Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

C Vitamín v prášku

Výživový doplnok Produkt je vhodný pre vegánov Produkt je vhodný od 10 rokov Produkt je vhodný pre diabetikov

Kvalitný a pre naše telo potrebný C vitamín obsahuje 100 % kyselinu askorbovú v praktickej práškovej forme. C vitamín podporuje imunitný systém, detoxikuje pečeň a zároveň znižuje oxidačný stres. Sypaným céčkom si môžete ochutiť akýkoľvek nápoj.

C Vitamín v prášku
Balenie:
Cena:
12.90 €

Základný popis produktu

Vitamín C je známy aj ako kyselina askorbová, ktorá ovplyvňuje normálny priebeh biochemických reakcií v tele. Pomáha pri detoxikácii pečene, tvorbe kolagénu, vstrebávaní železa, metabolizme tukov či podpore imunity. Zároveň znižuje oxidačný stres, ktorý je jedným z dôležitých faktorov poškodzovania buniek, predčasného starnutia a degeneratívnych procesov v organizme. Vitamínom C sa nedá predávkovať, keďže ide o vitamín, ktorý je rozpustný vo vode. Prebytočné množstvo sa vylučuje z tela von močom. Aj to je dôvod prečo je potrebné vitamín C pravidelne dopĺňať. Najviac vitamínu C je možné nájsť vo väčšine citrusových plodov, paradajkách či v červenej a zelenej paprike. Avšak vitamín C sa z potravín vytráca pri varení a dlhodobom skladovaní.

Nedostatok vitamínu C sa prejavuje vysokou hladinou medi v organizme, objavujú sa srdcovo-cievne problémy, znižuje sa odolnosť voči stresu, dlhšie sa hoja rany a je oslabený imunitný systém.

C vitamín v prášku ochraňuje vnútorné orgány, centrálny nervový systém pred voľnými radikálmi, ktoré ich poškodzujú a urýchľujú starnutie. Pomáha pri odstraňovaní problémov s častým krvácaním z nosa a vnútorným krvácaním. Užívanie vitamínu C môže skrátiť chorobu o 1 až 2 dni. Prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k zníženiu vyčerpania a únavy. Aj to sú dôvody, prečo je dobré si dopriať dennú dávku vitamínu C.

C vitamín v prášku obsahuje:

 • 100 % kyselina L-askorbová – vitamín C v práškovej forme k udržaniu správneho fungovania imunitného systému a ďalších biochemických procesov v našom organizme

Pre koho je produkt určený

 • Na každodenné doplnenie vitamínu C pre zvýšenie imunity
 • Pre ľudí s oslabenou imunitou (starší ľudia, ľudia po operáciách a v rekonvalescencii)
 • Pre športovcov – fyzická záťaž urýchľuje vylučovanie prijatého vitamínu C
 • Pri doplnkoch s obsahom kolagénu (na jeho lepšie vstrebávanie a účinok)
 • Pre tehotné a dojčiace ženy
 • Pre ľudí často konzumujúcich alkohol
 • Pre fajčiarov – fajčiari by mali zvýšiť dávku o 35 mg denne, keďže svoje bunky vystavujú oxidačnému poškodzovaniu toxínmi z cigariet

Odporúčané dávkovanie

Podľa ÚVZ SR:

 • Dospelí a tehotné ženy: 1x denne 100 mg
 • Deti: 1x denne 50 – 100 mg
 • 1 odmerka/1 mokka lyžička = cca 1000 mg

Použitie

Množstvo odporúčaného dávkovania rozpustiť vo vode, v džúse alebo v čaji.

Skvelá ingrediencia pre kuchynské experimenty

Zelené smoothie na imunitu

Nalaďte sa na tropickú vlnu čerstvej chuti, ktorá je priamou cestou do sveta sviežej energie. Zároveň nakopnite svoju imunitu pridaním 1 odmerky CÉ Vitamínu v prášku do tohto lahodného smoothie spolu s 1 grepom, 1 jablkom, 4 cm čerstvého zázvoru. Ďalej načistite 100 gramov čerstvého ananásu, 50 gramov ošúpanej uhorky a všetko spolu zmixujte s 200 ml vody. Do hladka. Dalo by sa povedať, že je to riadna vitamínová bomba a v období chrípok, oslabenej imunity, či potreby doplnenia vitamínov do tela, je toto smoothie skvelá voľba. Na zdravie, nech vám chutí a nech vás nakopne.

Tu si môžete prečítať celý recept aj s postupom.

Nutričné hodnoty a zloženie

Vitamín C (kyselina L-askorbová) 1000 mg.

UPOZORNENIE:

Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

No doping - výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

C Vitamín v prášku

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  16 x
 • 4 hviezdičky
  0 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

C vitamín je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.

Hlavný rozdiel je vo forme a obsahu kyseliny askorbovej - C vitamín v prášku má práškovú formu a obsahuje 250 g, Fit C vitamín je v kapsuliach vo forme perličiek s postupným uvoľňovaním a 1 kapsula obsahuje 400 mg.

Nie, vitamínom C sa nedá predávkovať. Tento vitamín je úplne rozpustný vo vode a prebytočné množstvo sa vylúči z tela von močom.

Áno, najmä vo fyzicky či psychicky náročných obdobiach je veľmi vhodné navýšiť množstvo vitamínu C pre väčšiu podporu imunitného systému.