Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Lucia Košecká

Lucia Košecká

LUCIA KOŠECKÁ - Worldchampionships, Bialystok, Poland, 2016

Dátum narodenia:  19.01.1983

Športová disciplína:   bodyfitness/figure IFBB atlét

Ahojte. Volám sa Lucia Košecká, mám 33 rokov a pochádzam z Topoľčian, kde aj trénujem a pracujem ako osobná trénerka v Impulz Fitness Topoľčany. Som hrdou reprezentantkou a pretekárkou zväzu SAKFST a súťažím za klub Power Body Topoľčany v kategórii Bodyfitness ženy.

Od útleho detstva som patrila k dievčatám, ktoré boli vždy štíhle, v pubertálnom veku až extrémne, a to aj napriek tomu, že som jedla vždy veľa. Zo športov som sa venovala len rekreačne tenisu, milovala som jógu, pilates a hlavne behanie. Za školu som sa zúčastňovala rôznych bežeckých súťaží a bola som v tom naozaj dobrá, no k iným športovým aktivitám som už nepričuchla. Predtým, ako som začala intenzívne cvičiť som pracovala pár rokov v banke, popri tom som študovala externe na vysokej škole a súčasne pracovala ako fotografka,  takže som fungovala vo vysokom pracovnom nasadení a všetok stres som prirodzene zajedala nepravidelnou a nezdravou stravou. Rozhodla som sa odísť do Talianska, odkiaľ som sa po roku vrátila o 10 kíl ťažšia, čo ma definitívne prinútilo k tomu, aby som navštívila fitko a začala cvičiť pod dozorom trénera. Vtedy som ešte netušila, kam to celé bude smerovať a ako silne sa mi tento šport vryje pod kožu.

Po 4 mesiacoch intenzívnej prípravy a cvičenia som sa v máji roku 2015 zúčastnila svojej prvej súťaže v Nitre, boli to Majstrovstvá SR, odkiaľ som si na moje veľké prekvapenie priniesla bronz.  Vtedy som ešte pretekala v kategórii Bikini fitness, v ktorej sa mi úspešne darilo aj v ďalšej/jesennej sezóne, no stále to neboli umiestnenia, aké by som si predstavovala a po akých som túžila. Zároveň ma srdce ťahalo k prestupu do kategórie Bodyfitness , čo som aj následne urobila a rozhodne tento krok dodnes neľutujem, pretože pre mňa znamenal otvorenie brány k viacerým úspechom a veľmi peknej športovej ceste.

Tento šport mi neuveriteľne obohatil život. Robím prácu, ktorú milujem a ktorá ma neskutočne napĺňa. Denne húževnato pracujem na dosahovaní stále nových a väčších cieľov a lepšej verzii vlastného ja, čo ma silne motivuje a posúva vpred.  Priniesol mi do života skvelého človeka, Vladimíra Gašparíka, pod ktorého vedením sa od samého začiatku pripravujem.  Vladko sa stal zároveň súčasťou môjho osobného života, podporuje ma, učí mnohým veciam a stojí pri mne za každých okolností, za čo mu patrí moja najväčšia vďaka.

AKO MI POMOHLA KOMPAVA?

V začiatkoch môjho trénovania som mala v používaní tých správnych doplnkov výživy veľký zmätok, striedala som značku za značkou, kombinovala produkt za produktom, čo v konečnom bode prinášalo len sklamanie a nespokojnosť. Kompava pre mňa znamená v prvom rade veľkú dôveru k samotnému zloženiu doplnkov výživy a teda aj jednoznačne vysokú kvalitu! Som nepriateľ umelých chutí, čomu sa Kompava oblúkom vyhýba, všetky doplnky chutia „reálne“, pretože v nich žiadne konzervačné látky a syntetické farbivá jednoducho nenájdete. Pomáha mi celoročne či už v objemovej príprave alebo predsúťažnej, a to kompletne od A-Z a jej kvality už pozná aj väčšina mojich klientov. Som úprimne pyšná a vďačná za to, že dostávam podporu práve domáceho slovenského výrobcu, pre mňa toho najlepšieho na našom trhu.

ÚSPECHY

2015 - Bikini Fitness 

- IFBB Majstrovstvá Slovenskej republiky – 3.miesto

- IFBB Mozolani cup – 4.miesto

- IFBB Olympia Amateur Prague – 5.miesto

2016 - Bodyfitness 

- IFBB Majstrovstvá Slovenskej republiky – 1.miesto

- IFBB Majstrovstvá Európy – 3.miesto

- IFBB Diamond Cup – 3.miesto

- Evls Prague Showdown – 1.miesto

-Worldchampionships, Bialystok, Poland, 2016- 1. miesto

TOP 5 VÝROBKOV KOMPAVA

Protein Fit 80využívam v predsúťažnej príprave a najviac milujem pravú príchuť čokolády

K4 Power BCAA 4:1:1(..alebo ako to vidím ja..)

Pre tých, čo nevedia.., v skratke. BCAA  sú 3 základné aminokyseliny a to leucín, isoleucín a valín s rozvetveným reťazcom.

Majú veľkú úlohu pri syntéze bielkovín, čiže zjednodušene povedané, pomáhajú zabrániť rozpadu svalových vlákien a urýchľujú ich regeneráciu. 

Po pravde, BCAA-čka od Kompavy som používala ešte dávno predtým, než mi prišla do života Kompava ako môj sponzor, pretože patrili u nás doma jednoducho k tým kvalitnejším a kvalitu ja proste rada..:)  

Kompava zvolila rozloženie aminokyselín 4:1:1 a to v prospech leucínu. BCAA od Kompavy obsahujú tiež glutamín (až 3g na 1 dávku) a mnoho vitamínov (C, E, B6, B2, B1, B12..atď),  ktoré napomáhajú bielkoviny v tele metabolizovať, čiže spracovať.
Čo by som hlavne vyzdvihla je ich chuť a rozpustnosť.
Chuť nie je umelá (tak ako pri všetkých doplnkoch od KOMPAVY ☺), je nevtieravá a veľmi osviežujúca a momentálne som závislá na príchuti GREP/LIMETA ☺
Vypichnem ešte  skvelú rozpustnosť týchto Bcaa-čiek, čiže na zapíjanie obrovských tabletiek, ktoré nakoniec aj tak skončia zaseknuté v krku môžete zabudnúť (myslím, že toto oceníme najmä my ženy).
Pre mňa jednoznačne tie NAJ.

MICELLAR CASEIN – nočný proteín s božskou príchuťou čokoláda/pomaranč, využívam aj pri príprave zdravých dezertov a smoothie

KREATÍN – využívam v objemovej fáze prípravy, 100%-tne funkčný!! ☺

GELO – 3 COMPLEXopäť vo forme chutného nápoja s viacerými príchuťami na výber, ktorý výrazne zlepšuje moje časté bolesti kĺbov, samozrejme pri pravidelnom a poctivom užívaní.

S pozdravom Lucia Košecká.