Majstrovstvá sveta vo fitness, bodyfitness, kulturistika žien a fitness mužov v Mexiku
Majstrovstvá sveta vo fitness, bodyfitness, kulturistika žien a fitness mužov v Mexiku

Majstrovstvá sveta vo fitness, bodyfitness, kulturistika žien a fitness mužov v Mexiku

Majstrovstvá sveta vo fitness, bodyfitness, kulturistika žien a fitness mužov v Mexiku

Majstrovstvá sveta v kulturistike, bodyfitness a fitness žien poriadané v Mexiku nám priniesli úspech a všetci zainteresovaní, pretekárky, tréneri, vedenie SAKFST, a tiež sponzori a fanúškovia mali pekný športový zážitok. Reprezentácia na MS sa skladala z 5. dievčat a najlepší výsledok dosiahla naša stálica Jana Purdjaková, ktorá obhájila titul majsterky sveta a prvý-krát sa jej podarilo ziskat titul absolutnej majsterky sveta. Jana sa prezentovala svojimi typicky silnými zbraňami a to je šírka ramien, chrbta, dobrými rukami k čomu pridala ženskosť, výbornú voľnú zostavu a prezentáciu. 3. miesto získali fitnesska Anna Mozoláni a bodyfitneska Jana Kolbaská. Anna Mozoláni mala najlepšiu postavu v kategórii čo sa prejavilo hlavne vo finale kedy sa jej podarilo formu vygradovat. Jana je vzhľadom k svojmu veku veľkým prínosom a dúfame že sa raz dostane až na najvyšší stupeň. 4. miesto obsadila Monika Korbová, ktorá sa prezentovala štandardnou formou čo v súčasnej konkurencii na medailu nestačilo. Nováčik reprezentácie Ivana Molnárová mala veľmi ťažkú úlohu v pelotone 26. pretekárok, ale nasávala atmosféru a získala nové skúsenosti, ktoré veríme že zužitkuje už na najbližších ME.

Po MS v Mexiku sa časť výpravy Purdjaková a Korbová presunuli do Las Vegas kde sa k nim pridali muži reprezentanti Peter Kokoška, Marian Čambal a Rasťo Solar ktorí sa zúčastnili majstrovstiev sveta AAU / najstaršej a najväčšej športovej federácie / v tlaku na lavičke. Tak ako už pravidelne aj tento rok naši pretekári vybojovali cenné kovy Jana Purdjaková obsadila 1. miesto, Rasťo Solar, Monika Korbová, Peter Kokoška 2. miesto, Marián Čambal 3. miesto a Slovensko obsadilo s 5 pretekármi vynikajúcu tretiu priečku. Úspech na tejto suťaži podčiarkuje aj fakt že všetci pretekári sa umiestnili na stupňoch víťazov.

Týmto by som sa ako šéf tréner reprezentacie SR chcel poďakovať aj firme Kompava, ktorá je sponzorom a hlavne poskytovateľom výživových doplnkov ktoré naši pretekári užívajú a tým sa v nemalej miere podieľa na našich vynikajúcich výsledkoch. Naša spolupráca je naozaj príkladná a firma nám vychádza v maximálnej moýnej miere v ústrety. Zároveň výrobky firmy Kompava su aplikované aj hokejistom A teamu HC Košice, kde mám na starosti výživu a suplementáciu profesionálnych hokejistov. S pozdravom Milan Čížek