Staráme sa o vaše kĺby

Staráme sa o vaše kĺby

Staráme sa o vaše kĺby

Pravidelne vysoko namáhaný, ako aj vekom opotrebovaný pohybový aparát si vyžaduje každodennú starostlivosť, ako súčasť prevencie vzniku zlomenín, osteoporózy, artrózy a artritídy.

Základom správnej prevencie je strava obohatená o významné zložky, ktoré zabezpečujú výživu a hydratáciu kĺbov, kĺbových spojív a väzív tak, aby bola ich funkčnosť zabezpečená na maximum. Medzi takéto významné zložky patrí predovšetkým glukozamín sulfát, chondroitín sulfát, hydrolyzát želatíny, minerálne látky a vitamíny.

Všetky vyššie uvedené zložky, potrebné pre správne fungovanie kĺbového aparátu, sú v optimálnom množstve obsiahnuté v prípravku GELO-3 complex. Tento výnimočný výrobok vyvinutý spoločnosťou Kompava, obsahuje presnú dennú dávku stavebného materiálu, nevyhnutného na obnovu štruktúr v kĺbe. Je vhodný pre všetkých, ktorým na zdraví svojich kĺbov záleží. Či už ide o rastúce dieťa, športovcov, fyzicky ťažko pracujúce osoby, starších ľudí, GELO-3 complex je vhodný úplne pre každého.

Účinné látky v prípravku GELO-3 complex:

  • Glukozamín sulfát

Glukozamín sulfát účinne bojuje proti poškodeniu kĺbov. Táto látka je základným stavebným kameňom každej chrupavky. protizápalový účinok, tlmí nepríjemné bolesti a zúčastňuje sa metabolizmu tvorby molekúl, ktoré sú nevyhnutné pre opravu a správne fungovanie každej chrupavky. Existuje veľké množstvo odborných vedeckých prác, ktoré dokumentujú pozitívne účinky tejto významnej látky, napr.:

1. Pri užívaní 1500 mg glukozamín sulfátu denne po dobu 3 rokov, došlo k obnoveniu vrstvy chrupavky o +0,31 mm, zatiaľ čo u osôb, ktoré užívali placebo, došlo k úbytku chrupkovitého tkaniva o -0,31 mm. U skupiny, ktorá užívala aktívnu látku, nastalo zlepšenie stavu o 24,3 %, zatiaľ čo u osôb, ktoré užívali placebo, nastalo zhoršenie stavu o 9,8 %.

2. V priebehu 30 dní užívali testované osoby, ktoré mali prejavy artritídy, 1500 mg glukozamín sulfátu denne. U osôb, ktoré užívali aktívnu látku, symptómy tohto ochorenia ustúpili o 72 % (v placebo skupine len o 36 %). Osoby, užívajúce glukozamín sulfát už 7 dní od začiatku štúdie pociťovali výrazné zlepšenie ich stavu, ktoré sa po dobu ďalších 7 až 14 dní výrazne zlepšovalo.

  • Chondroitín sulfát

Ďalšia významná látka, ktorá pozitívne vplýva na zdravie a funkčnosť kĺbov. Táto látka má schopnosť zadržiavať vodu v chrupavke, čo zabezpečuje jej dokonalú pružnosť a elasticitu. Má protizápalové účinky a taktiež tlmí nepríjemné bolesti kĺbov.

Bolo preukázané, že má pozitívny vplyv aj na znižovanie cholesterolu a lepšiu pružnosť ciev, čím môže znížiť riziko vzniku srdcovo-cievnych  a mozgových príhod.

Je dôležité poznamenať, že chondroitín sulfát, ako aj glukozamín sulfát, nemajú žiadne vedľajšie účinky ani pri vyššom dávkovaní, čo sa nedá povedať o ostatných silných protizápalových liekoch, určených na zmiernenie zápalu a tlmenie bolesti (napr. ibuprofén). 

  • Hydrolyzát želatíny

Je nevyhnutný pre správnu výživu, regeneráciu a obnovu kĺbového aparátu. Je veľmi rýchlo a ľahko stráviteľný. Podobne ako ostatné zložky, aj hydrolyzát želatíny tlmí bolesť, zápal a dodáva kĺbom pružnosť. Odstraňuje tzv. vŕzgavé kĺby.

  • Vitamíny a minerály

Vitamíny a minerály obsiahnuté v prípravku GELO-3 complex zdvojnásobujú účinnosť vyššie spomínaných látok. Predstavme si bližšie niektoré z nich:

 

Gelo-3 complex - maximum pre zdravie vašich kĺbov!


Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info