„Faraónová pomsta“ – na dovolenkové baktérie jedine probiotiká
„Faraónová pomsta“ – na dovolenkové baktérie jedine probiotiká

„Faraónová pomsta“ – na dovolenkové baktérie jedine probiotiká

„Faraónová pomsta“ – na dovolenkové baktérie jedine probiotiká

>>10% zľava aj na výrobky v tomto článku - kód "BLGZK10"<<

Každý z nás už o nej počul. I keď ste nenavštívili ešte krajinu faraónov, určite viete, čo termín „Faraónova pomsta“ v našom laickom slovníku znamená. Viacerí z nás ju už aj zažili. 

Dovolenkové problémy

Máme na mysli dovolenku v prímorskej oblasti, slnko, more, čas oddychu a zaslúženej relaxácie a vy si ju nemôžete vychutnať, pretože pol dovolenky presedíte s kŕčmi v bruchu na WC. Ani ranné „ vypálenie červíka“ rôznymi silnými alkoholmi nepomáha. Prečo je to tak? A čo vlastne spôsobuje tieto hnačky a brušné chrípky v dovolenkových destináciách? 

K hlavným škodcom môžeme zaradiť baktérie ako salmonela a šigely, najnebezpečnejšia však je E. coli. Týmto baktériám sa v teplých klimatických pásmach priam darí. V jedle sa nachádzajú v dôsledku zlej tepelnej úpravy alebo po nedostatočnom očistení zeleniny a ovocia. A nie len to. Niektoré sa prenášajú z človeka na človeka jednoducho dotykom a slabou hygienou. Ale dosť o negatívach. Tie všetci poznáme a čítame ich v letnom období v každom článku v novinách, na internete alebo počujeme v televízii.

Ako sa vyhnúť dovolenkovým nepríjemnostiam

Radšej sa zamerajme na informácie ako tráviacim problémom, ako hnačka, vracanie alebo bolesti brucha predísť. Všetko sa točí okolo našej prvotnej bariéry proti vírusom a baktériám, ktorým je tráviaci trakt a jeho sliznice. V normálnom stave je sliznica tráviaceho traktu obývaná dobrými baktériami, tzv. mikroflórou, ktorá tvorí prvotnú obrannú líniu a chráni sliznicu pred usadením cudzorodej a škodlivej baktérie. Ak je mikroflóra narušená (vplyvom stresu, liekov, nesprávnym stravovaním, či pitím alkoholu) odkrýva sa miesto pre uchytenie škodlivých baktérií na sliznici a ich následné rozmnožovanie. Baktérie vylučujú do okolia toxíny, ktoré sliznicu dráždia, telo ich identifikuje ako cudzie a snaží sa ich akýmkoľvek spôsobom dostať z tela von a to tou najrýchlejšou cestou. Preto toľké behačky. Jednoducho sa telo snaží chrániť.

Pokiaľ sa chcete tomuto nepríjemnému stavu vyhnúť, postarajte sa o to, aby vo vašom tráviacom trakte takáto trhlinka pre škodlivé baktérie nevznikla. Užívaním probiotických kultúr je možné to dosiahnuť, avšak nie, keď už je neskoro. Vhodné kultúry si nasaďte minimálne 2 týždne pred dovolenkou.

Ktoré sú tie správne?

Ako sa v nich vyznať keď je ich tak veľa? Zvoľte tie, ktoré obsahujú rôzne druhy dobrých baktérií a prebiotiká, na ktorých sa baktérie v kapsulke živia, aby neuhynuli ešte pred užitím. Na E. coli je vhodné Enterococcus faecium, ktoré nájdete spolu s ďalšími prospešnými probiotickými kultúrami v našom výrobku Probiodom, alebo vyskúšajte aj nás odporúčaný Balík na dovolenku

Dokonalý relax na dovolenke

Celkovo obsahuje 8 účinných bakteriálnych kmeňov, ktoré žijú v kapsuli na zmesi prebiotík (fruktooligosacharidy a inulín) aby bol účinok maximálny. 60 kapsúl v jednom balení môže pomôcť predísť „Faraónovej pomste“ nielen vám, ale celej vašej rodine. Nechoďte na dovolenku s obavami, čo bude ak... Začnite s užívaním Probiodomu už 2 týždne pred a taktiež počas celej dovolenky a užite si relax tak, ako ste si ho vysnívali. Na pláži, s rodinou či priateľmi, s úsmevom na perách a šťastní, bez odbiehania z ležadla kvôli tráviacim problémom.