Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Proteíny

Vediete pomerne aktívny život? Venujete sa športu? Chodíte do fitness? Potom je pre vás správne množstvo proteínu kľúčové pre rast a obnovu svalov. Ak sa snažíte získať svalovú hmotu, odporúča sa prísun proteínu v rozmedzí od 1,2 do 2,2 g proteínu na kg telesnej hmotnosti denne. Proteínové doplnky sa často využívajú pri rôznych cieľoch. Proteíny na chudnutie prispievajú k pocitu sýtosti a udržaniu svalovej hmoty, čo môže pomôcť pri spaľovaní tukov. Pri náraste hmotnosti môžu proteíny na priberanie pomôcť pri budovaní svalovej hmoty v kombinácii s pravidelným tréningom.

Proteíny sú zložité biomolekuly tvorené reťazcami aminokyselín, ktoré tvoria základnú štruktúru buniek a tkanív. Sú kľúčovými stavebnými blokmi buniek, enzýmov, hormónov a ďalších biologicky aktívnych látok v tele. Ich molekulárna štruktúra pozostáva z reťazcov aminokyselín, ktoré sú viazané peptidovými väzbami. Existuje 20 rôznych typov aminokyselín, z ktorých sa tvoria proteíny.

Najčastejšie môžete vidieť proteínové doplnky vo forme izolátu alebo koncentrátu srvátkového proteínu, kazeínu, sójového proteínu, ale aj mnohých ďalších zdrojov. Tieto proteíny majú rôzne využitie, nielen pri diéte a chudnutí, ale aj pri podpore rastu svalovej hmoty a zlepšení regenerácie, čo pomáha udržať si svalovú hmotu.

Aký majú bielkoviny význam v ľudskom organizme:

  • svalový rast a oprava svalových tkanív poškodených cvičením
  • stimulácia svalovej proteosyntézy (proces tvorby nových bielkovín)
  • stimulácia rastových hormónov (inzulín a hormón rastu)
  • boj proti katabolizmu (rozkladu svalov).

Proteíny na priberanie

Ak vaším hlavným cieľom je budovať svalovú hmotu a teda potrebujete pribrať, proteín je pre vás ideálnou voľbou. Bielkoviny budú poskytovať vašim svalom potrebné aminokyseliny na rast a regeneráciu. Je potrebný dostatočný príjem bielkovín, ktoré sú základným stavebným prvkom na tvorbu svalov.

Proteíny na chudnutie

Proteín môže byť významným spojencom pri procese chudnutia. Ľudia po ňom siahajú ak chcú dosiahnuť redukciu telesnej hmotnosti, potrebujú náhradu za fitness jedlo na zasýtenie alebo zahnanie hladu počas dňa. Obľubujú ho i športovci v určitej fáze tréningového procesu a progresu. Jeho prítomnosť pomáha udržiavať svalovú hmotu, čo môže zvýšiť váš bazálny metabolizmus a podporiť efektívnejšie spaľovanie tukov.

Proteíny pre ženy

Kontrolujete si hmotnosť? Chcete byť štíhle? Bojujete s nadváhou, no neúspešne? Proteín pre ženy je navrhnutý tak, aby ste mali pocit sýtosti, má vysoký obsah bielkovín, skoro žiadne tuky a málo kalórií a môže pomôcť pri chudnutí.