Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Trápi Vás celulitída? Takto sa jej zbavíte!
Trápi Vás celulitída? Takto sa jej zbavíte!

Trápi Vás celulitída? Takto sa jej zbavíte!

Trápi Vás celulitída? Takto sa jej zbavíte!

Celulitídu pozná dôverne väčšina žien. Bohužiaľ, trápi viac ako 85% žien a len 10% mužov. Je to kvôli zloženiu kože a prítomnosti estrogénu. Máte ju aj vy? Tak pozorne čítajte ďalej.

Celulitídu, známu aj ako pomarančová koža, pozná väčšina žien. Až 85% žien s ňou má aj praktickú skúsenosť. Prečo netrápi aj mužov? Celulitída je so ženským telom spojená najmä vďaka prebytku ženského hormónu estrogén. To je hlavný dôvod, prečo mužov postihuje len výnimočne. Pomenovanie pomarančová koža vzniklo kvôli nepekným hrudkám viditeľných na pokožke. Jedná sa o zdeformované podkožné a tukové tkanivo. Hlavným dôvodom sú poruchy mikrocirkulácie, tvoriace toxíny sa v koži účinne neodstraňujú a hromadia sa v tukovom tkanive. Čo je ale horšie, nepredstavuje len kozmetický problém, ale celulitída je tiež zdravotný problém. Preto ho treba riešiť hneď v zárodku. Tak ako je celulitída bežná, existuje tiež množstvo dezinformácií o tom, čo ju spôsobuje a ako sa jej zbaviť. Takže predtým, než utratíte majetok za voľnopredajné produkty alebo si naplánujete kozmetický zákrok, pozorne si prečítajte fakty a mýty o celulitíde.

Fakty a mýty o celulitíde

  1. Celulitída sa tvorí najčastejšie na zadku, stehnách, bruchu. Celulitída sa môže objaviť takmer kdekoľvek. Hoci si väčšina ľudí myslí, že celulitída sa vyskytuje iba na stehnách, bokoch a zadku, nie je to celkom pravda. Aj keď sú to najbežnejšie oblasti na tele, celulitída sa môže vyvinúť aj na rukách, bruchu, či prsiach.
  2. Celulitída môžu mať ženy v akomkoľvek veku. Celulitíde môžu podľahnúť mladšie aj staršie vekové kategórie. U mladších ročníkov sa začína vyskytovať po puberte v dôsledku hormonálnych zmien. Je však bežnejšia u starších žien, pretože ich telo produkuje menej estrogénu - hormónu, ktorý pomáha udržiavať hladké prúdenie krvných ciev. Menej estrogénu môže znamenať horšiu cirkuláciu, čo môže znamenať aj pokles tvorby kolagénu. Preto sa odporúča ženám vo vyššom veku zaradiť do starostlivosti o svoje telo výživové doplnky s obsahom kolagénu, ideálne kolagénu a ďalších účinných látok, ktoré úspešne útočia na celulitídu.
  3. Celulitídu majú len ženy s nadváhou. Napriek tejto všeobecnej mylnej predstave, celulitída v skutočnosti nie je tuk, ale súvisí s tukom. Áno, aj vychudnuté a vyšportované ženy môžu mať celulitídu. Najčastejším dôvodom býva genetická predispozícia tela na celulitídu. Nadváha spôsobuje len to, že je celulitída na koži viditeľnejšia.
  4. Celulitída nie je spôsobená toxínmi. Detoxikácia vášho tela môže byť zdravá, no celulitídy vás nezbaví, pretože tento stav pokožky nie je spôsobený toxínmi. Je to však ovplyvnené inými vecami, ako je napríklad nedostatok pohybu, zlý krvný obeh a niektoré hormóny.
  5. Celulitídu môžeme zdediť. Je pravda, že celulitída sa vyskytuje v génoch a môže byť dedičná. Ak mala celulitídu vaša mama a stará mama, máte väčšiu šancu, že sa rozvinie aj u vás. Našťastie, genetika je len jedna malá časť skladačky celulitídy - svoju úlohu zohrávajú aj ďalšie faktory ako strava, cvičenie a udržiavanie zdravej hmotnosti.

Celulitídu, známu aj ako pomarančová koža, pozná väčšina žien. Až 85% žien s ňou má praktickú skúsenosť.

Ako proti celulitíde bojovať?

  • Majte vyváženú stravu. Je nevyhnutné upraviť jedálniček a dbať na zdravú a vyváženú stravu. Každodenná strava by mala obsahovať potraviny bohaté na vlákninu, dobré tuky, celozrnný chlieb, chudšie ryby, veľa zeleniny a samozrejme aj vitamíny a minerály.
  • Dbajte na pitný režim. Voda z celulitídy odstraňuje toxíny, preto by ste mali vypiť minimálne dva litre čistej alebo minerálnej vody denne. Pomôžu tiež bylinné čaje a rôzne zmesi s obsahom bylín, ktoré pomáhajú odstraňovať prebytočnú vodu z tela spolu s toxínmi.
  • Fyzická aktivita musí byť. Nemusíte ísť hneď do fitness centra a začať dvíhať činky. Na začiatok stačia dlhšie prechádzky a cviky, ktoré sa dajú robiť aj v pohodlí domova (). Dôležité je rozprúdiť cievny systém a zlepšiť prekrvenie kože. Postupne so zlepšujúcou kondíciou pridajte viac aktivít a striedajte aj typy cvičenia. Cvičte najmenej 3krát týždenne.
  • Pomôže aj lymfatická masáž. Podporuje správne fungovanie pokožky, ktorá sa spevňuje a rýchlejšie odstraňuje toxíny. Lymfatická masáž účinne odbúrava tukové tkanivo a je možné ju vykonávať nezávisle doma. Existujú aj špeciálne pomôcky ako rukavice, kefy či masážne prístroje.
  • Podpora kože výživovými doplnkami. Je potrebné sa o kožu starať nielen zvonku, ale aj zvnútra. Hlavnú úlohu pri procese starnutia pokožky má kolagén. Kolagénové vlákna tvoria elastín, ktorý zabezpečuje elasticitu pokožky a kyselina hyalurónová je zodpovedná za hydratáciu pokožky. Môžete investovať do kvalitného kolagénu v krémoch a mastiach, aj to je spôsob výživy pleti. To, ako vyzerá vaša pleť zvonka, je spôsobené predovšetkým kvalitou výživy zvnútra. Efektívnejšia bude preto výživa kože zvnútra, napríklad s prípravkom SkinBooster, ktorý obsahuje všetko, čo ženská pokožka potrebuje.