Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Prečo je dôležitá detoxikácia?
Prečo je dôležitá detoxikácia?

Prečo je dôležitá detoxikácia?

Prečo je dôležitá detoxikácia?

Obsah

Stretávame sa stým každý jeden deň. Záťaž v podobe jedla, stresov, ovzdušia či iných faktorov. Hoci je naše telo takmer dokonalý výtvor, nie je nesmrteľné. Znesie veľa, no nie všetko. V súčasnosti je nemožné vyhýbať sa všetkým škodlivinám, ktoré na nás číhajú na každom kroku. Čo však robiť môžeme, je pravidelné čistenie organizmu, ktoré opäť zabezpečí plynulý chod.

Podľa čoho zistíme, že musíme svoje telo detoxikovať?

Jedným zo znakov, v akom stave je náš organizmus, je kvalita nočného spánku, respektíve ranné prebudenie. Ak sa ráno budíte neoddýchnutí, bez energie a vitality, zbystrite pozornosť. Vaše telo s najväčšou pravdepodobnosťou ovládajú toxíny.

V noci medzi 1:00 – 3:00 je podľa biologických hodín najaktívnejšia pečeň.

Je to orgán, ktorý je neodmysliteľne spojený s procesom detoxikácie. Z tohto dôvodu je najintenzívnejší proces očisty práve v noci.

Kedy treba zbystriť?

Ďalším znakom, že je najvyšší čas na detoxikáciu organizmu, je stav psychiky alebo kože

Často sa cítite podráždení a nervózni? Mávate časté bolesti hlavy, alergie alebo tráviace problémy? Tieto príznaky môžu byť spôsobené práve zvýšenou mierou toxínov v tele, s ktorou si už organizmus sám nevie rady.

Podľa čínskej medicíny je koža výsledkom vnútorného stavu organizmu – najmä pečene a hrubého čreva. Stav hrubého čreva tiež ovplyvňuje náš imunitný systému.

Negatívnym prvkom je aj stres. Ten môže zvýšiť toxickú záťaž. Vďaka vysokej hladine stresových hormónov (napr. adrenalín, kortizol) sa môžu prospešné detoxikačné procesy zmeniť na škodlivé, čím sa v tele zvýši množenie toxínov.

Ako a s čím začať?

Existuje mnoho druhov detoxu. Pre niekoho to znamená hladovka, iný preferuje zeleninové či ovocné dni a ďalší zas prírodné tabletky, prípadne čaje. Organizmus každého jedinca je individuálny, preto by človek sám mal prísť na to, čo mu najviac vyhovuje. Niektorí si hladovku pochvaľujú, iný zas uprednostňujú menej drastický spôsob, a to delené zeleninové dni.

Tak čo onak je nepopierateľným faktom, že prírodné tabletky patria k forme detoxikácie, ktorá je skutočne takmer pre každého. Nádherne čistí črevá a lymfatický systém, rozprúdi metabolizmus a vy sa budete opäť cítiť o niekoľko rokov mladšie. Čo myslíte nestojí to zato?

Napriek tomu sa nájdu jedinci, ktorí tabletky akosi zle znášajú. Práve pre nich sú stvorené čaje alebo špeciálne nápoje. Acidofit je nápoj na odkyslenie organizmu, ktorý zároveň dopĺňa všetky potrebné živiny a zmierňuje svalové kŕče. Nakoľko bežný človek konzumuje prevažne kyselinotvorné potraviny, tento nápoj s osviežujúcimi príchuťami pôsobí blahodarne a telo ozdravuje.

Nezanedbajte starostlivosť vášho vnútra! Nechajte sa prehovoriť na detoxikačný program a pocíťte ten rozdiel!