Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Vitamín U je v rámci Európy jediný produkt svojho druhu. Jeho účinok zaujme najmä ľudí s podráždenou sliznicou žalúdka, pri nadmernej produkcii žalúdočných kyselín a refluxe.

Vitamín U
Balenie:
Cena:
15.90 €

Základný popis produktu

Látka, označovaná ako vitamín U, môže mať pozitívny vplyv na enzymatické funkcie a podporu tráviaceho systému, najmä žalúdka. Táto prírodná zložka sa prirodzene nachádza v potravinách, ako je kapusta, listy zelenej zeleniny a žĺtok. Jej hlavnou úlohou je udržiavať optimálne pH v žalúdku tým, že môže prispieť k regulácii vylučovania žalúdočných štiav. Okrem toho sa na základe štúdie Dr. Garnett Cheney predpokladá, že prispieva k ochrane sliznice žalúdka a podporuje celkovú funkciu tráviaceho systému (1). Vitamín U sa považuje za prírodný výživový doplnok, ktorý môže posilňovať imunitný systém, podporovať detoxikačné funkcie organizmu a znižovať hladinu tuku a cholesterolu v krvi.

Produkt VITAMIN U obsahuje látku nazývanú methyl-methionin sulfonium chlorid, ktorá je derivátom aminokyseliny metionínu (dehydrovaná forma šťavy z kapusty).

Jedna kapsula tohto výživového doplnku obsahuje 500 mg účinnej látky.

Dr. Garnett Cheney bol lekár a výskumník z oblasti gastroenterológie, ktorý žil v 20. storočí. Dr. Cheney bol známy svojím výskumom v oblasti gastrointestinálneho traktu a liečby žalúdočných vredov. "Vitamín U" bol názov, ktorý Dr. Cheney v roku 1952 dal látke nájdenej v kapustovej šťave. Na 13 pacientoch počas 5 mesačného výskumu skúmal vplyv vitamínu U na žalúdočné a dvanástnikové vredy. Pacientom denne podával čerstvú šťavu z kapusty a tak  zistil, že jej konzumácia urýchlila proces hojenia vredov (1).

Pre koho je produkt určený

Produkt VITAMIN U je vhodný od 18 rokov pre osoby s citlivým žalúdkom.

 Jeho užívanie je vhodné:

 • Pri podráždení žalúdka a čriev a rozličných nepríjemných pocitoch spojených strávením
 • Ako prevencia pre ľudí náchylných na vznik žalúdočných vredov
 • Pri užívaní liekov, ktoré ovplyvňujú tvorbu žalúdočnej kyseliny
 • Po ochoreniach, ktoré spôsobujú poškodenie sliznice žalúdka
 • Pri nadmernej produkcii žalúdočnej kyseliny a refluxu

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie výživového doplnku je formulované tak, aby zohľadňovalo individuálne potreby a charakteristiky organizmu. U nás sa nezameriavame iba na jedno univerzálne dávkovanie, pretože vieme, že každý z nás je jedinečný:

 • Užívajte 1 až 2 kapsule jeden krát denne počas jedla.

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody. Zabezpečíte tak, že sa kapsula dostane do žalúdka, kde sa môže začať postupne rozkladať, a tak uvoľňovať do tela potrebné látky.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie, ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade, že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

(1) CHENEY G. Vitamin U therapy of peptic ulcer. Calif Med. 1952 Oct;77(4):248-52. PMID: 13009468; PMCID: PMC1521464.

Nutričné hodnoty a zloženie

Obsah v 1 kapsule*%RVH
Methyl-methionin sulfonium chlorid500 mg 

*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého
(8400 kJ/2000 kcal)
** RVH - nie je stanovená.

Methyl-methionin-sulfonium chlorid, rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNENIE

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchom prostredí, pri teplote do 25°C. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Rozhodnutie ÚVZSR OBPV/4717/2006/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

 • VITAMÍN U

  500 mg
Vitamín U

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  20 x
 • 4 hviezdičky
  2 x
 • 3 hviezdičky
  2 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

Vitamín U sa vyskytuje hlavne v kapuste, ale aj v listoch zelenej zeleniny, vaječnom žĺtku, ovocí, v kuracom alebo hovädzom mäse, špenáte, syroch, zelenom hrášku, cesnaku alebo fazuli.

Áno, vitamín U dokáže pri pravidelnom užívaní pomôcť pri žalúdočných aj dvanástnikových vredoch.

Vitamín U má priaznivý vplyv na správnu funkciu zažívacieho traktu, najmä žalúdka, hlavne na vylučovanie a tvorbu žalúdočnej kyseliny, enzymatickej funkcie a celý črevný trakt. FytoEnzyme obsahuje komplex rastlinných tráviacich enzýmov, ktorý podporuje trávenie prijatej potravy, lepšie využitie živín a rýchlejší prechod potravy cez tráviaci trakt.

Helikobakter pylori je baktéria, ktorá infikuje a oslabuje prirodzenú obranyschopnosť žalúdka. Usadzuje sa najmä v oblasti žalúdka a dvanástnika, kde môže vyvolávať zápaly a iné zdravotné ťažkosti. Proti baktérii a jej premnoženiu v žalúdku je možné zabrániť udržiavaním zdravého žalúdka. Práve tu pomáha vitamín U, ktorý vytvorí okolo žalúdka ochrannú bariéru a zabráni helicobacterovi pylori napadnúť žalúdok.

Je možné vitamín U užívať aj dlhodobejšie, keďže má širokospektrálne účinky - posilňuje náš imunitný a tráviaci systém, napomáha k detoxikácii organizmu, zmierňuje diabetes, lieči hemoroidy a pôsobí aj ako prírodné antidepresívum.