Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Napísali o nás: "TEST: Najlepšie koktejly (nielen) na šport." - Žena.sk
Napísali o nás: "TEST: Najlepšie koktejly (nielen) na šport." - Žena.sk

Napísali o nás: "TEST: Najlepšie koktejly (nielen) na šport." - Žena.sk

Napísali o nás: "TEST: Najlepšie koktejly (nielen) na šport." - Žena.sk

Obsah

TEST: Najlepšie koktejly (nielen) na šport

Som bežné dievča, ktoré chodí rado cvičiť a chce si vytvarovať postavu. Aj preto budem robiť tento test z pozície aktívnejšieho človeka, nie vrcholového športovca. Ale to vôbec nevadí. Konzumovať práškové proteíny a predtréningovky nie je iba výsada top športovcov.

Pokiaľ do seba neviete dať v bežnej strave dosť bielkovín, aj vy si môžete robiť proteínové koktejly. Ste po chorobe? Vychudnutí? Nemôžete konzumovať pevnú stravu? Aj tu pomôže proteínový šejk. Testovala som dve novinky, Sport Premium Energy a Protein Premium Energy výrobcu KOMPAVA.

SPORT PREMIUM ENERGY

Veľa ľudí si myslí, že je to gainer. Obsahuje predsa vysokú dávku sacharidov! A to je omyl. Obsahuje totiž špeciálny škrob, ktorý sa štiepi pomaly a nedráždi inzulín, čiže z tohto sacharidu nepriberáte! Je určený na výživu pred a počas záťaže. Pracuje na technológii „MET FLEX“. Je to novinka, preto sa vám to zdá nereálne.

Čo to je? Je to technológia, ktorá podporuje schopnosť metabolizmu efektívne využívať najmä tukové zásoby ako zdroje energie. Nie, nesnívate. Znamená to, že môžete zahodiť všetky vaše silné kofeínové, taurínové a iné predtréningovky.

Z nich vás len svrbela koža a viac ste sa potili a potom bum, padli ste nevládne na žinenku vo fitku. S týmto produktom to nehrozí, tvrdí výrobca. Môžete trénovať aj tri hodiny v kuse. Znelo to povzbudzujúco. Tak som si z neho začala robiť šejky aj ja...

Prvé dojmy
Dostala som radu od profesionálov. Ak chceš schudnúť, treba chodiť cvičiť ráno nalačno. Nalačno? Moje telo to odmietalo. Tajila som raňajky. Úplne bez stravy som sa nevedela hýbať. Jedla som vločky, lebo som potrebovala aspoň nejaké sacharidy. Alternatívou k nim bol, ako na zavolanie, práve tento výrobok, akási „prémiová komplexná energia“.

Vyrába sa v príchutiach jablko/limetka, jahoda/limetka a pomaranč. Obľúbila som si jahodový. Je krásne ružovkastý a mám pocit, akoby v sebe obsahoval jahodové zrniečka. Púšťať mixér, aby som si ho zarobila o 6:30 ráno by bol teror pre susedov. Tým, že sa rýchlo rozpúšťa ho môžete pokojne ticho mixovať aj v šejkri so špirálou.

Účinok a nová receptúra
Možno sa výrobca teraz chytí za hlavu, ale „vylepšila“ som jeho receptúru. Z času na čas sa vraciam k pôvodným raňajkám, čo sú vločky, ale skombinujem ich so Sport Premium Energy. Viem, že rozbíjam pomer sacharidov, nemá sa to, ale napriek tomu sa cítim na tréningu výborne. A nepotrebujem si do ovsákov dávať už nič iné, prášok má úžasnú ovocnú, sladkú chuť. Dávam si však len jednu naberačku. Optimálna dávka sú dve. Ale vy to nemusíte robiť. Stačí vám iba prášok rozpustený vo vode.

Funguje to!
Ako na mňa účinkoval? Nikdy som nebola počas športu ospalá. Keď mi kedysi chýbal cukor, zívala som. Dnes už nie. Necítim sa po tréningu vyčerpaná, nepadám mŕtva na posteľ. Ani nemôžem, chodím do práce. A práve to bola výzva. Cvičiť skoro ráno, no byť potom aj v robote svieža. Samozrejme, že som sa cítila unavenejšia, však som cvičila, ale nebolo to na mne vidieť. Príjemná nevýhoda konzumácie tohto výrobku je teda v tom, že vám ľudia prestanú veriť, že ťažko cvičíte! :)

Všimla som si...
Kto sa vyzná vie, že pri veľkej fyzickej záťaži strácame nielen tuk, ale aj svaly, pokiaľ ich nešetríme. Okrem proteínu preto potrebujeme BCAA aminokyseliny, ktoré ich chránia. Nie sú to lacné výrobky. Tento produkt ich má už v sebe! Plus množstvo ďalších látok, ktorých názov vám nič nepovie, ale sú dôležité ako mct tuky, minerály a vitamíny. Na obrázku hore vidíte všetky výživové zložky, ktoré som pozbierala a museli by ste ich zjesť s bežnou predtréningovkou, aby ste sa vyrovnali zloženiu Sport Premium Energy.

HODNOTENIE: Prvý sacharid na trhu, z ktorého sa nepriberá!

PROTEIN PREMIUM ENERGY

Protein Premium Energy je určený na regeneráciu po záťaži alebo cez deň. Namiešajte si ho hneď po náročnej fyzickej aktivite. Ale pozor! Nerobte chybu, že ho zmixujete s mliekom, alebo ten čokoládový zalejete horúcou vodou, aby ste mali falošné kakao.

V prvom prípade sa vám horšie strávi, v druhom si teplom zabijete všetky prospešné bielkoviny. Veľmi rada zdôrazňujem, že oba výrobky obsahujú proteíny, ktoré nie sú zo žiadnej lacnej, modifikovanej sóje.

Aj tento obsahuje hovädzí proteín, obohatený o BCAA a zvyšok nutných látok. A majú spoločnú ešte jednu vec. Obsahujú dôležitý škrob, kvôli ktorému sa môže nahlas povedať, že ide o najbezpečnejší a najinteligentnejší sacharid na svete!

Prvé dojmy
Som šťastná, že sa oba výrobky predávajú aj v menšom balení. Sú skladné, môžete ich ukryť v kuchynskej poličke medzi pohármi, aby vám ich zvyšok rodiny nepil :) Nezavadzajú, a preto tégliky používam, aj keď sa obsah minie. Do pixle si potom nasypem kokos alebo oriešky.

Doteraz som si myslela, že čokoládová príchuť je najlepšia. To som ešte nevyskúšala Protein Premium Energy nugát. Vonia božsky, farba je jemne oriešková, ale tá chuť je ako skutočná, trošku kávová. Ani tento proteín nemá žiaden pivový efekt, keď ho zmixujete s vodou. Neurobí sa žiadna vysoká pena, ktorú potrebujete precuckať, aby ste sa dostali k vašej výžive.

Pretože mi predošlé, lacnejšie proteíny moc nechutili, nakupovala som si tabletky s rôznymi príchuťami, ktoré som v nich rozpustila. Mala som tak malinové proteíny, orieškové, banánové. Teraz sú mi tabletky nanič, lebo chuť Protein Premium Energy je dostatočne výrazná.

Účinok
Keď začnete robiť fitnes, zahoďte váhu a začnite sa merať. Na hmotnosti totiž nemusíte stratiť ani gram, no zmenšíte sa aj o dve konfekčné čísla. Sval je totiž ťažší ako tuk. Mne sa to stalo. Prestala som sa naháňať za číslami a začala som si pravidelne robiť svalnaté selfíčka, aby som videla svoj progres. Proteíny konzumujem už rok, tieto testovacie dva mesiace. Každý mesiac si nahmatám na tele nejakú, novú malú hrčku svaloviny a vládzem ísť kardio aj hodinu 4x do týždňa. A čo je dôležité, nemávam žiadnu svalovicu. Kedysi som jedávala kilogramy L-glutamínu, aby som jej predišla, no zbytočne. Dnes mi stačí jesť kvalitný proteín s BCAA a som spokojná.

Všimla som si...
Teraz sa veľmi prejaví moja ženská stránka osobnosti, ale oceňujem chutné, malé a farebné naberačky, ktoré sú k proteínu pribalené. Hoci by to mal byť dnes už štandard, nie všetci výrobcovia ich prikladajú. A keď, tak sú neuveriteľné veľké a nepraktické. Prášok sa nedá vybrať z téglika bez toho, aby ste ho trochu nevysypali. Nemajú zaoblené, ale hranaté tvary, kde sa usádza a treba ho obúchavať o šejker. Keď si naberám svoju dávku proteínu, mám pocit, že idem jesť zmrzlinu. Prášok je tuhší, nie pieskový a drží chutný kopčekovitý tvar.

Obal oboch výrobkov je veľmi minimalistický. Titulná fotka Tatier je krásny odkaz na to, že ide o slovenský výrobok, ale aj symbol akejsi vrcholnej energie, bez pádov, čo je pre výrobky a ich pôsobenie na metabolizmus a fyzickú záťaž typické. Ďalej obsahuje už len informácie o zložení, žiadne silené rady a návody. Plus obalu dominuje fotografia Vlada Zlatoša a Tiny Zlatoš Turnerovej, v spolupráci ktorých tento produkt vznikol. Ich sexi telá a pokroková práca v oblasti zdravého životného štýlu sú pre mňa akousi pečiatkou, že je produkt „čistý“. Sami iniciovali a dozerali na vývoj produktov, sami ich aj konzumujú.

HODNOTENIE: Top regenerácia po cvičení

Originálny článok si môžete prečítať tu: http://zena.atlas.sk/test-najlepsie-koktejly-na-sport-aj-tazke-dni/domacnost/nakupujeme/864259.html