Micellar Casein - nočný proteín

Micellar Casein - nočný proteín

Novinkou v ponuke firmy Kompava je Micellar Casein – ide o 80 %-nú micelárnu formu kazeínu s výbornou stráviteľnosťou, vysokou biologickou hodnotou, využiteľnosťou, kvalitným a vyváženým spektrom aminokyselín, minerálov a vitamínov.

Micellar Casein je vhodný pre výstavbu svalovej hmoty ako dlhodobo postupne vstrebateľný proteín so silným antikatabolickým účinkom. Je vhodný na použitie najmä pred spánkom, ako tzv. nočný proteín alebo pri neprijímaní potravy. Využíva sa pri všetkých druhoch tréningov – objemovom, silovom, vytrvalostnom i rysovacom. Obsahuje iba mliečne, ľahko vstrebateľné tuky; neobsahuje cholesterol.

Micellar Casein je určený:
• pre športovcov vyžadujúcich nárast svalovej hmoty (naberanie svalovej hmoty, rysovanie)
• pre športovcov vyžadujúcich regeneráciu po športovom výkone (silové športy, vytrvalostné športy)
• pri pravidelnej ťažkej fyzickej záťaži
• pri nevhodnom a nedokonalom stravovaní (nízka výživová hodnota potravy, diétne chyby)
• pri nízkom vstrebávaní vápnika, osteoporóze
• pri požiadavke dlhodobého zasýtenia (nočný proteín, pri dlhodobom neprijímaní potravy, znižovaní váhy, obmedzovaní stravy).

V ponuke sú dve príchute: vanilka-citrón/limeta, čokoláda-pomaranč.

Aký je rozdiel medzi micelárnym kazeínom a kazeinátom?
Micelárny kazeín je prevzatý z mlieka, bez pridania chemických látok. Filtruje sa jedinečným spôsobom tak, aby bola zachovaná maximálna kvalita. Výsledkom je vysoko kvalitný zdroj bielkovín.

Kazeináty (napr. kazeinát vápenatý) sú proteíny, pri ktorých sa používa neprirodzený spôsob spracovania – na vytvorenie konečného produktu sú potrebné chemické látky. V procese výroby prebiehajú chemické reakcie, čím dochádza k denaturácii bielkovín.

Výroba čistého micelárneho kazeínu bez použitia chémie je síce oveľa drahšia, čo sa prejavuje aj v cene, ale výsledkom je vysoká kvalita bielkovín. Micelárny kazeín má silný anabolický účinok, ktorý vychádza z jeho postupného uvoľňovania aminokyselín (až 7 hodín, čo je dvojnásobne až trojnásobne dlhší čas ako pri Whey proteínoch). Takáto dlhá doba zabezpečí perfektnú svalovú regeneráciu, svalový metabolizmus a pozitívnu dusíkovú bilanciu, ktorá je nevyhnutná pre svalový rast a rozvoj.

Aminokyseliny imunoglobulín a glutamín, obsiahnuté v micelárnom kazeíne, napomáhajú pri vstrebávaní
bielkovín do tela. Taktiež posilňujú imunitný systém, čo je dôležité najmä v období chrípok a pri ťažkých tréningoch, ktoré majú tiež vplyv na imunitu. Pri užívaní micelárneho kazeínu by mali byť veľmi opatrní ľudia
alergickí na laktózu, pretože môžu nastať zažívacie problémy a tiež silná alergická rekcia – anafylaxia.

Micelárny kazeín patrí medzi top produkty s postupným uvoľňovaním aminokyselín a práve preto by nemal chýbať na vašom jedálničku.

Ing. Želmíra Komorechová
Dipl. fyz. Martin Minárech


Štítky:

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info