Jarné upratovanie v organizme? Detoxikácia!

Jarné upratovanie v organizme? Detoxikácia!


Po zimných pohodlných dňoch pomaličky prichádza zmena – príroda začína ožívať, prostredie je farebnejšie, aktívnejšie... Toto sú aspekty, ktoré neovplyvníme – môžeme ich len pozorovať a prijať.

Na jar sa však mení i naše telo. Aj keď sme úmyselne nespravili žiadne radikálne životné zmeny, treba si uvedomiť, že sú tu isté biologické pochody, ktoré možno nevidíme (ako už spomínanú prírodu), ale našťastie s veľkým rozdielom, a to: svoje telo môžeme ovplyvniť a zasahovať doň. Určite každý z nás pozná jarnú únavu. Sme malátni, spomalení, vyčerpaní, nič sa nám nechce a keby sme nemuseli, tak ani nedýchame... skrátka, "vybili sa baterky".

 

Čo je príčinou nášho "off-line režimu"?

V zime si väčšinou (klobúk dolu a česť výnimkám) doprajeme viac jedla. Dlhé, pomaly ubiehajúce dni si krátime jedlom. Ak nie celú zimu, tak aspoň počas vianočných sviatkov. Samozrejme, najlepšie pri televízií ;). Následne odpadá telesná aktivita, mentálne sa prácou nezaťažujeme a otvárame brány žalúdku – koľko dá :-).

V skutočnosti, keď navonok „hodujeme“ a svojich blížnych obdarúvame čokoládovo-šľahačkovým úsmevom, v tele vzniká chaos, stres, úplná KATASTROFA! Tráviaci režim nestíha registrovať – slané, sladké, štipľavé, trpké, mastné, pikantné, kyslé, horké... Všetko do seba hádžeme na jednu kopu, doslova ako do odpadového koša! Organizmus nestíha. Je z toho unavený. Nedokáže udržať tempo trávenia so žuvaním – prijímaním potravy. Tak si poradí ako vie a začne skladovať. Spolu so zbytočným jedlom i zbytočné toxíny,nečistoty. Toto všetko sa na nás zvnútra nalepí a spomaľuje a zaťažuje celý systém: trávenie, myslenie, dýchanie.

Vedeli ste, že tieto diagnózy môžu byť spôsobené práve toxínami?

Chronické dýchacie problémy, astma, nadváha, časté pocity únavy, plynatosť, hnačky, akné, kožné ekzémy, plesne, vyrážky, bradavice, svrbenie, chronické opary, časté bolesti hlavy, nepríjemný telesný zápach, zapáchajúci dych, krehké nechty, psoriáza, nespavosť, ženské výt

oky, niektoré typy nádorov...

Práve jarné obdobie je ideálne na znovuzrodenie - obnovu našich buniek

Detoxikáciou náš organizmus odbúrava odpadové látky. Po takejto očiste telo zvyšuje hladinu fyzickej, duševnej a sexuálnej energie, expandovať začína aj naša kreativita. Zlepšuje sa cirkulácia krvi, urýchľuje metabolizmus, zvyšuje sa kvalitu spánku, uvoľňuje sa svalstvo...

Najzákladnejšie kroky pri detoxikácii tela

1. Dodržiavajte pitný režim. Mali by sme prijímať 2 až 4 litre vody denne. Najlepšia je neperlivá pramenitá voda a najideálnejší je priamo prírodný zdroj – prameň, prípadne bylinkové čaje bez cukru. Podporíme tak orgány, ktoré odvádzajú jedy z tela von.

2. Vylúčite alebo aspoň obmedzte alkohol, čokoládu, fajčenie a pitie kávy. Toto všetkosú zdroje škodlivých toxínov, ktorých by ste sa mali zbaviť.

3. Aktívny pohyb – napr. ranná prechádzka, rýchla chôdza, turistika... Akýmkoľvek cvičením prekrvíme mozog - zásobíme ho kyslíko

m, čo našu myseľ a mentálnu aktivitu dokonale vzpruží.

Našťastie Matka príroda vie pômocť s každým problémom. Vo svojom detoxikačnom repertoári má niekoľko veľmi silných pomocníkov. Jedným z nich je divokorastúca palma Yucca Shidigera. 

Vedeli ste, že...?

účinky Yucci Shidigeri na organizmus spúšťajú proces podobný prírodnému mydlu? Čistí organizmus od usadenín, plesní a vytvára nastenách ciev a čriev povlak, na ktorom sa vírusy, baktérie a usadeniny nevedia tak ľahko zachytiť. Taktiež sila organickej síry, MSM (metylsulfonylmetán), je skutočne obrovskáPôsobí proti parazitom, zlepšuje trávenie a robí ľudí krajšími J - má veľmi priaznivé účinky na pleť, pomáha pri liečbe akné, dermatitíde, ekzémoch a lupienke. Nielen pri očiste tela je dôležité vyrovnávať hladinu pH organizmu. Minerálny nápoj AcidoFit je špeciálne vyvinutý na odkyselenie organizmu, kedy po vypití tohto nápoja telo vyplaví toxíny. Výťažkami z Aloe Vera, Alfalfa a zeleného čaju, minerálmi a vitamínami, dodá telu stratené látky, ktoré sú v čase očisty veľmi dôležité. Viac na www.acidofit.sk. Zbaviť sa nečistôt stojí častokrát telo skutočne veľa síl. Jedinečný vitamín U na podporu tráviaceho systému a ochranu sliznice žalúdka by rozhodne nemal chýbať v čase očisty na žiadnom nočnom stolíku.

Prostredníctvom detoxikácie sa naše bunky prestanú dusiť nečistotami a v tele sa nastoluje rovnováha, ktorá je nevyhnutná pre regeneračné a samoliečivé schopnosti organizmu. Osobnosť človeka sa skladá nie len z fyzického tela, jej súčasťou je aj psychika, emócie, pocity, myšlienky. Netreba zanedbávať ani ďalšie časti nášho JA, ktoré tiež vyžaduje našu pozornosť. Vyhýbajte sa hnevu, stresu a snažte sa nevstrebávať negatívnu energiu z okolia, ktorá sa tak isto veľmi aktívne podieľa na vzniku kyselín. Vnímajte svoje telo ako celok, ktorý dosiahne harmóniu len vtedy, ak bude v rovnováhe.


Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info