Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike - Hodonín

Posledné júnové dni tradične patria národným cyklistickým šampionátom. Slovenský sa konal spolu s českým. Fanúšikovia mohli vidieť viac profesionálov, ktorí bojovali s odhodlanými kontinentálnymi aj klubovými jazdcami. Bola to jediná príležitosť v roku vidieť našich pretekárov Pro tímov súťažiť v Česku a na Slovensku.

Tento rok dostal od Českého svazu cyklistiky poverenie zorganizovať "majstrák" Cyklistický klub Dacom Pharma Kyjov, ktorý sa venuje najmä práci s mládežou. Každoročne organizujú jedno z kôl Českého pohára. Nutné je tiež poznamenať, že MČR a SR sa na rovnakom mieste i okruhu konali už v roku 2010.

Program je podobný ako každý rok. Česi obľubujú spojenie všetkých časoviek do jedného dňa, čo sa stalo vo štvrtok v Hodoníne, kde sa akcie zúčastnila aj Kompava so svojim promo stánkom. Drvivá väčšina trasy bola na Slovensku v obciach Holíč, Radimov, Unín, Štefanov a Letničie. Juniorky si dali 16 kilometrov, juniori a ženy 24, muži Elite i dvadsať trojkári až 50 kilometrov nie ľahkého profilu.

Na majstrovstvách sa zúčastnili aj sponzorovaní cyklisti Kompavy – Firefly Team. Pavol Kvietok sa umiestnil na krásnom 4. mieste.

Všetko vyvrcholilo v nedeľu, kedy boli už od 8:00 na programe preteky mužov Elite a U23. Na deviatich okruhoch čakalo cyklistov 185 kilometrov a 2600 nastúpaných metrov. Skorší čas štartu vysvetľovali organizátori požiadavkou Českej televízie, ktorá vyrábala priamy prenos z pretekov a v rámci reciprocity s vlaňajškom odovzdávala signál aj RTVS.