Detoxikácia organizmu – mýtus alebo nevyhnutnosť?
Detoxikácia organizmu – mýtus alebo nevyhnutnosť?

Detoxikácia organizmu – mýtus alebo nevyhnutnosť?

Detoxikácia organizmu – mýtus alebo nevyhnutnosť?

Ľudské telo je dokonalé, avšak denne je atakované hrozbami v podobe vírusov, baktérií, parazitov, plesní či toxínov. Prirodzenou cestou, vlastným imunitným systémom, sa telo vie do značnej miery nepriateľov zbavovať.

Obsah

Je teda potrebné svoj organizmus detoxikovať alebo je to len mýtus? Skôr ako si odpoviete, zamyslite sa nad nasledujúcimi úvahami:

Toxíny okolo nás. Ako sa dostanú do nášho tela?

1. Dýchame ich.

Denne vdychujeme toxíny, či už v podobe čistiacich prostriedkov, osviežovačov vzduchu, prachu z kobercov, cigaretový dym a mnoho ďalších.

2. Prehĺtame ich.

Toxíny sa môžu do nášho tela dostať prostredníctvom jedla, ktoré prijímame a vody, ktorú pijeme. Mali by sme jesť prevažne organicky čisté potraviny, bez nebezpečných postrekov či iných chemikálií. Avšak konzumovať len organicky čisté potraviny v súčasnom stave životného prostredia nie je možné.

3. Toxíny vznikajú z nadmerného užívania liekov, alkoholu, cigariet.

Bez „zázračných“ piluliek, ktoré nás okamžite zbavia bolesti, si málokto vie predstaviť svoj život. Chemické lieky vedia zaťažiť pečeň, toxikovať organizmus. Pýšite sa tým, že vy sa liekom z ďaleka vyhýbate? Ešte nemusíte mať vyhrané. Nezabúdajte na lieky, ktorými sú kŕmené hospodárske zvieratá, ktoré sú určené na ďalšiu konzumáciu. Touto cestou sa lieky vedia dostať aj do ľudského organizmu.

4. Absorbujeme ich cez kožu.

Oblečenie,  posteľná bielizeň či uteráky, ktoré používame po sprchovaní - boli všetky tieto veci vyprané v pracom prášku? A čo myslíte, sú tieto pracie prášky silné a do istej miery pre naše telo toxické? Vedci odhadujú, že na svojom tele „nosíme“ minimálne 700 toxických látok, z ktoých väčšina nebola doposiaľ veľmi preskúmaná.

Z viacerých odborných štúdií vyplýva niekoľko faktorov o znečistení nášho prostredia

Už v pupočnej šnúre u novonarodených detí bolo nájdených viac ako 200 chemikálií.

Každú sekundu sa do ovzdušia, pôdy a vody dostane približne 310kg toxických chemikálií, čo tvorí 10 mil. ton ročne. Z týchto 10 mil. sú 2 mil. ton karcinogénnych.

Podľa čoho zistíme, že musíme svoje telo detoxikovať?

Jedným zo znakov, v akom stave je náš organizmus, je kvalita nočného spánku, respektíve ranné prebudenie. Ak sa ráno budíte neoddýchnutí, bez energie a vitality, zbystrite pozornosť. Vaše telo s najväčšou pravdepodobnosťou ovládajú toxíny. V noci medzi 1:00 – 3:00 je podľa biologických hodín najaktívnejšia pečeň. Je to orgán, ktorý je neodmysliteľne spojený s procesom detoxikácie. Z tohto dôvodu je najintenzívnejší proces očisty práve v noci.

Ďalším znakom, že je najvyšší čas na detoxikáciu organizmu, je stav psychiky alebo kože. Často sa cítite podráždení a nervózni? Mávate časté bolesti hlavy, alergie alebo tráviace problémy? Tieto príznaky môžu byť spôsobené práve zvýšenou mierou toxínov v tele, s ktorou si už organizmus sám nevie rady. Podľa čínskej medicíny je koža výsledkom vnútorného stavu organizmu – najmä pečene a hrubého čreva.

Stav hrubého čreva tiež ovplyvňuje náš imunitný systému. Negatívnym prvkom je aj stres. Ten môže zvýšiť toxickú záťaž. Vďaka vysokej hladine stresových hormónov (napr. adrenalín, kortizol) sa môžu prospešné detoxikačné procesy zmeniť na škodlivé, čím sa v tele zvýši množenie toxínov.

Našťastie Matka príroda vie pômocť s každým problémom.

Vo svojom detoxikačnom repertoári má niekoľko veľmi silných pomocníkov. Jedným z nich je divokorastúca palma Yucca Shidigera. Vedeli ste, že jej účinky na organizmus spúšťajú proces podobný prírodnému mydlu? Čistí organizmus od usadenín, plesní a vytvára na stenách ciev a čriev povlak, na ktorom sa vírusy, baktérie a usadeniny nevedia tak ľahko zachytiť.

Taktiež sila organickej síry, MSM (metylsulfonylmetán), je skutočne obrovská. Pôsobí proti parazitom, zlepšuje trávenie a robí ľudí krajšími :) - má veľmi priaznivé účinky na pleť, pomáha pri liečbe akné, dermatitíde, ekzémoch a lupienke.

Nielen pri očiste tela je dôležité vyrovnávať hladinu pH organizmu. Minerálny nápoj AcidoFit je špeciálne vyvinutý na odkyselenie organizmu, kedy po vypití tohto nápoja telo vyplaví toxíny. Výťažkami z Aloe Vera, Alfalfa a zeleného čaju, minerálmi a vitamínami, dodá telu stratené látky, ktoré sú v čase očisty veľmi dôležité. 

Zbaviť sa nečistôt stojí častokrát telo skutočne veľa síl.

Jedinečný vitamín U na podporu tráviaceho systému a ochranu sliznice žalúdka by rozhodne nemal chýbať v čase očisty na žiadnom nočnom stolíku. Nočná zložka výživového doplonoku K2 Anti Age zlepšuje regeneráciu a detoxikáciu počas noci, dôsledkom čoho je telo ráno viac oddýchnuté a zregenerované. Podporuje nočnú aktivitu pečene, čo zlepšuje zbavovanie sa toxínov z tela. 

Prostredníctvom detoxikácie sa naše bunky prestanú dusiť nečistotami a v tele sa nastoluje rovnováha, ktorá je nevyhnutná pre regeneračné a samoliečivé schopnosti organizmu. Osobnosť človeka sa skladá nie len z fyzického tela, jej súčasťou je aj psychika, emócie, pocity, myšlienky.

Netreba zanedbávať ani ďalšie časti nášho JA, ktoré tiež vyžaduje našu pozornosť. Vyhýbajte sa hnevu, stresu a snažte sa nevstrebávať negatívnu energiu z okolia, ktorá sa tak isto veľmi aktívne podieľa na vzniku kyselín. Vnímajte svoje telo ako celok, ktorý dosiahne harmóniu len vtedy, ak bude v rovnováhe.