Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Serrapeptase Plus (+30% grátis)

100% prírodný produkt

Enzým serrapeptáza poskytuje odpoveď na bolesť, zápaly či upchaté cievy. Ide o jeden z mála enzýmov, ktorý je predurčený stať sa najpoužívanejšou aktívnou látkou prospešnou pre organizmus, vďaka svojej schopnosti nahradiť väčšinu protizápalových liekov či liekov na riedenie krvi. 

Serrapeptase Plus (+30% grátis)
Balenie:
Cena:
69.00 €

Základný popis produktu

Serrapeptáza (serrapeptidáza) je prírodný, bielkoviny (proteíny) štiepiaci (proteolytický) enzým, ktorý produkuje priateľská baktéria z rodu Serratia, žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej (Bombyx mori). Enzým sa získava z enterobaktérií Serratia sp. E-15 v procese kontrolovanej fermentácie. Enzým prispieva k rozkladu a k odstráneniu poškodených buniek z organizmu.

Serrapeptázu zaraďujeme medzi tzv. proteázy, pretože jej úlohou je rozkladať nežiadúce látky v tele, ktoré sú na báze proteínov – odumreté tkanivo, krvné zrazeniny, cysty, arteriálny plak a zápal vo všetkých formách. Bez ohľadu na príčinu alebo umiestnenie problému v organizme, Serrapeptáza začne pôsobiť v postihnutom mieste a zastaví zápalovú reakciu. Prekvapivé je, že na rozdiel od iných biologických enzýmov, serrapeptáza pôsobí iba na odumreté tkanivo. To je dôvod, prečo nie je Priadka morušová rozložená svojim vlastným enzýmom. Serrapeptáza rozpúšťa iba mŕtve tkanivá, ako sú napríklad odumreté vrstvy upchávajúce výstelku ciev. Tie nebezpečne obmedzujú tok krvi a kyslíka do mozgu. Z tohto dôvodu je Serrapeptáza mimoriadne užitočná na zabránenie opätovného hromadenia arteriálnych usadenín. Okrem toho má schopnosť rozpustiť aj hlien a zápal spojený s bolesťou. Preto sa jej užívanie odporúča aj počas infekcie dýchacích ciest.

Prípravky s obsahom serrapeptázy sa môžu však líšiť svojou účinnosťou, ktorá sa meria silou enzýmu vyjadrenej v SPU jednotkách (serratiopeptidase units). Čím vyššie číslo, tým vyššia sila enzýmu a silnejší účinok. Podľa štúdií je serrapeptáza látkou nestabilnou v kyslom prostredí a v prítomnosti kyseliny sa veľmi rýchlo rozkladá a stráca svoju účinnosť. To môže byť problém, keďže žalúdok produkuje silnú kyselinu chlorovodíkovú, ktorá serrapeptázu zničí ešte pred tým, ako sa dostane do tenkého čreva a do krvného obehu. Preto sa serrapeptáza musí špeciálne aplikovať do acidorezistentnej kapsule, aby neporušená prešla do tenkého čreva, bola vstrebaná cez črevné klky do krvi, a mohla tak pôsobiť na postihnutom mieste.

Na svete existuje len jeden druh serrapeptázy rovnako účinný pre ľudí aj zvieratá. Vzhľadom na neustále narastajúcu potrebu starostlivosti o domácich miláčikov, ktorí sú častokrát považovaní za rodinných príslušníkov, sa serrapeptáza schválila aj ako veterinárny prípravok pre pomoc pri rôznych ochoreniach zvierat. Ak ju porovnáme so serrapeptázou určenou pre ľudí, ide presne o tú istú látku s prispôsobeným dávkovaním v závislosti od veľkosti (hmotnosti) organizmu.

Zloženie SERRAPEPTASE PLUS 250 000 SPU:

 • enzymatická aktivita 250 000 SPU, pričom obsahuje 110 mg účinnej látky v 1 acidorezistentnej kapsule,
 • Inulín 241 mg, 
 • stearan horečnatý 5 mg,
 • acidorezistentná kapsula (hypromelóza, gellanová guma)

V súčasnosti je enzým Serrapeptase na Slovensku schválený len na veterinárne použitie.

Odporúčané dávkovanie

 • Do 80 kg 1 kapsula denne
 • Nad 80 kg 2 kapsule - ráno a večer
 • Užívanie je najefektívnejšie nalačno, najlepšie ½ hodiny pred jedlom alebo aspoň 2 hodiny po jedle.
 • Obsah kapsule sa nesmie vysýpať. Kapsule je nutné užiť celé a neporušené kvôli vstrebateľnosti a bezpečnosti produktu.
 • Pre kone a veľké plemená psov 
 • Veterinárny prípravok

Poznámka: Produkt je možné objednať iba s fakturačnými údajmi fyzického zákazníka.  V prípade, že chcete na faktúre uvedenú firmu (IČO) , vopred nás kontaktujte. 

Viac informácii nájdete aj v článku o príbehu Serrapeptázy

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  154 x
 • 4 hviezdičky
  11 x
 • 3 hviezdičky
  1 x
 • 2 hviezdičky
  2 x
 • 1 hviezdička
  2 x

Často kladené otázky

Tento výrobok je registrovaný ako veterinárny prípravok. Produkt Serrapeptase plus ako výživový doplnok je stále zakázaný vrámci nariadenia a legislatívy EU. Čo sa týka účinnej látky, na svete existuje len jeden druh Serrapeptázy rovnako účinný pre ľudí aj zvieratá.

Viac info v článku: Čarovný enzým opäť na trhu.