DOPRAVA ZADARMO! Od 26.7. do 28.7. s kupónom "letoskompavou"

Už iba:
d
h
m
s
Nitrinsky Cyklomaratón 2012
Nitrinsky Cyklomaratón 2012

Nitrinsky Cyklomaratón 2012

Nitrinsky Cyklomaratón 2012

Kedže sme sa rozhodli  obnoviť tradíciu nitrianskeho cyklomaratónu asi po 10 rokoch, tak sme poriadne nevedeli, koľko ľudí možeme očakávať na štarte, nakoniec  prišlo 9.9.2012 do dedinky Neveríce vyše 70 cyklistov. 

Nielen podľa mňa ale aj podľa ostatných cyklistov patrí tento okruh profilovo k najťažším ale čo sa týka prírody aj najkrajším  pretekom na Slovensku. Trasa viedla od Neveríc cez krátke strmé kopce do Sľažian, Loviec a Topoľčianok. Tam začínalo dlhé stúpanie na Veľkú Lehotu. Po zjazde do Novej Bane znovu strmý kopec na Hrabiny (smer Kostivrch). Počas pretekov po tomto stúpaní  vpredu ostalo asi 35 cyklistov. Nasledoval tiahly asi 10 km dlhý kopec na Penhýbel, kde sa začalo nastupovať, o roztrhanie sa postaral neskorší víťaz, majster Slovenska v časovke, účastník majstrovstiev sveta Pavol Polievka. Z Penhýbla (Veľké Pole) sa zjazdovalo do Veľkých Uheriec a potom smerom na Skýcov.

Vedúca skupina sa ani v 17%-nom stúpaní nerozthla. Na Skýcove boli cyklisti na približne 110. kilometri a do cieľa ostávalo 30 km..

Pretek dokončilo 63 cyklistov a určite väčšina z nich ani len netušila, čo ich čaka J V okolitých dedinách  a mestách cyklistov povzbudzovali fanúšikovia, dopomohol k tomu aj náš speaker, ktorý  informoval divakov pozdĺž celej trate o priebehu pretekov J

Bola to pekná bodka za cyklistickou sezónou.  Vítaž šiel rýchlosťou cca 35 km/hod, 138 km prešiel za 03:54:09  . Kompletné výsledky nájdete na: http://www.nutrition.sk/nitriansky-cyklomaraton-992012/m14/p39

Starostovia okolitých obcí sa postarali o skryté prémie, za ktoré boli finančné odmeny. Tiež sa odmeňovali rôzne maratónske kategórie, typu najstarší, najpomalší a najkrajší, t.j.  žena, ktorá pretek dokončila na vynikajúcom 27 mieste. Komu sa nepodarilo zvitaziť mal šancu v TOMBOLE, v ktorej bolo vyše 20 hodnotných cien.

Vyzerá to tak, že tradícia tohto preteku bude pokračovať aj na budúci rok - tak sa na vás znovu tešíme a veríme, že cyklistov bude oveľa viac J. Ďakujeme všetkym sponzorom ako Nissan, Gretech, mesto Nitra, Dolomity Bike, Klondike Bike, Coca Cola  hlavne dedinke Neverice p. starostovi a firme Kompava za veľkú pomoc pri realizácii tohto preteku. Všetky pozitívne ohlasy boli  pre nás  skutočne veľmi  povzbudzujúce, na niektorých veciach sme sa poučili a tešíme sa už na prípravy ďalšieho ročníka :)

 

Realizačný team pretekov Juraja Teplana s rodinkou