Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Jednozložkové proteíny

Každý športovec či kulturista by mal poznať dôležitosť proteínov a ich dodatočného príjmu popri fyzickej aktivite (oproti ľuďom, ktorí aktívne nešportujú a proteínový príjem im stačí z bežnej stravy). Preto tí, ktorí sa pravidelne potia v posilňovni a pri silovom tréningu, ich efekt určite ocenia. Dnes je na trhu mnoho rôznych druhov proteínov vhodných pre ľudí každého veku, pre akýkoľvek druh životosprávy či športového nasadenia - stačí zistiť, čo všetko dokážu.

  • Srvátka

Je to jeden z dvoch proteínov obsiahnutých v mlieku, ten druhý je kazeín. Srvátka má relatívne nízky obsah laktózy a je považovaná za jeden z kompletných proteínov, pretože obsahuje všetkých deväť esenciálnych aminokyselín. Najväčšou výhodou oproti ostatným druhom je, že jej účinky sú komplexné. Každý, kto chce zhodiť pár kíl s pomocou proteínov, urobí dobre, ak siahne konkrétne po srvátke, pretože práve tento proteín výborne funguje pri redukcii hmotnosti. Môže však pomáhať aj inak: znižuje cholesterol, znižuje krvný tlak a posilňuje imunitu. Do našej ponuky sme ako novinku zaradili srvátkový izolát bez obsahu laktózy vhodný pre ľudí, ktorí trpia alergiou na mliečne bielkoviny.

  • Kazeín

Od ostatných proteínov sa odlišuje tým, že do krvného obehu sa dostáva pomalšie, pomalšie sa rozkladá na aminokyseliny a jeho účinok trvá mnoho hodín. Preto mimoriadne dobre funguje počas spánku a často sa označuje za „nočný proteín.“

  • Hovädzí proteín

Obsahuje aminokyseliny vo forme peptidov, ktoré sa rýchlo vstrebávajú do svalov a prinášajú okamžitý nárast svalovej hmoty. Je vhodný ako alternatíva k srvátkovému proteínu pre športovcov alergických na laktózu a pre silové športy. Ak pre seba chcete urobiť maximum, poďte na to komplexne. Kombináciou správneho tréningu a vyváženej životosprávy s množstvom proteínov dosiahnete vypracovanú postavu rýchlejšie, zdravšie a hlavne s dlhotrvajúcim účinkom.