémy, ktoré tvoria zhruba tretinu všetkých zdravotných ťažkostí na dovolenkách. Bolesti brucha, zvracanie a hnačky Vás  môžu poriadne potrápiť a pokazia Vám dovolenku. Okrem bežných rád, ako predísť týmto ochoreniam, by som Vám určite odporúčala dbať na prevenciu, v tomto prípade Vám výživový doplnok KOMPAVA Probiodom môže značne pomôcť. Udržuje správnu rovnováhu črevných baktérií, ktoré ovplyvňujú a zlepšujú stráviteľnosť potravy a odstraňujú tráviace ťažkosti. 

5. Regenerácia a oddych

Nezabudnime však na podstatu celej dovolenky. Spánok, oddych a regeneráciu potrebuje naše telo ale aj duša. Treba využiť, že počas tých pár dní si môžete zadeliť čas podľa seba. Netlačia Vás termíny, nemusíte sa nikam ponáhľať. Poriadne sa vyspinkajte, odpočiňte si, zabudnite na stres, pretože ten vplýva aj na športové schopnosti, imunitný, neurologický aj endokrinný systém. Keď sa naučíte relaxovať a obmedziť stres, bude to mať pozitívny vplyv aj v prípade naberania svalovej hmoty a zhadzovania tuku. 

Prajem Vám krásnu dovolenku.  :)

Vaša TIMEA