Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Antioxidanty - čo sú a ich účinky
Antioxidanty - čo sú a ich účinky

Antioxidanty - čo sú a ich účinky

Antioxidanty - čo sú a ich účinky

Antioxidanty chránia organizmus pred vznikom vážnych chronických ochorení - rakovina, ochorenia srdcovo-cievneho systému, mŕtvica, Alzheimer, ... Antioxidanty môžu spomaliť starnutie buniek, a tak sú výbornou ochranou pred starnutím celého organizmu.

Obsah

Čo sú antioxidanty?

Antioxidanty sú látky, ktoré zabraňujú negatívnemu pôsobeniu voľných kyslíkových radikálov (poškodzujú bunky v ľudskom tele, tým urýchľujú starnutie organizmu a spôsobujú degeneratívne a nádorové ochorenia – civilizačné choroby).

Každý organizmus je vybavený „antioxidačným systémom“, ale tento nie je schopný zvládnuť prebytok týchto radikálov. Aby sme zabránili nenávratnému poškodeniu organizmu, je potrebné dodávať do organizmu potrebné množstvo antioxidantov. 

Antioxidanty v potravinách

Dôležitými antioxidantami sú vitamín C, E, beta karotén, stopové prvky selén, zinok, mangán, ale tiež prírodné látky koenzým Q-10, zelený čaj, extrakt z listov Ginkgo biloba.

Práve kombinácia týchto antioxidantov, kde jeden ochraňuje druhý, znásobuje ich priaznivý účinok na ľudský organizmus.

Priaznivé účinky antioxidantov na telo

  • chránia organizmus pred vznikom nádorových ochorení;
  • zvyšujú celkovú imunitu;
  • spomaľujú proces starnutia;
  • podporujú správnu činnosť srdca;
  • pomáhajú zlepšovať zrak;
  • znižujú hladinu cholesterolu v krvi.

Jedným z vynikajúcich produktov, ktoré pôsobia priamo na voľné radikály, je K2 Anti Age Day & Night, ktorý zvyšuje tvorbu bunkovej energie, fyzický výkon, vitalitu a sexuálne zdravie. Zmierňuje prejavy starnutia (vrásky, ochabnutú pokožku) a chráni bunky pred oxidačným poškodením.

Zlepšuje regeneráciu a detoxikáciu počas noci, vďaka čomu je ráno telo oddýchnuté, svieže a plné energie.