Tomáš Tomčík - BCAA sú pre mňa neoddeliteľnou súčasťou pred a po tréningovej prípravy
Tomáš Tomčík - BCAA sú pre mňa neoddeliteľnou súčasťou pred a po tréningovej prípravy

Tomáš Tomčík - BCAA sú pre mňa neoddeliteľnou súčasťou pred a po tréningovej prípravy

Tomáš Tomčík - BCAA sú pre mňa neoddeliteľnou súčasťou pred a po tréningovej prípravy

Na začiatok sa musím priznať, že som nebol zástancom suplementov a teraz som sa pristihol ako o nich idem napísať článok. Samozrejme ako každý človek v triatlone a športe ako takom počúva rady skúsenejších a tak to bolo aj v mojom prípade. Musím uznať, že dnes si neviem predstaviť tréningové a predpretekové a hlavne aj popretekové týždne bez sumplementov. Efektivita tréningov ako aj výsledky na pretekoch sú jasným dôkazom toho, že suplementy dokážu telo zregenerovať, pripraviť na pretek, udržiavať vo forme ale aj vyťažiť a využiť jeho potenciál na maximum.

Instantné aminokyseliny K4 Power BCAA sú pre mňa neoddeliteľnou súčasťou pred a po tréningovej prípravy. V rámci predpretekového týždňa predstavujú K4 Power BCAA skvelú alternatívu ako sa udržiavať vo forme nestrácať svalovú hmotu počas tréningu a takisto aj po ňom.

Používam ich aj pri nedeľných dlhých behoch ako aj keď máme dlhší výjazd na bicykli. BCAA boli mojimi prvými suplementmi, ktoré som začal používať a stali sa neoddeliteľnou súčasťou mojej prípravy na triatlon a bežecké preteky.

Keďže je pre každého správneho športovca dôležité nielen svaly uchovávať ale ich aj naberať a zväčšovať tak svoju všestrannú silu tak 2-3x do týždňa používam proteín Protein Premium Energy hlavne po silových/kondičných tréningoch aby z nich moje telo využilo maximum a aby som z trénovania postupne naberal potrebný silový základ a premieňal odtrénované úsilie na svalovú hmotu.

Jednou z dôležitých súčastí fungovania celého organizmu je správne fungovanie kĺbov a ich pravidelná podpora nakoľko pri tréningovej záťaži dlhými behmi a bicyklovaním sa opotrebovávajú a dostávajú ozaj zabrať. Jedným z nemenej dôležitých doplnkov pravidelného užívania je teda v mojom repertoári aj GELO-3 Complex.

Počas pretekov, triatlonov a dlhších súťažných behov (polmaratón) patrí k neodmysliteľnej súčasti pretekárskeho vybavenia energetický gél K4 Power Gel. Je dobré užívať ho pol hodinu pred pretekom a zapiť vodou. Samozrejme mám vždy jeden v športovom páse pri sebe ak by došlo ku ,,kríze,,. A veruže musím sa priznať, že bez neho by som sa neodvážil nastúpiť na triatlon.

Najnovšou pre mňa novinkou je Sport Premium Energy, ktoré momentálne skúšam pri dlhšom bicyklovaní a dlhších behoch v princípe a logike užívania ako pri klasických BCAA čiže jednak na uchovanie svalového potenciálu a dopĺňanie energie pred aj počas tréningu. 

Tomáš Tomčík, 3. júl 2017