Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Predsúťažné obdobie Kolomana Tótha
Predsúťažné obdobie Kolomana Tótha

Predsúťažné obdobie Kolomana Tótha

Predsúťažné obdobie Kolomana Tótha

Týždeň pred súťažou sme vyspovedali Kolomana Tótha, kotrý sa pripravuje na súťaž v naturálnej kulturistike. Zaujímalo nás, ako vyzerajú jeho prípravné dni a ako sa cíti.

Kedy ste sa začali venovať profesionálne fitness a čo vás k tomu viedlo?

Naturálnu kulturistiku nerobím profesionálne, venujem sa tomu vo voľnom čase, nakoľko som ešte v pracovnom pomere. Do roboty chodím na smeny.

Kedy vás čaká najbližšia súťaž? Ako sa volá?

Najbližšia súťaž bude 21.5.2016 – Majstrovstvá Slovenska v Kolárove.

Na aké etapy sa delí vaša predsúťažná príprava?

Moja príprava začína asi 3 mesiace pred samotnou súťažou a postupne mením úpravu stravy a zvyšujem frekvenciu tréningou  z 3 za týždeň na  4x, plus aeróbny tréning podľa potreby.

Kedy ste sa začali na súťaž 2016 pripravovať?

Na súťaže v prvom polroku 2016 som sa aktívnejšie začal pripravovať od marca 2016.

Ako vyzerá Váš deň?

V dni, keď nie som v práci, ráno začínam raňajkami – ovsené vločky, mleté orechy, strúhaný zázvor, jablko, proteín... Pred obedom podľa potreby okosím trávu v záhrade, opravím na dome čo je potrebné, pomáham synovi na prestavbe domu... Obedujem kuracie, morčacie prsia, zeleninový šalát, ryža alebo varené zemiaky. Tréningy, ak môžem, mávam  4x do týždňa – pondelok, utorok, štvrtok, piatok, tréning  trvá cca 1,5 hod. Všetko musím v podstate prispôsobovať práci, k môjmu voľnu. Bývam na dedine, tam je vždy veľa roboty.

Ako často trénujete?

Tréningy, ak môžem, mávam  4x do týždňa – pondelok, utorok, štvrtok, piatok. Tréning  trvá cca 1,5 hod. Všetko musím v podstate prispôsobovať  k práci, k môjmu voľnu.

Doprajete si pred súťažou aj dni voľna? Ak áno, ako vyzerá taký deň?

Moje „voľno“ znamená práca, kde pracujem na 3 smeny, keď nie som v práci alebo keď nepomáham synovi alebo doma okolo domu, vtedy cvičím. Dalo by sa povedať, že cvičím, keď sa dá. Kto skutočne chce, dokáže všetko. Dokáže to skutočne každý.

Aké výrobky od Kompavy užívate, kedy  a prečo?

Od Kompavy užívam Gelo-3 complex ako prevenciu proti zraneniam na kĺby, šľachy, väzivá. Wellness Daily  proteín, ten si dávam ráno ako prílohu do ovsených vločiek. ProteinFit80, ten užívam v priebehu dňa medzi jedlami 2x. Pred tréningom si dávam:  spaľovač L- karnitín, predtréningovú pumpu ArgiNo drink, spaľovač tukov ThermoFit, K4 Power BCAA na zvýšenie sily a energie a Protein Premium Energy. Počas tréningu užívam Sport Premium Energy. Po tréningu užívam Protein Premium Energy, pred spaním nočný proteín Micellar Casein. Výživový doplnok Omega-3 ako prevenciu, nakoľko v predsúťažnej fáze vynechávam tuky zo stravy, Omega 3 je pre mňa v tejto oblasti výborná náhrada. Mimo súťaže v priebehu roka užívam aj Joint bar a proteínové wellness tyčinky.

A čo strava ?

Jedlá sa pripravujú na olivovom oleji, jem 5 -6x denne, kuracie, morčacie mäso, ryby, vajíčka. Ako prílohu veľa čerstvej alebo dusenej zeleniny, ryža natural, miesto zemiakov bataty, ovsené vločky, orechy, mandle, zázvor, citron, jablká, grepy....

Ako sa cítite (psychicky, fyzicky, emocionálne)?

Som psychicky a fyzicky vyrovnaný, necítim nejaký veľký tlak, nakoľko tento šport patrí k môjmu životu, je to vlastne môj životný štýl. Ako som spomínal, pracujem na 3 smeny už 30 rokov, ľudia sa ma pýtajú, ako stíham aj cvičenie a prípravy na súťaž. Ja však mám cieľ a robím všetko preto, aby som ho dosiahol. Nesťažujem si, že nemám čas. Ak by som to robiť nechcel, tak by som to nerobil.  Je veľa ľudí okolo mňa, ktorí sa vyhovárajú, nariekajú ako to nejde, ako sa to nedá, ako nemajú čas alebo podmienky.. a ja im ukazujem, že to ide. Len treba chcieť. Skutočne každý vždy robí len to, čo naozaj chce. Nikdy tomu nie je inak.

Trénujete sami alebo vám robí niekto spoločnosť, aby sa vám viac darilo ?

Trénujem väčšinou sám, trénujem v Atlas Fitness centre v Kolárove, kde mi spoločnosť robia ostatní trénujúci.

V ktorom človeku cítite najväčšiu podporu ?

Mojou oporou je hlavne rodina.

Mávate aj chvíle, kedy by ste to už najradšej vzdali?

Zatiaľ som to takto nepociťoval, športovať budem, kým budem vládať a súťažne uvidíme, čo budúcnosť prinesie.

Čo je Vaša najväčšia motivácia, keď už nevládzete a najradšej by ste to celé „zabalili“?

Nikdy som to zabaliť nechcel, takéto myšlienky som zatiaľ nemal. Je to môj životný štýl.

Veľa ľudí Vás vníma ako vzor, čo by ste im odkázali ?

Ak chcú byť dlho fyzicky a psychicky fit a nechcú navštevovať lekárov, tak len hýbať sa, hýbať sa, hýbať sa!   A hlavne nikdy sa vopred  NEVZDÁVAŤ a VYDRŽAŤ!

Moje motto je:  „Cvičím, lebo som zdravý  -  som zdravý, lebo cvičím.“