ThermoFit +50% grátis limitovaný počet kusov

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Vitamín U je produkt prvej voľby u ľudí s podráždením žalúdka a čriev. Vitamín U je jediný svojho druhu na Slovensku i v EU. Má priaznivý vplyv pri nadmernej produkcii žalúdočných kyselín a refluxe. Jeho účinok zaujme i ľudí s náchylnosťou na žalúdočné a dvanástnikové vredy. Vhodný aj pre vegánov.

Vitamín U
Balenie:
Cena:
13.90 €

Základný popis produktu

Vitamín U má priaznivý vplyv na enzymatické funkciepodporenie funkcie tráviaceho traktu, predovšetkým žalúdka. Vitamín U je prírodná látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v kapuste, v listoch zelenej zeleniny a v žĺtku. Jeho hlavnou úlohou je regulovať vylučovanie žalúdočných štiav, čím pomáha udržiavať optimálne pH v žalúdku. Prispieva k ochrane sliznice žalúdka a priaznivo vplýva na celkovú funkciu tráviaceho systému.

Vitamín U si získal veľkú pozornosť v polovici 20. storočia, kedy vďaka rôznym výskumom boli objavené jeho liečivé vlastnosti. Ide o prírodný výživový doplnok, ktorý svojou prirodzenou cestou poskytuje ochranný účinok, posilňuje imunitný systém, podporuje detoxikačné funkcie organizmuznižuje hladinu tuku a cholesterolu v krvi

VITAMÍN U obsahuje: 

 • Vitamín U – methyl – methionin sulfonium chlorid, čo je derivát aminokyseliny metionínu (dehydrovaná forma šťavy z kapusty). Jedna kapsula obsahuje 500 mg účinnej látky.

Pre koho je produkt určený

 • Pre osoby s citlivým žalúdkom
 • Pri podráždení žalúdka a čriev a rozličných nepríjemných pocitoch s trávením
 • Pre ľudí náchylných na vznik žalúdočných vredov
 • Pre ľudí užívajúcich lieky, ktoré ovplyvňujú tvorbu žalúdočnej kyseliny
 • Po ochoreniach, ktoré spôsobujú poškodenie sliznice žalúdka
 • Pri nadmernej produkcii žalúdočnej kyseliny a refluxu

Odporúčané dávkovanie

1 až 2 kapsule jeden krát denne počas jedla.

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Nutričné hodnoty

Obsah v 1 kapsule*%RVH
Methyl-methionin sulfonium chlorid500 mg 

*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého
(8400 kJ/2000 kcal)
** RVH - nie je stanovená.

Methyl-methionin-sulfonium chlorid, rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNENIE

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchom prostredí, pri teplote do 25°C. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Rozhodnutie ÚVZSR OBPV/4717/2006/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

 • VITAMÍN U

  500 mg
Vitamín U

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  8 x
 • 4 hviezdičky
  2 x
 • 3 hviezdičky
  1 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

Vitamín U sa vyskytuje hlavne v kapuste, ale aj v listoch zelenej zeleniny, vaječnom žĺtku, ovocí, v kuracom alebo hovädzom mäse, špenáte, syroch, zelenom hrášku, cesnaku alebo fazuli.

Áno, vitamín U dokáže pri pravidelnom užívaní pomôcť pri žalúdočných aj dvanástnikových vredoch.

Vitamín U má priaznivý vplyv na správnu funkciu zažívacieho traktu, najmä žalúdka, hlavne na vylučovanie a tvorbu žalúdočnej kyseliny, enzymatickej funkcie a celý črevný trakt. FytoEnzyme obsahuje komplex rastlinných tráviacich enzýmov, ktorý podporuje trávenie prijatej potravy, lepšie využitie živín a rýchlejší prechod potravy cez tráviaci trakt.

Helikobakter pylori je baktéria, ktorá infikuje a oslabuje prirodzenú obranyschopnosť žalúdka. Usadzuje sa najmä v oblasti žalúdka a dvanástnika, kde môže vyvolávať zápaly a iné zdravotné ťažkosti. Proti baktérii a jej premnoženiu v žalúdku je možné zabrániť udržiavaním zdravého žalúdka. Práve tu pomáha vitamín U, ktorý vytvorí okolo žalúdka ochrannú bariéru a zabráni helicobacterovi pylori napadnúť žalúdok.

Je možné vitamín U užívať aj dlhodobejšie, keďže má širokospektrálne účinky - posilňuje náš imunitný a tráviaci systém, napomáha k detoxikácii organizmu, zmierňuje diabetes, lieči hemoroidy a pôsobí aj ako prírodné antidepresívum.