Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Richard Zilizi

Richard Zilizi

Športová disciplína: Rýchlostná kanoistika

 

Ahojte! Moje meno je Richard Zilizi, mám 17 rokov a momentálne som študentom  gymnázia v Komárne. Rýchlostnej kanoistke sa venujem od roku 2011. V roku 2012 som absolvoval svoju prvú súťaž, na ktorej som obsadil 3. miesto. Úspech ma tak motivoval, že som v tom momente vedel, že sa kanoistike chcem venovať naplno. Od roku 2012 až po súčasnosť som sa stal 21-násobným majstrom Slovenskej republiky v rôznych kategóriách. Medzi moje doterajšie najväčšie úspechy určite patria Olympijské nádeje z roku 2015, na ktorých som obsadil 3. miesto. Minulý rok som na Majstrovstách Talianska v Miláne získal 3 tituly. Z olympijských nádejí, ktoré sa v roku 2016 konali v maďarskom Szegede, som doniesol domov 2 strieborné medaily z disciplín C2 1000 a 500m a jednu bronzovú medailu z 200-vky. Bohužiaľ, na jednej z mojich hlavných disciplín som skončil na 5. mieste. Jednoducho som toho mal veľa. Moje telo to nezvládlo podľa mojich predstáv. Vtedy som si položil otázku: „Prečo? Prečo mi to nevyšlo?“ Začal som sa  zaujímať o zdravú stravu a výživové doplnky TOP kvality.

Kompavu som poznal... mal som aj nejaké doplnky od nich, ale nevedel som na 100%, čo, ako, prečo, na čo užívať. Tak som sa o to začal viac zaujímať. Kompava ma nesmierne prekvapila svojou kvalitou a stretol som sa s veľmi príjemnou komunikáciou so zákazníkmi. Keďže ma téma výživových doplnkov a zdravej stravy doslova pohltila, rozhodol som sa navštíviť sídlo firmy Kompava osobne v Novom Meste nad Váhom. Zúčastnil som sa školenia o výživových doplnkoch a ich využití v praxi. Bol som veľmi, opakujem veľmi príjemne prekvapený kolektívom a celkovou atmosférou vo firme. Na začiatku seminára sme sa mali predstaviť pani Komorechovej. Keď som jej povedal, kto som a čo robím,  zaujalo ju to a tak  mi po skončení seminára navrhla spoluprácu s ich firmou. Vtedy som doslova nemal čo povedať, bol som zaskočený a, úprimne, milo prekvapený. Samozrejme, neodmietol som.  A som jej za túto príležitosť  veľmi vďačný.

Pre mňa  je KOMPAVA TOP! A to nielen z hľadiska ponuky doplnkov výživy, ale aj z hľadiska spolupráce s ľuďmi, ktorí v nej pracujú, ktorí  z nej vytvárajú to, čím dnes je.

 

 TOP PRODUKTY: 

K4 Power BCAA – KONEČNE sú na trhu BCAA, ktoré nielen fungujú, ale aj chutia. V prvom rade super regenerácia po tréningu, silný anabolický a antikatbolický efekt. Úprimne neviem, či by som sa pustil do náročného silového tréningu bez nich. A tá príchuť je fakt už len čeresnička na torte. U mňa jednoznačne boduje kiwi. Tiež oceňujem rozpustnosť a vysoký komfort pri užívaný. Pred silovým trénigom - u mňa 100% overená kombinácia K4 BCAA + ARGINÍN + THERMOFIT.

 PROTEIN PREMIUM ENERGY– Hydrolyzovaný hovädzí proteín, výborná chuť. Osobne nepraktizujem před výkonom, skôr PO  na regeneráciu. Je to jediný proteín s obsahom inteligentného kukuričného škrobu SUPERSTARCH. Je to škrob, ktorý sa správa takmer ako tuk, čiže má minimálny dopad na zvyšovanie hladiny inzulínu. Tento škrob sa pôvodne využíval iba v zdravotníctve.  Ak sa nemýlim, tento proteín od Kompavy je jediný svojho druhu na európskom trhu. Premium proteín, ešte raz píšem PREMIUM, neobsahuje cukry ani GMO. Tak isto kombinácia aminokyselín, peptidov, kreatínu a MCT tukov, veľmi dobrá stráviteľnosť bez pocitu zaťaženia žalúdka. Stojí za to ho skúsiť. Určite nebudete ľutovať! 

 SPORT PREMIUM ENERGY – Poznáte tie stavy, keď si idete zabehnúť 10-15 km a v polovičke behu cítite energetický pokles? Pri tomto produkte sa vám to stať nemôže. Odporúčal by som ho skôr pre začiatočných alebo metabolicky nie úplne flexibilných športovcov. Zabraňuje hypoglykémii a energetickým výkyvom – poklesom. Vyrovnáva hladinu glukózy bez stimulácie inzulínu. Jednoducho povedané šetrenie „cukrových“ zdrojov energie.  Je to MEGA stabilný zdroj energie, takisto obsahuje špeciálny škrob, je bez laktózy a lepku. 

GLUTAMÍN – tak isto veľmi dobrá regenerácia svalstva, ale málokto vie, že glutamín napomáha taktiež pri regenerácii tenkého čreva a tráviaceho traktu, podporuje imunitný systém. Osobne užívam 2 x 5g denne.

SERRAPEPTASE – Tak tu sa budem musieť asi naozaj trošku rozpísať. Mám alergiu na roztoče a plesne a som astmatik. Každý deň počas 5 rokov som užíval histaminiká. Cez zimu som mával zápal prínosových dutín, keďže som mal oslabenú sliznicu. K tomu pravidelný náročný tréning a už to bolo! Nevedel som, čo mám robiť. Bol som bezradný. Pani Komorechová mi poradila, aby som skúsil ich Serrapeptázu, vraj to má silné protizápalové účinky. Úprimne? Bol som trošku skeptický. No dnes môžem len a len ďakovať. Odkedy užívam Serrapeptázu od Kompavy, ktorá je mimochodom v najvyššej možnej povolenej koncentrácii (250 000SPU), nie som chorý, neprekonal som odvtedy žiaden zápal dutín a ani iný zapal.

 MSM – Zázračný metylsulfonium metán (MSN). Má obrovský antibakteriálny účinok, likviduje zápaly. Odkedy užívam Serrapeptase plus + MSM, vylúčil som všetky tabletky na alergiu a cítim sa ešte lepšie ako predtým.  Vstávam s plným pohárom energie.

 HYPOFIT- v skratke -  hypotonický nápoj, skvelo hydratuje telo, dlho drží vodu v bunkách, je bohatý na minerály. Určite by som odporúčal počas športového výkonu alebo len tak hocikedy počas dňa. Overený časom.

 THERMOFIT – Prosto rana ako z dela! Prírodný kofeín (silnejší ako ten obyčajný), extrakt zo zeleného čaju. Stačia mi dve kapsuly pred výkonom s arginínom a po 20 minútach pociťujem rapídne nakopnutie celého tela. Navyše vynikajúco podporuje spaľovanie tukov vďaka L – karnitínu a zahriatiu organizmu. Taktiež super pomocník napríklad na lyžovačke pri ľadových rukách a pod.