Stále sa vám nedarí schudnúť? Zaručené tipy, ako to konečne dokázať
Stále sa vám nedarí schudnúť? Zaručené tipy, ako to konečne dokázať

Stále sa vám nedarí schudnúť? Zaručené tipy, ako to konečne dokázať

Stále sa vám nedarí schudnúť? Zaručené tipy, ako to konečne dokázať

Chudnutie je pre niektorých stále veľká veda, pritom v konečnom dôsledku nejde o nič zložité. V prvom rade treba zabudnúť na všetky nezmyselné diéty a hladovky, ktoré vám namiesto zdravého chudnutia zabezpečia nepríjemný jojo efekt. Tak kde teda tkvie tajomstvo toho, ako rýchlo a efektívne schudnúť?

Obsah

Slovo rýchlo treba ale pochopiť. Určite tým nemyslíme schudnutie 10 kilogramov za 2 týždne a podobné nereálne ciele, ktoré sľubujú mnohé diéty. Namiesto diét sa radšej zamerajte na zdravé stravovanie, ktoré vám prinesie vytúžený cieľ. K tomu pridajte pohyb, dostatočný pitný režim a minimálne 7 hodín spánku denne a uvidíte, že s vaším fyzickým aj psychickým zdravím sa začnú diať zázraky.

Zredukujte príjem jednoduchých sacharidov a rafinovaného cukru

Pokiaľ ste mali doteraz veľmi nezdravý životný štýl a vašu stravu tvorili prevažne sacharidy, po ich obmedzení schudnete prvé kilogramy celkom rýchlo. Bielu múku vymeňte za celozrnnú, vynechajte vo svojom jedálničku sladkosti. Ak budete jesť menej sacharidov, vaše telo začne spaľovať tuk zo zásob. A o to presne ide, však?

Štúdia z roku 2020 priniesla dôkazy o tom, že strava s nižším množstvom sacharidov znižuje chuť do jedla. Netreba to však preháňať a spraviť zo sacharidov strašiaka. Bez nich by naše telo nemalo energiu a nefungovalo by správne. Aj tu teda platí - všetko s mierou. Namiesto svojho typického obeda či večere vyskúšajte napríklad zapekanú brokolicu alebo kurací šalát s avokádom.

zdravé jedlo kurací šalát s avokádom

Jedzte viac bielkovín

Každé jedlo, ktoré si pripravíte, by malo obsahovať:

 • bielkoviny
 • zdravé tuky
 • zeleninu
 • malé množstvo komplexných sacharidov

Pri chudnutí je vaším cieľom zhadzovať tuk, nie svaly. Pri diétach zaručujúcich -10 kg za krátky čas ale väčšinou zhadzujete aj svaly. Aby ste sa tomu vyhli, zamerajte sa na dostatočný príjem bielkovín. Vyskúšajte do svojho jedálnička zaradiť viac chudého mäsa, vajec či tvarohu a nezabudnite na proteín. Ak chcete schudnúť rýchlejšie, namiesto raňajok si pripravujte proteín, ktorý má nízku kalorickú hodnotu, avšak zasýti vás na dlhší čas.

Namiesto diét sa radšej zamerajte na zdravé stravovanie, ktoré vám prinesie vytúžený cieľ.

Hýbte sa

Áno, schudnúť sa dá aj bez pohybu. Cvičenie vám ale pomôže schudnúť rýchlejšie a efektívnejšie. Môže za to jednoduchá rovnica - viac pohybu = väčší výdaj energie. Vyberte si šport, respektíve fyzickú aktivitu, ktorá vás baví. Zaraďte do každodenného života dlhšie prechádzky, rýchlu chôdzu, bicykel, tanec, fitko..., jednoducho akýkoľvek pohyb, pri ktorom sa vaše telo zahreje. Najefektívnejšie je spojiť silový tréning s kardiom. Vyskúšajte aj vhodný spaľovač tukov, ktorý naštartuje váš metabolizmus a budete chudnúť rýchlejšie.

Na trhu nájdete veľké množstvo spaľovačov, ktoré zaručujú okamžité rýchle chudnutie. Vždy si ale dajte pozor na samotné zloženie spaľovačov, nie všetky skutočne pomáhajú. Účinný spaľovač by mal obsahovať látky ako L-karnitín, synefrín, extrakt zo zeleného čaju, prírodný kofeín či Guggul steróny (extrakt z indickej rastliny Comniphora mukul).

ThermoFit - najsilnejší spaľovač tukov

Vďaka silným prírodným stimulačným látkam je Thermofit perfektný doplnok pri chudnutí. Pomáha zbaviť sa tuku v problémových partiách. Zjednodušene povedané - vaše telo sa vďaka nemu rýchlejšie a viacej zahreje, následne sa viac potíte a pálite tukové zásoby. 

Thermofit je prírodný spaľovač tukov, neobsahuje žiadne syntetické látky. Najlepšie zaberá pred samotným tréningom, stačí si ho dať približne 30 - 45 minút pred cvičením a uvidíte, že sa spotíte dvojnásobne viac ako inokedy. Na Thermofit sa môžete spoľahnúť, ak:

 • chcete rýchlejšie a efektívnejšie spaľovať tuky,
 • chcete zvýšiť svoju silu, výkon a efektivitu tréningu,
 • chcete potlačiť únavu,
 • chcete znížiť chuť do jedla.

zdravá životospráva

10 tipov, ako schudnúť rýchlo a navždy

 1. Na raňajky jedzte bielkoviny. Vďaka takýmto raňajkám sa zbavíte pocitu hladu a vydržíte dlhšie nasýtený.
 2. Vyhýbajte sa sladeným nápojom a džúsom. Sú to iba prázdne kalórie, ktoré nám bránia v chudnutí.
 3. Pred každým jedlom vypite pohár čistej vody.
 4. Vyhýbajte sa rafinovanému cukru, jednoduchým sacharidom a nezdravým tukom.
 5. Dávajte si pozor na dostatočný príjem vlákniny. Rozpustná vláknina podporuje chudnutie.
 6. Jedzte prírodne spaľovače - doprajte si kávu, zelený čaj, jedlá s čili alebo všetko v jednom.
 7. Nekupujte si spracované polotovary.
 8. Jedzte pomaly. Pomalé stravovanie dodá pociť sýtosti na dlhší čas. 
 9. Doprajte si kvalitný spánok. Vedeli ste, že nedostatočný spánok je veľmi častým a rizikovým faktorom priberania?
 10. Pite dostatočné množstvo vody, minimálne 2 litre denne. Keď cvičíte a potíte sa, pite oveľa viac.