Trápia Vás zanesené cievy? Máme pre Vás unikátne riešenie!
Trápia Vás zanesené cievy? Máme pre Vás unikátne riešenie!

Trápia Vás zanesené cievy? Máme pre Vás unikátne riešenie!

Trápia Vás zanesené cievy? Máme pre Vás unikátne riešenie!

Ateroskleróza, varixy (kŕčové žily), trombóza, hypertenzia, infarkt myokardu, náhla cievna mozgová príhoda. To sú ochorenia, ktoré sú v Európe najčastejšou príčinou smrti.  

Obsah

Ich rozvoj hrozí každému, kto má zle vyživené cievy alebo cievy zanesené nahromadenými nežiadúcimi látkami, čím dochádza k ich zúženiu až upchatiu. My poznáme účinné a efektívne riešenie, ako problémom s cievami predchádzať.

Krvné cievy predstavujú uzavretý systém a zabezpečujú transport živín, krvných plynov a odpadových látok do buniek a z buniek celého tela. Ak je táto dôležitá trasa zablokovaná, orgány začnú hladovať a život v organizme sa spomaľuje. Až sa môže celkom zastaviť.

Ako spoznáme, že máme problém s cievami?

Problém s cievami môžu predpovedať bolesti hlavy, kolísavý krvný tlak, zvonenie v ušiach, studené ruky a nohy alebo znížená citlivosť v prstoch na rukách, vznik kŕčových žíl či zhoršujúca sa pamäť. Sprievodným príznakom je pokles celkovej energie. Obzvlášť veľkú pozornosť je potrebné venovať častým kŕčom v lýtkach, pocitu „ťažkých nôh“ a opuchnutým nohám vo večerných hodinách. Opuch je často sprevádzaný svalovou bolesťou a kŕčmi, ktoré sú výsledkom zhoršeného prietoku krvi. V tomto prípade je už potrebné konzultovať problémy s lekárom.

S vyššie uvedenými problémami sa stretávame u starších ľudí, u ktorých klesá elasticita ciev, ale čoraz častejšie aj u mladých ľudí. Ak sa neliečia, spôsobujú nielen nepríjemné pocity ale aj závažnejšie komplikácie a ochorenia. Preto ich neodporúčame v žiadnom prípade podceňovať.

Ak si nie ste istí, či sa môžu problémy s cievami týkať aj Vás, príďte na diagnostiku ciev a živej kvapky krvi do Diagnostického centra v Kompave. Zistíme Vám priechodnosť ciev a ich elasticitu, či riziko zhlukovania červených krviniek. To sú všetko hlavné faktory, na základe ktorých vieme už v počiatočnom štádiu zachytiť problémy s kardiovaskulárnym systémom.

 

Postupné zanášanie ciev a zmenšujúci sa prietok cirkulácie krvi v cievach

 

Ako týmto ochoreniam predísť?

Veľký vplyv na rozvoji srdcovo-cievnych ochorení má rýchly a unáhlený spôsob života, stres, málo pohybu, nadváha, užívanie hormonálnej antikoncepcie, neduhy ako alkohol a fajčenie a v neposlednom rade nevyvážená strava. Svoj podiel zohráva aj dedičná predispozícia. Ako najvhodnejší spôsob predchádzaniu rizika vzniku srdcovo-cievnych ochorení je vhodná prevencia, ktorej nevyhnutnou súčasťou je pravidelný pohyb, zdravý spôsob života a prísun potrebných výživových látok.

A práve na výživu ciev zvnútra sme sa zamerali a vyvinuli veľmi účinnú a efektívnu NOVINKU - výživový doplnok pod názvom VENADOM.

„VENADOM je vyvinutý tak, aby zabezpečil prísun potrebných živín pre cievy prostredníctvom pohodlného užívania vo forme nápoja bez nutnosti prehĺtania kapsúl či tabliet.“

Prečo je Venadom unikátny?

Ide o originálnu a výnimočnú výživu ciev vo forme osviežujúceho nápoja s obsahom mikronizovaného diosmínuhesperidínu. Okrem toho obsahuje ďalších 7 zložiek pre normálnu funkciu kardiovaskulárneho systému, ako aj účinné odstránenie nežiadúcich usadenín a výživu stien ciev, ktoré vekom strácajú svoju pevnosť a pružnosť.

Bioflavonoidy diosmín a hesperidín sú lekármi najčastejšie odporúčané látky pre cievy. Tieto zložky sa prirodzene vyskytujú v bielej časti šupky citrusových plodov ako je pomaranč, grep alebo citrón a sú známe pre svoje antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Mikronizovaná forma diosmínu a hesperidínu zlepšuje ich prechod cez tráviacu sliznicu do krvi, čím sa zabezpečí ich vysoká vstrebateľnosť. Ich najväčší význam spočíva v tom, že blokujú zápalovú reakciu v žilových chlopniach a stenách ciev, prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi, redukujú veľkosť usadenín v cievach, zvyšujú ich odolnosť a znižujú riziko vzniku kŕčových žíl, hemoroidov a trombotických stavov.

K ďalším významným zložkám Venadomu patrí kolagén typu I, ktorý zabezpečuje elasticitu, celistvosť a pevnosť cievnej steny a znižuje riziko vzniku kŕčových a metličkovitých žíl.

Elasticitu a pevnosť ciev zabezpečuje aj bambusový extrakt, ktorý obsahuje až 70 % kremíka. Kremík je dôležitá zložka cievnych stien. Správa sa ako kolagén booster, čiže podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, a tak zabezpečuje pružnosť ciev. Obsah kremíka v tkanivách a aorte významne klesá s vekom, hlavne u žien.

Na priechodnosti ciev a odstraňovaní usadenín z ciev sa podieľa rastlinný enzým bromelaín, nazývaný aj “ananásový extrakt”. Je prítomný v stonkách, listoch, šupke a plodoch ananásu. Čistí cievy od nežiadúcich usadenín, rozkladá fibrín v krvi a dokázateľne znižuje riziko infarktu, vysokého krvného tlaku a iných cievnych ochorení. Bromelaín je tiež veľmi silný antioxidant.

Schopnosť zlepšovať priechodnosť ciev a cirkuláciu krvi v cievach má i aminokyselina L-arginín, ktorú Venadom obsahuje. Z L-arginínu sa v cievach tvorí oxid dusnatý. Oxid dusnatý zohráva veľmi pozitívnu úlohu v srdcovo-cievnom systéme. Vo veľkej miere sa produkuje vo vnútornej výstelke cievnej steny. Ide o molekulu, ktorá udržiava normálny krvný tlak. V poškodenej cieve sa však nadmerne produkujú aj reaktívne formy kyslíka (kyslíkové radikály), ktoré oxid dusnatý okamžite ničia. Na oxid dusnatý negatívne vplýva fajčenie a príliš mastná strava. Práve L-arginín podporuje tvorbu oxidu dusnatého. Táto molekula sa podieľa na znižovaní rizika vzniku závažných civilizačných ochorení akými sú hypertenzia, diabetes či obezita, ale aj sociálny stres, poruchy biorytmov a duševné choroby. Má schopnosť chrániť srdce a mozog tým, že rozširuje cievy pre lepšie prúdenie krvi, čím sa podieľa na okysličení organizmu a rozvádzaní živín po organizme.

V neposlednom rade Venadom obsahuje pre zdravie ciev tiež účinné antioxidanty ako vitamín C, betakarotén či extrakt zo zeleného čaju, ktoré pôsobia ako ochrana pred oxidačným stresom. Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev. Extrakt zo zeleného čaju pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu. Betakarotén sa považuje za karotenoid provitamínu A, čo znamená, že ho telo dokáže premeniť na vitamín A (retinol), ktorý pôsobí ako antioxidant a pomáha chrániť bunky pred nepriaznivými účinkami škodlivých voľných radikálov.

Ebook: Kľúčové tipy pre zdravie srdca a ciev

Na vzniku kŕčových žíl sa podieľajú rôzne faktory vrátane genetiky, obezity, tehotenstva a žilovej nedostatočnosti. Ochorenia žíl sú najčastejšie spojené s dlhým sedením v kancelárii, sedením s prekríženými nohami, dlhým státím, nedostatkom pohybu a jednostranným napätím. Zistíte, prečo vznikajú, ako im predchádzať a tiež to, ako si pomôcť, keď už ich máme. 

Ebook: Kľúčové tipy pre zdravie srdca a ciev
Neznáma chyba pri pokuse o odoslanie e-booku, skúste to znova alebo nás kontaktujte na adrese webmaster@kompava.sk
Ďakujeme za Váš záujem, e-book bol odoslaný na Vašu e-mailovú adresu, kde by ste ho mali obdržať v priebehu niekoľkých minút.

Pre koho je drink na cievy - VENADOM - vhodný?

Venadom je vhodný pre ľudí, ktorí trpia rôznymi ochoreniami ciev, výskytom hemoroidov či kŕčových žíl, vysokým krvným tlakom alebo pocitom ťažkých nôh spôsobeným opuchom končatín. Jeho užívanie sa odporúča aj tým, ktorí majú vysoké riziko rozvoja kardiovaskulárnych ochorení (fajčiari, ľudia s nadváhou, s diabetes mellitus, s vysokým psychickým stresom alebo s vyššou hladinou cholesterolu) a tým, ktorí majú genetické predispozície vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

 

„Viaceré výskumy preukázali, že zdravšie krvné cievy

pomáhajú znížiť riziko demencie u seniorov.“