8 dôvodov, prečo navštíviť Metflex centrum

8 dôvodov, prečo navštíviť Metflex centrum

Každým rokom sa viac a viac ľudí zaujíma o svoje zdravie a zdravý životný štýl sa stáva bežnou súčasťou ich životov. Dbajú na správny výber potravín do svojho jedálnička, vyhýbajú sa nerestiam a v neposlednom rade, športujú. Či už ide o športovca, ktorí chce zlepšiť svoj výkon, alebo o človeka bojujúceho s nadváhou, dosiahnuť očakávaný výsledok nie je jednoduché. Častokrát sa ľudia týrajú neúčinnými diétami a ničia svoje telo nevhodným cvičením. Ako správne zladiť stravovacie návyky a cvičenie? A ako zlepšiť svoj výkon? Na tieto otázky vám radi odpovedia v Metflex centre.

1. Ochota a odbornosť

Toto sú dve slová, ktorými by sa dal stručne charakterizovať personál Metflex centra. Kvalifikovaní pracovníci vám ochotne poradia v oblasti výživy, športu a zlepšenia zdravia. Svoje vedomosti denne rozširujú štúdiom nových, aktuálnych informácií, o ktoré sa s vami radi podelia. Získané informácie majú často overené i sami na sebe a preto si môžete byť istí, že ich odbornosť je na mieste.

2. Individuálny prístup

Diagnostické centrum je určené pre športovcov aj nešportovcov, pre ľudí ktorí vyznávajú zdravý životný štýl ako aj pre tých, ktorý sa rozhodli zlepšiť svoj aktuálny stav (schudnúť, pribrať). Udržať si dobré zdravie a viesť aktívny životný štýl môžete v každom veku. Vítané sú preto všetky vekové kategórie, ktorých potrebám sa pracovníci z Metflexu maximálne prispôsobia .

Odborné znalosti, individuálny prístup a ochota poradiť a pomôcť sú tou správnou kombináciou na to, aby ste spoločne s nimi dosiahli vytúžený cieľ.

3. Meranie zloženia tela

Váha je len číslo, ktoré samo o sebe veľa neprezrádza. Keď však toto číslo rozoberieme na drobné, získame reálnu predstavu o tom, v akom stave sa nachádza náš organizmus. Hlavnými ukazovateľmi sú hmotnosť tuku, hmotnosť svalov, celkový obsah vody a minerálnych látok. Osobitou kategóriou je viscerálny tuk, ktorý nie je hmatateľný a nevidíme ho. Zo zdravotného hľadiska však predstavuje veľké riziko, nakoľko zmenšuje priestor pre prácu vnútorných orgánov čím obmedzuje ich funkciu. Všetky uvedené ukazovatele spolu s ich grafickým vyobrazením vám v Metflex centre stanovia pomocou prístroja InBody 370S , ktorý meria s presnosťou 99,9%.

4. Meranie stavu ciev

Stres, vyšší vek, zlá strava, fajčenie a nedostatok pohybu spôsobujú, že cievy strácajú svoju elastickosť a na ich stenách sa tvoria tzv. artériosklerotické nánosy, ktoré zmenšujú prietok krvi a znižujú zásobenie organizmu kyslíkom a potrebnými živinami. Zanedbávanie zdravia ciev môže viesť k odumretiu tkanív a rôznym kardiovaskulárnym ochoreniam. Či sú vaše cievy dostatočne pružné a do akej miery sú zanesené vám zistia v Metflex centre pomocou prístroja MaxPulse . Jednoduchou diagnostikou môžete predísť vážnejším komplikáciám.

5. Zistenie stresového zaťaženia

Dnešné pracovné tempo so sebou prináša výrazné stresové zaťaženie, ktoré každý z nás vníma inak. Ako citlivý je váš organizmus na stres a aká je vaša stresová odolnosť vám vyhodnotí prístroj MaxPulse. Okrem stresového zaťaženia da dozviete aj svoj pokojový tep, prípadné arytmie počas merania a nakoľko je vyvážený váš autonómny nervový systém.

„Prevencia pomáha chrániť naše zdravie pred zásahmi lekárov.“

— Milan Kenda

6. Záťažová diagnostika

Diagnostika v záťaži pomáha športovcom s nastavením tréningových zón, bojujúcim s nadváhou zase určí optimálnu intenzitu pohybu pre maximálne spaľovanie tukov. Počas záťaže sa v 10 sekundových intervaloch zaznamenávajú rôzne ukazovatele ako spotreba kyslíka, výdaj oxidu uhličitého, frekvencia dýchania, pulzová frekvencia, dychový objem a mnohé ďalšie, na základe ktorých sa vyhodnocuje fungovanie metabolizmu, telesný výkon a zdatnosť meranej osoby počas záťaže .

Kľúčovou súčasťou diagnostiky je stanovenie anaeróbneho prahu, teda pulzovej frekvencie, ktorej prekročením už nevydržíme vykonávať športovú aktivitu po dlhšiu dobu.

7. Regeneračná masáž nôh

Počuli ste už o Reboots nohaviciach? Že nie? Tak je správny čas ich vyskúšať ! V príjemnom prostredí Metflex centra si môžete dopriať masáž regeneračnými nohavicami Reboots a popri tom si prečítať zaujímavý časopis či knihu. Masáž pomáha znížiť hladinu laktátu v krvi po náročnom tréningu či športovej súťaži, čím zmierňuje svalové kŕče . Rovnako je vhodná pre ľudí trpiacich opuchmi nôh. Rovnako netreba zabúdať ani na dámy, ktorým masážne nohavice pomáhajú v boji s nevzhľadnou celulitídou.

8. Odborná konzultácia

Už ste sa stretli s tým, že po diagnostike ste dostali do rúk výsledky ktorým ste nerozumeli a následne sa s vami rozlúčili? V Metflex centre vám takýto prístup nehrozí. Odborní pracovníci centra vám spracujú získané výsledky do jednoduchej a zrozumiteľnej formy. Bod po bode vám vysvetlia, čo jednotlivé údaje znamenajú a na základe vašich individuálnych požiadaviek vám poskytnú tréningové poradenstvo a poradenstvo v oblasti výživy. Ak máte pocit, že si sami nedokážete nastaviť svoj režim správne, môžete sa na Metflex centrum obrátiť ohľadne vypracovania nutričného alebo tréningového plánu ušitého priamo na mieru.


Ing. Monika Hlavatová

Ing. Monika Hlavatová

Asistent centra Metflex diagnostického centra a výživy, výživový poradca

Štítky:

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info