ThermoFit +50% grátis limitovaný počet kusov

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Nutričný nápoj pre deti od 5 rokov na podporu pitného režimu a zdravého vývoja, s ibištekom, vitamínmi D3 a C, železom a zinkom. V prírodnej práškovej forme bez umelých farbív, s jednoduchou prípravou vo forme studeného nápoja alebo čaju.

Produkt je nedostupný

Základný popis produktu

JAMI Drink je prírodná forma osviežujúceho nápoja, vhodná aj ako pitný režim u detí. Základom je extrakt z ibištekového čaju, ktorý je bohatý na antioxidanty, ktoré chránia bunky pred oxidatívnym poškodením. Vďaka svojim ovocným kyselinám uľahčuje a povzbudzuje trávenie. V podobe pitného režimu pomáha z tela odvádzať toxické látky. Má príjemnú kyselkavú chuť, ktorá prináša príjemné osvieženie tela. Zloženie je obohatené o inulín, čo je rozpustná vláknina. Vláknina je pre správny vývoj dieťaťa veľmi dôležitá. Ide o zmes nestráviteľných sacharidov. Tráviacim traktom prechádza v takmer nezmenenom stave, viaže na seba vodu a odpadové látky, ktoré sú vďaka nej ľahšie odvádzané z tela von. Strava bohatá na vlákninu pomáha chrániť telo pred rôznymi chronickými tráviacimi ochoreniami.

JAMI Drink obsahuje aj dôležité minerály a vitamíny pre deti. Medzi ne patria zinok, ktorý udržiava imunitný systém v správne fungujúcom stave, železo, ktoré je nevyhnutný minerál pri procese prenosu kyslíka v tele, vitamín C, ktorý je pre deti jeden z najdôležitejších. Okrem toho, že sa podieľa na správnom vývoji organizmu i imunitného systému, chráni telo pred voľnými radikálmi, ktoré sú či v potrave, vytvárajú sa v tele, alebo v prostredí okolo nás. Je vitamín D3 pre deti a dospelých dôležitý? Tento vitamín je rozpustný v tukoch a pre telo veľmi dôležitý. Bez neho nedokáže telo ukladať prijímaný vápnik z potravy do kostí. Preto sa dáva deťom už od narodenia. Aby mali silné a pevné kosti.

JAMI drink obsahuje:

 • Ibištek – extrakt z kvetov, s obsahom antioxidantov, ktoré bojujú proti voľným radikálom a chránia bunky pred poškodením a predčasným starnutím. Zabezpečuje normálnu funkciu tráviaceho traktu, podporuje vylučovanie vody z tela. Prispieva k normálnej činnosti cievnej sústavy, odstraňuje tzv. ťažké nohy a prispieva k emočnému komfortu.
 • Inulín – pôsobí ako prebiotikum v tráviacej sústave. Je to nestráviteľný polysacharid, ktorý sa podieľa na udržiavaní črevnej rovnováhy, podporuje vstrebávanie živín, hlavne vápnika, železa a horčíka, chráni hrubé črevo tým, že je potravou pre dobré probiotické baktérie, čím podporuje aj dobré trávenie. Spomaľuje vstrebávanie fruktózy, takže sa jej koncentrácia v krvi a bunkách nezvyšuje tak rýchlo.
 • Vitamín C – významný antioxidant, ktorý udržiava správne fungovanie imunitného systému. Je nevyhnutný k tvorbe vlastného kolagénu dôležitého pre správnu funkciu pohybového aparátu a flexibilitu kĺbov.
 • Jahodový prášok – získava sa priamo z jahôd a je bohatý na vitamín A, C, vitamíny skupiny B, minerály ako draslík, železo, fosfor, zinok a vápnik. Spomedzi všetkých ovocí majú práve jahody najviac mangánu, ktorý je dôležitý stopový prvok pre zdravé kosti.
 • Fruktóza – prírodný ovocný cukor, ktorý je nezávislý na inzulíne.
 • Vitamín D3 – hlavnou úlohou tohoto vitamínu v tele je regulácia vápnika a fosforu, nevyhnutných pre zdravé kosti a zuby nie len v dospelosti ale aj pri vývoji detského organizmu.
 • Železo – v organickej forme v podobe laktátu železnatého je omnoho viac vstrebateľný organizmom ako anorganické formy železa. Železo má nevyhnutnú úlohu pri tvorbe hemoglobínu ako súčasť červených krviniek (erytrocytov), ktoré sa ako jediné podieľajú na prenose kyslíka z pľúc do buniek a oxidu dusičitého z buniek do pľúc. Bez kyslíka nedokážu bunky vytvárať energiu ani správne fungovať. Nedostatok železa môže vyvolať niektoré druhy anémií, rizikovou skupinou sú i deti.
 • Zinok – v organickej forme, ktorá je lepšie vstrebateľná. Tento minerál je nevyhnutný v jedálničku nie len detí, ale i dospelých. Zabezpečuje správnu funkciu imunitného systému a je dôležitým prvkom pre zdravú pleť, vlasy a nechty. Je dôležitý pri viacerých metabolických procesoch ako napr. pri produkcii inzulínu. Má aj antioxidačnú aktivitu, pomáha odbúravať ťažké kovy z tela a zlepšuje hojenie rán. Jeho odporúčaná denná dávka pre deti do 10 rokov je 5 – 10 mg, u starších detí a dospelých 12 – 15 mg/deň.

Pre koho je produkt určený

 • Pre deti od 5 rokov
 • Ako studený nápoj alebo vo forme čaju
 • Pre deti a ako náhrada sladených nápojov s vysokým obsahom cukru
 • Na doplnenie pitného režimu počas dňa aj počas športového výkonu
 • Na doplnenie minerálov a vitamínov

Odporúčané dávkovanie

 • Deti od 5 rokov: 1x denne jedna dávka (13 g)
 • Dospelí : 1x až 3x denne jedna dávka (13 g)

Príprava

Obsah sáčku (13 g prášku) vysypeme do pohára a zalejeme 250 ml vody. Drink dôkladne rozmiešame lyžicou až kým sa prášok nerozpustí.

Nutričné hodnoty

100g1 dávka (13 g)*% RVH v dávke
Energetická hodnota1461 kJ 348 kcal190 kJ 45 kcal2,3 %
Tuk0,2 g0,0 g0,0 %
Z toho nenasýtené mastné kyseliny0,0 g0,0 g0,0 %
Sacharidy78,1 g10,2 g3,9 %
z toho cukry67,1 g8,7 g9,7 %
Bielkoviny0,6 g0,1 g0,2 %
Soľ0,03 g0,0 g0,0 %
Vláknina14,9 g1,9 g7,6 %

*RVH % - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal). Referenčný príjem dieťaťa vo veku 5-10 rokov činí 7560 kJ/1800 kcal.

Ovocný cukor, jahodový prášok, inulín, extrakt z kvetov ibišteka, vitamín C (100 mg), malinová aróma, sipernát, železo (laktát železnatý) 4 mg, zinok (laktát zinočnatý) 2 mg, vitamín D3 (cholekalciferol) 5 mcg.

UPOZORNENIE

Výrobok neobsahuje alergény ani žiadne konzervačné látky. Je vhodný pre deti staršie ako 5 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy.

100g1 dávka (13 g)*% RVH v dávke
Vitamín D30,04 mg5 mcg67,0 %
Vitamín C (kyselina L-askorbová)769 mg100 mg111,0 %

*RVH % - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal). Referenčný príjem dieťaťa vo veku 5-10 rokov činí 7560 kJ/1800 kcal.

100g1 dávka (13 g)*% RVH v dávke
Železo30,8 mg4 mg25,0 %
Zinok15,4 mg2 mg17,0 %

*RVH % - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal). Referenčný príjem dieťaťa vo veku 5-10 rokov činí 7560 kJ/1800 kcal.

 • Sacharidy

  10,2 g
 • Vitamín C

  100 mg
 • Vláknina

  1,9 g
 • Železo

  4 mg
JAMI drink

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  1 x
 • 4 hviezdičky
  0 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

Hypofit obsahuje rýchly cukor glukózu, preto je vhodnejší priamo pri športovej aktivite. Drink zase obsahuje železo a vlákninu - inulín, ktoré sú pre telo tak isto nevyhnutné. Avšak užívanie drinku je vhodnejšie v priebehu dňa.

Vzhľadom na obsah železa v jednej dávke by tento problém mohol nastať pri prekročení odporúčanej dávky.

Farba závisí od pH vody. Ak je voda, do ktorej zarábate Jami Drink zásaditá - má vyššie pH - sfarbí sa do tmavomodra. Nemusíte sa však báť, pH vody nemá vplyv na kvalitu produktu.

Jami Drink je možné zarábať aj v studenej vode, aj v teplej vo forme čaju.