Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Impotencia desí mnohých mužov rôznych vekových kategórií: Aké doplnky by ste mali zaradiť na podporu erekcie?
Impotencia desí mnohých mužov rôznych vekových kategórií: Aké doplnky by ste mali zaradiť na podporu erekcie?

Impotencia desí mnohých mužov rôznych vekových kategórií: Aké doplnky by ste mali zaradiť na podporu erekcie?

Impotencia desí mnohých mužov rôznych vekových kategórií: Aké doplnky by ste mali zaradiť na podporu erekcie?

Problémy s erekciou sú pre mnohých mužov naozaj citlivou témou, a tak sa v prvom rade snažia vyriešiť svoj problém prostredníctvom článkov či diskusných fór na Internete, než, aby zašli k svojmu lekárovi. Tie, väčšinou sľubujú zázraky na počkanie, avšak vieme, že realita býva častokrát úplne iná. 

Obsah

Mnoho pánov, tak pod vplyvom reklamy kúpi rôzne „zázračné“ tabletky, ktoré v závere skončia aj tak v odpadkovom koši. Dnes sa, teda pozrieme na to, čo skutočne vie podporiť sexuálne zdravie pánov.  

V dnešnej hektickej dobe má čoraz viac mužov problémy s erekciou a časom sa z toho stal akýsi novodobý „fenomén,“ s ktorým bojuje už nielen staršia generácia. Žiaľ, väčšina mužov problémy s erekciou skôr či neskôr zažije. Ak surfujete na webe a hľadáte odpovede na najlepšie lieky na problémy s erekciou, prípadne erektilnou dysfunkciou (ED), určite ste narazili na množstvo informácií o rôznych liečivách a procedúrach a o ich údajných prínosoch pre zlepšenie sexuálnej výdrže. Faktom zostáva, že erektilná dysfunkcia patrí medzi najčastejšie sexuálne problémy, s ktorými sa momentálne muži stretávajú. Stojí za tým množstvo rôznych príčin, ako napríklad nedostatok živín alebo psychická nerovnováha.

Čo je erektilná dysfunkcia?

Erektilná dysfunkcia je názov, pod ktorým môžeme rozumieť skutočne všeličo. V zásade sa môže jednať o prechodný jav, ktorý súvisí s únavou, stresom, liekmi či dokonca aj so vzťahom. Môže to byť problém na úrovni ciev, ale môže ísť aj o symptóm niečoho oveľa vážnejšieho. Preto je dôležité, aby muž zašiel za lekárom, ak mu erekcia opakovane zlyháva. Odhady udávajú, že ňou trpí až polovica všetkých mužov po prekročení štyridsiateho roku života, avšak zasiahnutá je aj mladšia generácia. S pribúdajúcimi rokmi sa tieto počty zvyšujú.

Ktoré prírodné alternatívy, suplementy a vitamíny by ste mali zaradiť pri problémoch s erekciou?

Hoci niektoré farmaceutické lieky môžu byť mužom pri dosiahnutí erekcie nápomocné, mnohí sa však čoraz viac uchyľujú k prírodným alternatívam, ktoré sú ľahko dostupné, diskrétne a majú menej vedľajších účinkov. Časom sa dokonca ukázalo, že aj výživové doplnky môžu byť pri zlepšení erekcie u mužov naozaj nápomocné. Faktom zostáva, že erektilná dysfunkcia (ED) je často liečiteľná liekmi na predpis alebo lekárskymi procedúrami, avšak zdravým cieľom každého človeka je získať dostatok nutričných látok či už zo stravy, alebo pomocou výživových doplnkov.

Mnohé výskumy  ukázali, že zopár výživových doplnkov môže pomôcť zvýšiť libido a pomáhať s erektilnou dysfunkciou (ED).  Aj preto uvádzame niekoľko inšpirácií, ktoré vám môžu pomôcť podnietiť váš sexuálny apetít a vyriešiť problémy s erekciou. Zároveň vám tieto odporúčania môžu uľahčiť rozhodovanie pri ich kúpe.

Arginín

Jedným z najbežnejších doplnkov predávaných na pomoc s erektilnou dysfunkciou je L-arginín A-AKG. Arginín viete čerpať aj z bežnej stravy. Prirodzene sa nachádza v mäse, hydine, v rybách, v orechoch, čokoláde, hnedej ryži, hrozne, zelenom hrachu či v slnečnicových a sezamových semenách. Ide o doplnok, ktorý je obľúbený najmä u športovcov ako predtréningový suplement. Zabezpečuje zvýšenie a predĺženie športového výkonu, no rovnako pozitívne pôsobí aj na stav ciev, čo zvyšuje prekrvenie pohlavnej sústavy a pohlavných orgánov, čím zlepšuje potenciu a zvýšenie libida.

  • L-arginín rozširuje krvné cievy

L-arginín je aminokyselina, ktorá pomáha pri tvorbe bielkovín a napomáha rozšíriť krvné cievy, takže cez vaše krvné riečisko môže cirkulovať viac krvi bohatšej na kyslík. Zdravý prietok krvi do penisu je nevyhnutný pre normálnu erektilnú funkciu.

Zinok a Selén

Zinok  je populárny minerál, ktorý je preukázateľne životne dôležitý pre správne fyziologické fungovanie a hoci je potrebný v malých množstvách, hrá významnú úlohu v mnohých aspektoch fungovania ľudského tela, a to od regulácie imunitného systému až po sexuálnu výkonnosť. U niektorých mužov práve zinok v kombinácii so selénom pomáha regulovať hladiny testosterónu, čo môže pomôcť pri príznakoch (ED).  

  • Príznaky nedostatku zinku a selénu

Typickými znakmi nedostatku zinku a selénu, ktoré sa u vás môžu objaviť je práve znížená reprodukčná schopnosť či problémy s počatím. Oxidačný stres je v súčasnej dobe považovaný za hlavnú príčinu mužskej neplodnosti. Mužské spermie sú veľmi citlivé na nedostatok selénu v organizme a práve ten bráni poškodeniu nezrelej spermie a pomáha udržať neporušenosť zrelej spermie.

  • Zinok napomáha zvýšiť produkciu testosterónu

Zinok je príkladom látky, ktorá sa v poslednej dobe dostáva do centra pozornosti, a to najmä vďaka svojej schopnosti pomôcť zvýšiť produkciu testosterónu, prolaktínu ako aj prostatických tekutín, ktoré výrazne ovplyvňujú sexuálne aktivity.

  • Napomáha pri problémoch s erekciou

Zinok si telo nevytvára, preto je nevyhnutné jeho dostatočné množstvo prijímať prostredníctvom stravy a doplnkov. Tento článok venuje významnú pozornosť úlohe zinku v sexuálnom kontexte a jeho dôležitosti pri zvyšovaní testosterónu a produkcii prolaktínu – dvoch veľmi kľúčových pohlavných hormónov. Zdravá hladina testosterónu je životne dôležitá pre zdravý sexuálny život, pretože pomáha pri výkonnosti a erektilnej dysfunkcii. Okrem toho, že pomáha pri normalizovaní hladiny testosterónu, taktiež zlepšuje zvládanie zápalov v tele a prospieva regulácii liečby zväčšenej prostaty. Okrem toho zinok ovplyvňuje kvalitu spermií, vitalitu a tiež ako sme spomenuli zvyšuje mužskú plodnosť.

Tribulus terrestris

Tribulus (kotvičník zemný)  je malá listnatá rastlina, ktorej korene a plody sú obľúbené v tradičnej čínskej a ajurvédskej medicíne. Je tiež široko dostupná, ako výživový doplnok a bežne sa predáva na reguláciu hladiny testosterónu a zlepšenie sexuálnej túžby.

Senovka grécka

Senovka grécka je populárna bylina v alternatívnej medicíne, ktorá môže pomôcť zvýšiť libido a zlepšiť sexuálne funkcie. Obsahuje zlúčeniny, ktoré môže vaše telo použiť na produkciu pohlavných hormónov, ako je estrogén a testosterón.

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba je populárny bylinný doplnok tradičnej čínskej medicíny. Podľa niektorých starších výskumov a štúdií môže liečiť rôzne problémy vrátane sexuálnych porúch, ako je „ED“ a nízke libido. Je to, preto, že môže zvýšiť hladinu oxidu dusnatého v krvi, ktorý napomáha prietoku krvi podporou expanzie krvných ciev. V kombinácii s inými zlúčeninami, ako je L-arginín, zinok a Tribulus terrestris, sa ukázalo, že doplnky obsahujúce ginkgo biloba zlepšujú libido a sexuálne funkcie.