Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

5 dôvodov prečo ľudia milujú Elektro Fitness (EMS)
5 dôvodov prečo ľudia milujú Elektro Fitness (EMS)

5 dôvodov prečo ľudia milujú Elektro Fitness (EMS)

5 dôvodov prečo ľudia milujú Elektro Fitness (EMS)

EMS je forma elektroterapie, pri ktorej sú svaly stimulované elektrickým prúdom, aby sa prerušovane sťahovali.

Obsah

EMS (Electro Myo Stimulation - Elektro svalová stimulácia) je forma elektroterapie, pri ktorej sú svaly stimulované elektrickým prúdom, aby sa prerušovane sťahovali. Čiže spôsobuje kontrolovanú kontrakciu – svaly sa sťahujú a uvoľňujú presne ako pri športovaní. Vďaka tomu je možné zlepšovať mobilitu, silu a fyzický výkon.

Ide o spojenie elektrostimulácie s fyzickým cvičením, s cieľom dostať sa do skvelej formy rýchlo a efektívne. Táto metóda stimuluje aj hlboké svalstvo, pričom nezaťažuje kĺby a šľachy.

EMS metóda bola vyvinutá lekármi a inžiniermi, aby pomohli kozmonautom k rýchlej obnove svalstva po dlhom pobyte vo vesmíre, alebo pacientom po operáciách opäť sa dostať do formy. Dnes ho miluje a využíva široká verejnosť. Prečo?

1. Cvičia sami, bez publika

Mnohí si vybrali E-Fit kvôli tomu, že cvičia sami, bez zvedavých pohľadov cudzích ľudí. Je to obrovská výhoda pre každého, kto by do klasického fitness centra nešiel – pre všetkých, ktorí s cvičením ešte len začínajú, pre ženy, ktoré by rady zdokonalili svoju postavu a kritické partie tela po pôrode, pre staršiu vekovú kategóriu, u ktorej je obzvlášť dôležité udržiavať svalstvo s ohľadom na kĺbový aparát.

2. Individuálny prístup trénerky

E-Fit tréning ako aj jednotlivé cviky vždy zodpovedajú schopnostiam a trénovanosti každého klienta. Preto je tréning vedený pod dohľadom osobného trénera, šitý na mieru. Trénerka každý cvik predvedie a dohliada na jeho správne prevedenie. Sila, frekvencia, hĺbka, čas impulzov a doba odpočinku medzi impulzmi sú nastaviteľné, čím je tréning možné ešte viac prispôsobiť klientovi.

3. Šetria čas

E-Fit tréning trvá 20 minút. Začína sa rozohriatím (kardio) a pokračuje sa posilňovacími cvikmi, nakoniec je relaxácia. Krátkych 20 minút sa vyrovná 90 minútam klasického cvičenia vo fitness centre (aby boli výsledky znateľné, vo fitku je nevyhnutné trénovať 2-3x do týždňa, čo zaberie týždenne až 5 hodín alebo aj viac vášho voľného času).

S EMS tréningom potrebujete iba 20 minút 1-2 krát týždenne a telo dostane potrebnú dávku tréningu - aby bolo pevné, vitálne, zdatné a spaľovalo dostatok energie. Perfektné výsledky sa dostavia dvoma tréningami týždenne. Prvé citeľné zmeny môžete spozorovať už po 5-6 cvičeniach, viditeľné zmeny bežne spozorujete po 5-6 týždňoch. Minimálny čas, maximálne výsledky.

4. Za krátku dobu precvičia obrovské množstvo svalov

Počas tréningu sa precvičia všetky svalové partie – veľké aj malé. Zapájajú sa dokonca aj svaly, ktoré sú bežne neaktívne, pričom pracujú súčasne - dokážeme stimulovať až 350 svalov. Zapojenie až 350 rôznych svalov, ich stiahnutie až 36 000 krát – to hovorí samé za seba, aké je toto cvičenie intenzívne.

Každá vybraná časť tela sa intenzívne precvičí. Je dokonca možné zamerať sa na konkrétne vybrané svalstvo, ktoré sa zaťažuje intenzívnejšie. Vykonáva sa rytmický pohyb, zosúladený s impulzmi zo stroja E-Fit.

Bodybuilding program je zameraný na vypracovanie a udržanie svalovej hmoty. Vyrovná sa namáhavému silovému tréningu, avšak bez zbytočného zaťaženia kĺbov. Cielené budovanie svalov sa zameriava na ťažko budovateľné svalové partie – ide o kombináciu hĺbkovej stimulácie a presne daných cvikov. Fitness program je ideálny pre klientov bez pravidelného pohybu, s nadváhou, ochabnutým svalstvom – pomáha pri chudnutí, zlepšovaní postavy a zdravotného stavu.

Okrem tonizovania svalov, E-Fit odstraňuje aj celulitídu v okolí drieku, brucha, zadku a stehien, odstraňuje toxíny a metabolický odpad, zlepšuje okysličenie a cirkuláciu krvi.

5. Najlepšie precvičenie brucha

Pri E-Fit tréningu je možné vykonávať najrôznejšie cviky, pracovať s činkami, fit-loptou, fit-bagom, expandérmi, robiť „brušáky“, kliky, skákať, behať, prevádzať balančné cviky, jógu, pilates... Počas E-Fit tréningu sa intenzívne precvičí celé telo, pričom stred tela obzvlášť. A pevné brucho je najlepšia prevencia proti bolestiam chrbta.