Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Dôležitosť pitného režimu u detí
Dôležitosť pitného režimu u detí

Dôležitosť pitného režimu u detí

Dôležitosť pitného režimu u detí

Každý rodič by si mal uvedomiť, aké dôležité je aby ich dieťa nezanedbávalo dostatočný pitný režim a hlavne aby zvolený nápoj bol ten správny, zdravý a prospešný pre ich organizmus.

Pokiaľ ide o dostatok tekutín, deti sú ohrozenou skupinou. Každý rodič by si mal uvedomiť, aké dôležité je aby ich dieťa nezanedbávalo dostatočný pitný režim a hlavne aby zvolený nápoj bol ten správny, zdravý a prospešný pre ich organizmus. Bábätká, ktoré sú dojčené zväčša do šiestich mesiacov veku, nepotrebujú spravidla iné tekutiny okrem materského mlieka (okrem prípadov zvýšenej dehydratácie, napríklad pri vysokých horúčkach a podobne). Ako však dieťa rastie, mení sa aj jeho denný režim. Stáva sa pohyblivejším, aktívnejším a tým sa mení aj jeho potreba množstva prijatých tekutín.

Základom pitného režimu detí v každom veku je v prvom rade čistá neperlivá voda. V prípade, že chcete pitný režim svojho dieťaťa trocha spestriť, určite mu nedávajte umelé sladené nápoje vyrábané v rôznych farebných variáciách, či príchutiach od výmyslu sveta.

Veľmi obľúbenými nápojmi detí rôzneho veku sú hlavne čaje. Detské čaje dostať bežne aj v instantnej podobe. Táto forma nápojov býva obľúbená hlavne medzi mamičkami. Sú ľahké na prípravu, keďže sa rýchlo rozpustia a majú príjemnú chuť. Pri výbere týchto druhov nápojov je dôležité dbať na to, aby neobsahovali príliš veľa cukru či iných sladidiel, ale naopak boli plné vitamínov a minerálov pre deti. Všeobecne nápoje pre deti je dôležité vyberať podľa veku dieťaťa. Ovocné majú príjemnú chuť, sú osviežujúce a deti si ich ľahko obľúbia.

Na pultoch obchodov sú ponúkané rôzne farebné a chuťovo pútavé malinovky, limonády, džúsy,...tie však často obsahujú vysokú dávku cukru, umelých sladidiel, aróm, syntetických farbív a konzervantov. Na nápoje s vysokým obsahom cukru si deti veľmi ľahko zvyknú a budete mať problém odučiť ich od nich. Ich pitím môže byť dieťa zároveň náchylnejšie k vzniku zubného kazu a obezity.

Pre deti sú úplne nevhodné nápoje, ktoré obsahujú kofeín, teín - alkaloid, ktorý býva často obsiahnutý v niektorých druhoch čajov, silný čierny čaj alebo kolové nápoje. Kvôli obsahu oxidu uhličitého, ktorý dráždi detský žalúdok a môže spôsobovať aj prekyslenie, nadúvanie či grganie by deti nemali piť ani perlivú vodu. Po perlivej vode sa omnoho skôr dostaví pocit uhasenia smädu a dieťa potom nevypije toľko, koľko jeho telo potrebuje.

Keďže v Kompave považujeme pitný režim u detí za veľmi dôležitý, prichádzame s novým produktom JAMI Drink. Ide o neperlivý nápoj s príchuťou maliny a s obsahom ibišteku. Neobsahuje žiadny kofeín, syntetické či umelé farbivá a ani konzervačné látky. Všetky pridané zložky sú prírodného charakteru.

Dni sa pomaly, ale isto predlžujú, stávajú sa teplejšími, slniečko je čoraz dotieravejšie a aj to sú dôvody, prečo treba dbať na dostatočný príjem tekutín u našich najmenších. Skvelá ovocná, osviežujúca a kyselkavá chuť? Áno, práve ibištek sa môže okrem osviežujúcich tónov chuti, pýšiť aj inými blahodarnými účinkami na organizmus. Obsahuje dôležité vitamíny a minerály. Určite oceníte, že sa tak stane výborným zdrojom C vitamínupre vaše deti. Okrem toho je ibištek plný vápnika, železa, niacínu, riboflavínu, ale aj organických kyselín (najmä kyseliny jablčnej, citrónovej a vínnej). Vyznačuje sa tiež protizápalovými, antioxidačnými a antimikrobiálnymi účinkami vďaka vysokej dávke antokyánov (látky, ktoré sa nachádzajú v sušených kvetoch).

Malinový nápoj s obsahom ibišteka bude zaručene chutiť ako deťom tak aj dospelým. A to nie len vo forme studeného nápoja, pretože JAMI Drink si môžete pripraviť aj ako čaj. Hlavne deti si prídu na svoje aj počas teplých letných dní. Tento nápoj ich výborne osvieži a dodá kvalitnú dávku látok na ochranu ich organizmu. A aby sme ešte jeho účinok znásobili, jeho zloženie sme obohatili o cennú dávku vitamínov C, D3 a nezabudli sme ani na prospešné minerály pre detský organizmus – železo a zinok.

Ak práve vaše dieťa často trpí oslabenou imunitou, JAMI Drink bude preň to pravé. Železo je dôležité pre tvorbu krvného farbiva hemoglobínu, ten zaisťuje transport kyslíka a je dôležitý aj pre rozvoj mozgu. Jeho nedostatok môže u vášho dieťaťa spôsobiť anémiu, ktorá môže následne viesť k únave a nedostatku energie. Môže mať aj negatívny vplyv na učenie základných zručností. Zinok patrí k jednému z najdôležitejších minerálov pre zdravý vývoj a rast dieťaťa. Dostatočná dávka vitamínu D3 zasa zabezpečí vývoj zdravých a pevných kostí a zúbkov. Vďaka obsiahnutým ovocným kyselinám, ktoré ibištek obsahuje a inulínu, ktorý pôsobí ako prebiotikum sa celkovo uľahčí trávenie vášho dieťatka (zápchy a iné zažívacie problémy). JAMI Drink sa stane chutným a zdravým spôsobom, ako spríjemniť a ozvláštniť pitný režim vašich detí.