Premium Energy – energia, ktorá ťa nesklame
Premium Energy – energia, ktorá ťa nesklame

Premium Energy – energia, ktorá ťa nesklame

Premium Energy – energia, ktorá ťa nesklame Séria produktov Premium je vytvorená spoločnosťou Kompava s cieľom priniesť inovatívne podávanie doplnkovej výživy bez energetických výkyvov, pričom je to stabilný zdroj energie pre fyzický aj duševný výkon. Z pohľadu športovcov je to jednoduché riešenie pre tých, ktorí nechcú do nekonečna riešiť svoje problémy ohľadom stravy/jedla pred, počas a po fyzickom výkone. V tejto recenzii sa zameriame konkrétne na Premium Energy - bezpečný a legálny produkt, ktorý neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá a ani geneticky modifikované suroviny. V prvom rade by som najskôr vyzdvihol jeho zloženie.

Základ predstavuje polysacharid„Superstarch“ vyrábaný špeciálnou hydrotermickou  metodou HMT a MCT tuky. Vďaka tomu si telo dokáže ušetriť zásoby glykogénu, pričom podporuje schopnost využívať tukové zdroje energie.

A to všetko bez akýchkoľvek energetických výkyvov a „maratónskych stien“. V zložení produktu by som nerád zabudol aj na zmes rastlinných aminokyselín BCAA v pomere 4:1:1 (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), L-citrulín malát, L-lyzín a vitamín C.

Produkt nefunguje na báze energetických gélov, tyčiniek a banánov, ktoré Vám rýchlo dodajú energiu. Ale ako rýchlo energia príde, tak rýchlo aj odíde. Jedine že by ste dopĺňali energiu  pravidelne a v krátkych časových intervalech.

Kratší intenzívny fyzický výkon do 90 min. by ste mali (bez problémov) zvládnuť bez prijímania energie. Čo sa ale týka dlhšieho fyzického výkonu nad 90 min., tak chcete myslieť a riešiť každú pol hodinu čo si máte dať pod zub?

Či sa jedná o športový výkon alebo aj celodennú turistiku vo voľnom tempe, tak máme pre Vás ideálne riešenie.

Stačí si jednu dávka Premium Energy (2 odmerky – 30 g) rozmixovat v 250 ml vody. Uvedená dávka představuje kvalitnú výživu pre športovcov v trvaní 2-3 hod., záleží  aj podľa úrovne Vášho tukového metabolizmu. Pri duševnom výkone (práca na pc, stres a nedostatok času na jedlo, náhly hlad) jedna dávka postačí na 3 hodiny s vyrovnanou hladinou glukózy bez stimulácie inzulínu. Aký rozdieľ medzi tým dezertom po obede, po ktorom sa Vám chce od „únavy“ iba spať... 

Ale prejdime už konečne k sľubovanej recenzii.

ProduktPremium Energymám už nejaký ten čas doma v skrinke, pričom ho za mňa môžem iba doporučiť. – odkaz na moju prvú recenziu.

Osobne sa venujem vytrvalostnému behu s primárnym zameraním na maratóny. (horské aj cestné). V priebehu tohto roka som sa nečakane kvalifikoval na MS v trailovom ultra behu, ktoré mali 85 km s prevýšením 5000 m. Keďže som také dlhé ešte nemal nič odbehnuté, tak som ako každý správny športovec pred pretekom začal riešiť svoju stratégiu a rozloženie stravy pred a počas preteku.

Štart bol ráno o 06:00 hod a dať si pred ním nejaké poriadne raňajky, alebo len ľahký banán by nebolo vôbec optimálne. V prvom prípade by mi bolo ťažko a v tom druhom by som do seba hodil iba rýchlu energiu, ktorá by v tomto prípade nemala žiadny význam.

Tým pádom voľba padla jednoznačne na jednu dávku Premium Energy, ktorú som si dal 45 min pred štartom. Žalúdok ľahký ako pierko (produkt je mimochodom aj bez lepku a laktózy) a beh išiel ako po masle. Prvé tuhé jedlo (makadamové orechy) som si následne dal až po 2:30 hod behu, pričom som vyslovene ani nemal hlad. Tým som sa nechcel chváliť, len som chcel vyzdvihnúť výnimočnosť Premium Energy, ktorý naozaj spĺňa kritéria produktu pre dlhodobú stabilnú energiu počas intenzívneho fyzického výkonu. Zasýti, dodá energiu a pritom je ľahký na trávanie. Čo viac chcieť. J

V polovici preteku (okolo 5-6. hodiny behu) som si dal druhú dávku Premium Energy, ktorá mi zase doplnila energiu.

Následne som pokračoval bez „hlaďáku“ a ďalšie jedlo som si dal po 2:30 hod. od použitia Premium Energy.

Od tohoto momentu až do konca som sa posunul o 80. miest dopredu a pomaly som začal predbiehať bežeckých odpadlíkov, ktorí buď podcenili svoj energetický príjem alebo fungovali na rýchlych zdrojoch energie…

 Celý beh mi trval vyše 11 hodín a aj vďaka Premium Energy som ho odbehol so stabilnou energiou bez metabolických a energetických výkyvov.

V závere by som ešte doplnil, že produkt neobsahuje žiadne stimulačné látky na báze kofeínu a pod. Kofeín vôbec nezatracujem, ale v tomto prípade by jeho užívanie hneď od začiatku behu nebol vôbec dobrý nápad. 

Tak už len trénujte, testujte a vychutnávajte