Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Chcete sa zdravo stravovať, no nestíhate variť? Poradíme vám, ako na to
Chcete sa zdravo stravovať, no nestíhate variť? Poradíme vám, ako na to

Chcete sa zdravo stravovať, no nestíhate variť? Poradíme vám, ako na to

Chcete sa zdravo stravovať, no nestíhate variť? Poradíme vám, ako na to

S novým rokom prichádzajú aj nové ciele. Chceme byť zdravší, chudší, vitálnejší. Práve zdravšia strava je neodmysliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Povedzme si ale úprimne, nie vždy máme čas na prípravu plnohodnotného jedla, a tak často siahame po polotovaroch, ktoré nášmu telu nie sú ničím prospešné. Ako to zmeniť?

Obsah

Poznáte to. Váš plán je jasný – začať sa zdravšie stravovať. Zrazu ale nič nestíhate, ste uponáhľaný a nemáte energiu na zdĺhavé varenie. Rozhodnete sa teda pre rýchly obed alebo rýchlu večeru. V obchode ale namiesto zdravých potravín siahnete po polotovaroch, ktoré vaše telo rýchlo zasýtia a zdravé stravovanie opäť odložíte na „nabudúce“.

Treba si ale uvedomiť, že vaše telo si veľmi dobre pamätá, ako sa k nemu správate. Môžu prísť problémy s trávením, nekontrolovateľné priberanie, strata energie či chuti do čohokoľvek. A pritom si pripraviť rýchly zdravý obed alebo večeru je úplne jednoduché, treba len vedieť, ako na to.

Treba si ale uvedomiť, že vaše telo si veľmi dobre pamätá, ako sa k nemu správate.

Naučte sa čítať etikety

Práve čítanie etikiet je dôležitá vec na zistenie toho, či je daná potravina vhodná pre náš zdravý životný štýl. Nemajte strach, zo začiatku to bude možno chvíľu trvať, no po pár nákupoch už budete vedieť, čo si kúpiť a čomu sa radšej vyhnúť. Čo je pri čítané etikiet dôležité?

Produkty, na ktorých je vidieť zadná etiketa

  • Nedajte sa oklamať veľkými nápismi CELOZRNNÉ, NÍZKOTUČNÉ, DIÉTNE...
  • Prečítajte si zloženie – na prvých miestach sú suroviny, ktoré sú v danej potravine zastúpené v najväčšom množstve. Čiže môžete natrafiť na celozrnné pečivo, no po prečítaní zloženia zistíte, že najväčšie zastúpenie má biela pšeničná múka.
  • Prečítajte si nutričné hodnoty na 100 g
  • Kontrolujte množstvo cukrov (zo sacharidov)
  • Pozrite si, aké tuky sa v produkte nachádzajú (živočíšne tuky, kokosový olej, sójový lecitín sú pre naše telo prospešné)

Spravte si stravovací plán

Mať stravovací plán je výborné pre vašu psychiku. Pokiaľ máte na papieri napísané, čo budete jesť, budete sa aj lepšie držať vášho nákupného zoznamu. Nezabudnite ale na neočakávané situácie – majte v zásobe rýchly zdroj energie, napríklad kvalitnú energetickú tyčinku alebo kvalitné instantné jedlo.

Investujte do svojej stravy

Namiesto ceny potravín pozerajte skôr na ich zloženie. Je jasné, že čím nekvalitnejšie zloženie, tým nižšia suma. Vážte si ale svoje telo a zdravie a snažte sa mu dopriať len to najlepšie.

Porovnanie niektorých potravín

Našťastie pre tých, ktorí nikdy nič nestíhajú, existujú aj zdravé a plnohodnotné varianty jedál, ktoré sú pripravené rýchlo a (takmer) bez varenia. Pre lepšiu predstavu zdravých a nezdravých jedál sa poďme pozrieť na ich zloženie:

  • Puding milujú malí aj veľkí. Je ale rozdiel, po akom pudingu siahnete.
Čokoládový puding Extra Mass Puding
Zloženie škrob, kakaový prášok, aróma proteín, škrob, glukóza, vitamíny
Kalórie (1 dávka) 134 kcal 116,6 kcal
Tuky 2,2 g 0,5 g
Sacharidy 24 g 21,8 g
Bielkoviny 4,7 g 9,2 g

Pri zdravom životnom štýle je dôležité vedieť, koľko bielkovín by ste mali prijať. Veľa ľudí príjem bielkovín podceňuje, následne sa im nedarí dosiahnuť svoj cieľ. Aj z takej maškrty ako je čokoládový puding môžete vyčarovať zdravú a rýchlu večeru plnú bielkovín.

  • Instantné polievky poznáme všetci. Je to rýchlo pripravené teplé jedlo, ktoré nás ale nie vždy dostatočne zasýti. Prečo?
Sáčková polievka (hovädzí vývar) Fit Soups (hovädzí vývar)
Zloženie pšeničná múka, modifikovaný škrob, mäsová ryža, cukor hovädzí kolagén, hovädzie guľôčky, kúsky zeleniny
Kalórie (1 dávka) 23 kcal 142 kcal
Tuky 0,4 g 3,11 g
Sacharidy 4,1 g 10,16 g
Bielkoviny 0,9 g 14,12 g

A tu je odpoveď. Klasická sáčková polievka obsahuje minimálne množstvo kalórií a teda výživy. Svojmu telu pri jej konzumácii doprajete takmer nulovú hodnotu. Naopak, zdravá instantná polievka Fit Soups s prírodným zložením je energeticky výdatnejšia. Najviac zastúpené sú bielkoviny, ktoré sú pre naše telo najdôležitejšou makroživinou. Okrem toho obsahuje zdravé tuky a sacharidy potrebné pre správnu energetickú rovnováhu

Fit soups polievky

  • Azda najčastejšia potravina, po ktorej siahame ako po zdroji rýchlej energie, sú rôzne keksíky a tyčinky. Prečo sa ale nezamerať na tie, ktoré sú pre naše telo skutočne prínosné?
Keksík Proteínová tyčinka
Zloženie pšeničná múka, palmový olej, cukor bielkovinový zmes, mandľový olej, čokoláda
Kalórie (1 dávka) 270 kcal 244 kcal
Tuky 16,5 g 11 g
Sacharidy 26 g 9,6 g
Bielkoviny 4 g 18 g

Vždy si všímajte množstvo sacharidov, bielkovín a tukov. Vidíte, že i keď je množstvo kalórií podobné, jednotlivé živiny sú zastúpené úplne odlišne. Tak čo, dáte si radšej sacharidovú bombu bez bielkovín alebo, naopak, zdravú tyčinku plnú bielkovín?

Chcete rýchly obed bez mäsa alebo zdravú večeru?

Pokiaľ sa vám občas stane, že prídete neskoro z práce a nemáte čas na varenie, majte vždy v zásobe Fit Soups, ktoré si môžete zobrať so sebou do práce alebo kamkoľvek na výlet. Na ich prípravu nepotrebujete nič okrem horúcej vody. Dokonca si môžete vybrať až z troch príchutí:

Hovädzí vývar

Hovädzia polievka s vysokým obsahom bielkovín. Jedna dávka obsahuje až 28 gramov bielkovín, čo predstavuje približne jednu dávku zarobeného proteínového nápoja. Poznáte tú nedeľnú pohodičku, keď je z kuchyne cítiť arómu typickej hovädzej polievky a vy sa už neviete dočkať tej úžasnej chute? Tak presne tak chutí aj Fit Soups hovädzia polievka.

Fit soups hovädzia polievka

Hokkaido polievka

Zdravá krémová polievka z pravého hokkaida s príjemnou sladkastou chuťou. Polievka má špeciálne zloženie bohaté na rozpustnú a nerozpustnú vlákninu, ktoré podporuje lepšie trávenie a pomáha eliminovať tráviace problémy. Jedna dávka polievky obsahuje 6,13 gramov vlákniny, čo predstavuje až 25 % z doporučenej dennej dávky.

Fit soups hokkaido polievka

Hrášková polievka

Proteínovo-vlákninová polievka z mladého zeleného hrášku plná živín, ktoré naše telo potrebuje. Pokiaľ milujete chuť hrášku, verte, že budete milovať aj túto polievku. Vďaka vyššiemu obsahu bielkovín skutočne zasýti a vďaka obsahu vlákniny zaručí bezproblémové trávenie.

Fit soups hrášková polievka