Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Spaľovače tukov. Ako si vybrať ten správny?
Spaľovače tukov. Ako si vybrať ten správny?

Spaľovače tukov. Ako si vybrať ten správny?

Spaľovače tukov. Ako si vybrať ten správny?

Snažíte sa schudnúť, ale nedarí sa vám? Na ceste za vašou vytúženou postavou môžu pomôcť aj spaľovače tuku. Dôležité je vybrať si správny typ a vedieť, kedy ho užívať pre najlepší efekt.

Obsah

Chudnutie patrí medzi najčastejšie novoročné predsavzatia. Či už sa do chudnutia idete pustiť z estetických alebo zo zdravotných dôvodov, majte na pamäti, že chudnutie nie je krátkodobá záležitosť. Ak vám stačí schudnutie do plaviek na letné mesiace alebo schudnutie do šiat na vianočný ples, v poriadku.

Ale ak túžite po vysnívanej postave, s ktorou budete spokojní a dodá vám zdravé sebavedomie, berte chudnutie ako nový životný štýl, ktorý budete praktizovať dlhodobo.

Pre zdravé chudnutie je potrebná racionálna strava a úprava jedálnička, pravidelný pohyb pre rozhýbanie metabolizmu a dodržiavať pitný režim. Na ceste za vytúženou postavou môžu pomôcť aj spaľovače tuku - chudnutie s nimi bude určite efektívnejšie.

Pod spaľovačmi tuku rozumieme výživové doplnky s obsahom takých účinných látok, ktoré majú priamy vplyv na podporu spaľovania tuku, a tým pádom podporujú chudnutie.

Za ich účinkom stoja aktívne zložky, ako sú napríklad kofeín, l-karnitín, synefrín a ďalšie. Tie sa najčastejšie spájajú so zrýchleným metabolizmom a efektívnejším využívaním tuku ako zdroja energie. Majú však aj povzbudzujúce účinky, takže vás zároveň nakopnú na cvičenie. Môžu tak uľahčiť dodržiavanie jedálnička aj tréningového plánu, čo vo výsledku vedie k zefektívneniu chudnutia. Ale nie všetky spaľovače sú rovnaké, každý funguje inak.

Na ceste za vytúženou postavou môžu pomôcť aj spaľovače tuku. Chudnutie s nimi bude určite efektívnejšie.

Ktorý spaľovač tuku si vybrať?

Každý organizmus funguje inak a každý máme iný životný štýl. Preto je dôležité vedieť, ktorý spaľovač tuku je pre nás vhodný. To, že jeden fungoval u kamarátky, neznamená, že bude automaticky fungovať aj u mňa. Základom je zloženie a najmä množstvo účinnej látky, ktorá nám pomôže s chudnutím.

Najčastejšou účinnou látkou v spaľovačoch tuku je karnitín alebo L-karnitín. L-karnitín je vlastne ľavotočivá forma karnitínu. V predaji je výlučne táto forma, pretože má liečebný účinok. Karnitín je látka, ktorá zintenzívňuje premenu tukov tým, že na seba viaže mastné kyseliny obsiahnuté v tukoch. Okrem toho dodáva energiu a podporuje fyzický výkon, takže vás nabudí, keď sa budete cítiť unavení a vyčerpaní. Skvelá kombinácia – nakopnutie aj chudnutie v jednom. Navyše L-karnitín funguje aj ako ochrana svalov pred kyselinou mliečnou, takže nebudete mať takú silnú svalovicu.

L-karnitín je účinný sám o sebe. Pre mnohých ale môže byť oveľa účinnejší v kombinácii s inými aktívnymi látkami. Príkladom je ThermoFit, ktorý v sebe spája až 10 silných prírodných stimulantov na podporu metabolizmu tukov. Okrem spomínaného L-karnitínu obsahuje aj prírodný kofeín, extrakt zo zeleného čaju, synefrín z horkého pomaranča, kôru z vŕby bielej, gugul steróny, a tiež chróm a tyrozín, čo sú látky pozitívne vplývajúce na obmedzenie chuti na sladké. Okrem toho je ThermoFit skvelý aj v chladnom počasí na zahriatie a prekrvenie všetkých častí tela. A ešte je vhodný aj pri dlhodobých cestách autom, pretože podporuje mentálnu bdelosť.

Ako ich správne užívať?

Rovnako dôležité je okrem výberu spaľovačov tuku vedieť aj, ako a kedy ho správne užívať. Len tak docielime najlepší efekt a želaný účinok. Odporúčame začať najprv s nižšou dávkou, zistiť ako budete reagovať a potom postupne dávkovanie zvyšovať.

Odporúčané dávkovanie:

  • L-karnitín - užívajte 1-3 kapsuly denne. Najvyššia účinnosť je 2 až 6 hodín po požití, preto sa odporúča užívať ho najneskôr 2 hodiny pred tréningom. Neodporúča sa užívať pred spaním.
  • ThermoFit – užívajte prvé 3 dni 1-2 kapsuly denne (ráno alebo na obed), neskôr môžete dávkovanie zvýšiť na 2x2 kapsule denne. Užívajte ho pred jedlom a neužívajte ho po 16. hodine. Môže spôsobiť problémy so zaspaním, kvôli rôznym prírodným zložkám, ktoré podporujú mentálnu bdelosť (kofeín, zelený čaj).