Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Chcete byť zdravší, krajší a inteligentnejší?
Chcete byť zdravší, krajší a inteligentnejší?

Chcete byť zdravší, krajší a inteligentnejší?

Chcete byť zdravší, krajší a inteligentnejší?

Hladujte... Pod pojmom hladovka niektorým ľuďom „behajú zimomriavky po chrbte“ – áno, niektorí ľudia pociťujú pri tejto predstave až panický strach - no prejedania sa neboja!...

Obsah

Prejedanie sa, žiaľ, stáva bežnou a úplne samozrejmou záležitosťou. Zo zdravotného hľadiska je to však úplne naopak. To, čo si oko neodoprie a čoho chuť poteší, nie vždy musí telu „padnúť na úžitok“. Chudnutie hladovkou je jej príjemný vedľajší efekt.

Zloženie stravy a trávenie

Ak skombinujeme niekoľko rôznych potravín skladajúcich sa zo sacharidov, bielkovín i tukov, vzniká paradoxná situácia, kedy organizmus nie je schopný nastavenia konkrétneho tráviaceho programu. A niekoľko tráviacich programov zároveň pracovať nemôže – preto po výdatnom obede pociťujeme únavu. Práve z tohto dôvodu vznikla delená strava - jedlo je možné deliť na sacharidové, bohaté na proteíny (napríklad aj vo forme proteínového nápoja), so zdravými tukmi.

Dnes si už málokto dokáže jedlo úplne odoprieť – najmä, keď si ho vieme tepelne upraviť, čo spôsobuje príjemnú vôňu, ktorá nám dráždi chuťové poháriky... potravinu si vieme i vzhľadovo krásne a pestro naservírovať, skombinovať s ďalšou... toto všetko nájdeme v nádherných ilustráciách rôznych kuchárskych knižiek.

Pozrime sa na jedlo a hladovku z opačného hľadiska

Pôst sa využíval už na Východe ako prostriedok, ktorý nielenže omladzoval, ale najmä dodával duchovnú čistotu, vďaka ktorej sa zlepšovali vnímacie schopnosti človeka. Poznali a praktizovali ju i Grécki filozofovia Platón, Sokrates a otec medicíny Hippokrates i Ježiš, Ghandí a Mohamed. Každý z nich držal (až 40 dňový!!!) pôst- najmä pred nejakou konkrétnou úlohou, ktorá si vyžadovala úplné sústredenie, premýšľanie a najmä vnímanie.

Práve tu – pred mnohými storočiami sa už stretáme s otázkou: je lepšie BYŤ, alebo MAŤ?...

Hladovka odbúrava z organizmu škodliviny, posilňuje imunitu, je úzko prepojená s chudnutím.

Hladovka / pôst je proces, kedy telo lačnie, nedostáva žiadnu stravu. A to je pre telo, ktoré bolo zvyknuté na pravidelný prísun potravy, zrazu šok. Nevie, čo sa deje, preto sa stavia do obranného postoja: „pomáha si samo, ako vie“ aby prežilo.

Ako zdroj energie využíva zásoby sacharidov, neskôr tukov a bielkovín. Popritom likviduje choré bunky a toxíny. Látky vzniknuté rozpadom starých a odumretých buniek organizmus využije a na ich mieste vytvorí nové. A toto je veľmi pozitívna informácia, pretože omladenie organizmu sa dá skutočne vidieť i voľným okom.

Prázdny tanier s príborom a metrom

Zásady hladovania

Na hladovku je vhodné telo predpripraviť – vylúčiť mäso, zmenšovať porcie, prechod od tuhej stravy k tekutej, tráviaci trakt pripraviť prirodzeným vyčistením napríklad vlákninou Belly Fyto Detox. Počas hladovania sa organizmus preorientováva z funkcie vstrebávacej (príjem a spracovanie potravy) na funkciu vylučovaciu (vyplavovanie toxínov).

Akonáhle však hladovku prerušíme čo i len malinkým sústom potravy, okamžite prepína na metabolizovanie a proces vnútornej očisty je tak narušený. Preto treba vytrvať, proces v žiadnom prípade neprerušovať. Najideálnejšie je hneď na začiatku si určiť svoj cieľ. U každého je motivácia iná - môže ňou byť napríklad:

  • zdravie
  • krása
  • inteligencia, sebazdokonalenie ...

Samozrejme, hladovanie si vyžaduje osobnú disciplínu a nie je vhodné pre všetkých (najmä nie pre ľudí, ktorí sú pod lekárskym dohľadom a sú závislí na liekoch, tehotné a dojčiace ženy, deti). Jeho dĺžka je tiež individuálna – každý máme iné energetické zásoby a zvyky. Každopádne: minimálne 1 deň hladovky je pre organizmus lepším liekom ako akýkoľvek iný suplement. Odvážnejší ľudia, ktorí sú zdraví, si s kľudným svedomím môžu dopriať aj 3 dni.

Po takejto krátkej dobe asi múdrejší a krajší nebudeme ?, ale určite budeme pozorovať pozitívne zmeny zo zdravotného hľadiska.

Po hladovke

Po skončení hladovky začínajte s jedením pomaly. Taktiež je žiadúce telu dopriať dostatok vitamínov vo forme čerstvého ovocia a zeleniny s vhodnými vitamínovými a minerálnymi doplnkami výživy.

Zdravá a šťastná žena

A viete, že v omladzovaní môžete ešte pokračovať a spôsobov ako byť krajšia je viacero? S unikátnym omladzovačom K2 Anti Age zaženiete únavu a vyčerpanosť a zvýšite vitalitu aj fyzický výkon. Luxusný prípravok SkinBooster je beauty koktailom pre vašu pleť, vlasy a nechty. A ak si na hladovku netrúfate, skúste sa detoxikovať prírodným prípravkom Yucca Shidigera.