ThermoFit +50% grátis limitovaný počet kusov

Na náročnejších pretekoch bude mojím hlavným energetickým doplnkom "Sport Premium Energy"
Na náročnejších pretekoch bude mojím hlavným energetickým doplnkom "Sport Premium Energy"

Na náročnejších pretekoch bude mojím hlavným energetickým doplnkom "Sport Premium Energy"

Na náročnejších pretekoch bude mojím hlavným energetickým doplnkom "Sport Premium Energy"

Veľmi rád by som sa podelil o moju skúsenosť s produktom Sport Premium Energy.

V zime som trénoval trošku menej, ako po iné roky a nevidel som dôvod v takých "pomýlených" podmienkach testovať. No nakoniec som sa rozhdol a urobil som vážne rozhodnutie.

Asi pred mesiacom som po konzultáciách s odborníkmi a športovcami, ktorí už majú dlhodobé skúsenosti a hlavne výsledky ( Maťo Tóth ), došiel k záveru, že skúsim zmeniť od základu spôsob stravovania. Prešiel som zo dňa na deň na tzv. "tukovú stravu" a snažím sa zmeniť svoj 65 ročný metabolizmus. Viem, že je to dlhodobá záležitosť a že sa s takýmto experimentom má začínať na konci bežeckej sezóny, keď sa nevyžadujú výkony, ale nemohol som odolať a začal som práve pred sezónou. Podľa teórií by som mal byť po mesiaci v totálnej kríze, pretože som vysadil takmer všetky uhľohydráty, sacharidy a cukry a v mojej strave sú hlavne tuky, bielkoviny a vláknina. Trénujem zhruba rovnaký objem, ako pred tým, iba som vyradil intenzívne tréningy s vyššou tepovou frekvenciou. Aby som organizmus naučil na tukový metabolizmus, nesmiem trénovať pri vyššej tepovej frekvencii, ako 130tep/min.

 Po takmer mesačnom "zvykaní" som si podrobne preštudoval materiály o tzv. inteligentnom škrobe a o výrobku Sport Premium Energy.

Pred týždňom v utorok som sa rozhodol ho použiť. Naplánoval som si prvý trošku dlhší tréning v kopcovitom teréne. Konkrétne dva okruhy s dĺžkou 20km a prevýšením po 650m, teda spolu 40km s prevýšením 1300m.

Podľa návodu som užil 30g prípravku (2 odmerky) zarobeného v asi 300ml vody 45 minút pred začiatkom tréningu. Prvý okruh som absolvoval tesne pod 2,5 hodiny. Znovu som užil rovnaké množstvo prípravku a druhý okruh zabehol v rovnakom čase bez väčších pocitov únavy ( v tomto roku som nikdy neabsolvoval tréning dlhší ako 20km, teraz odrazu 40km), teda v čase pod 5 hodín.

Ostrý test nasledoval hneď v nedeľu na preteku Kamzík-Baba-Kamzík, teda 53km/1700m.

V sobotu som mal na večeru iba tukovú stravu. V nedeľu ráno som už takmer neraňajkoval (iba dva mini kúsky tvrdého syra a dva mini kúsky slaninky).

Potom 45 minút pred štartom jednu dávku Sport Premium Energy a na otočke na 26. kilometri druhú dávku prípravku. Počas behu som pil iba vodu a dopĺňal soľ kvôli kŕčom, na občerstvovačkách iba niekoľko drobných kúskov pomaranča a banánu, inak nič.

Môžem konštatovať, že aj napriek tomu som 53km prebehol v pohode a v cieli som sa vôbec necítil unavený, ani hladný. Hlad som necítil ani počas behu, presne tak, ako sa to popisuje v účinkoch prípravku. Dosiahol som čas iba o 5 minút horší ako vlani. Ale jemné "zhoršenie" pripisujem skôr taktickej chybe, ako systému stravovania. Po dlhých dažďoch som si obul 700gramov ťažké trailové tenisky namiesto 440gramových bežeckých (chyba, lebo celá trať bola suchá). Druhé miesto v kategórii nad 60 rokov je príjemným prekvapením.

Konštatujem, že napriek predpokladanej kríze v začiatkoch premeny metabolizmu je to výborný výsledok a verím, že keď proces premeny metabolizmu  o niekoľko mesiacov doznie, budem na tom s výkonnosťou oveľa lepšie, ako pri sacharidovom metabolizme.

Tiež som presvedčený, že na oveľa dlhších a náročnejších pretekoch bude mojím hlavným energetickým doplnkom "Sport Premium Energy".

Ing. Štefan Karak