Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Predsúťažné obdobie Vlada Pečeňu
Predsúťažné obdobie Vlada Pečeňu

Predsúťažné obdobie Vlada Pečeňu

Predsúťažné obdobie Vlada Pečeňu

5 dní pred súťažou sme urobili rozhovor s Vladom Pečeňom, kotrý sa pripravuje na majstrovstvá Slovenska v naturálnej kulturistike a fitness. Zaujímalo nás, ako vyzerajú jeho prípravné dni a ako sa cíti.

 

 

 

Kedy ste sa začali venovať profesionálne fitness a čo Vás k tomu viedlo?

Do posilňovne som prišiel prvýkrát, keď som mal 15 rokov. Samozrejme hneď som si to zamiloval. Bol som veľmi chudučký chlapec bez svalov, bez tuku. Teda kosť a koža. Mojím cieľom bolo jednoducho trochu pribrať. Tieto tréningy boli avšak viacmenej bezcieľne. O strave a tréningoch som moc informácií nevedel. Nemal som žiadneho trénera. Progres, ale aj tak nejaký bol. Všetko som sa naučil sám. Či už teóriu alebo som sa učil na vlastných chybách. Keď som mal 18 rokov, rozhodol som sa, že by som začal súťažiť. Doteraz si priebeh celej prípravy vymýšľam sám, no všetko aj tak vždy konzultujem so svojím otcom. Otec bol ten prvý človek, čo ma namotivoval posunúť sa z obyčajného cvičenca z posilky na pretekára naturálnej kulturistiky (asociácia INBA/Sank).

 Kedy Vás čaká najbližšia súťaž? Ako sa volá?

Najbližšiu súťaž mám teraz 21. mája v Kolárove -  Majstrovstvá Slovenska. Ak sa nominujem, tak ďalšie 11. júna majstrovstvá sveta v Budapešti.

Kedy ste sa začali na súťaž 2016 pripravovať?

Pomaly, ale isto už od januára.

Ako vyzerá Váš deň?

V klasické dni trávim deň vo fitku v Silvogyme buď so svojimi klientmi alebo za barom.

Ako často trénujete?

Aktuálne trénujem 5x do týždňa silový tréning a 3x cardio väčšinou na páse. Rozdelenie partií:

1. Hrudník, zľahka biceps, brucho.

2. Hamstringy, zadok, lýtka

3. Chrbát, zľahka triceps, brucho

4. Ramená , biceps, triceps.

5. Kvadricepsy

Doprajete si pred súťažou aj dni voľna? Ak áno, ako vyzerá taký deň?

Mesiac pred súťažou už idem na plno. Vtedy mám aj posledný "cheat day". V taký deň si dám moje obľúbene jahodové guľe s medom, palacinky, hamburger, chipsy a čokoládu. Počas "cheat day" netrénujem, nech moje telo poriadne zregeneruje a pripravií sa na náročné tréningy.

Aké výrobky od Kompavy užívate, kedy  a prečo?

Mimo prípravy, čo sa týka suplementácie, dávam len základ, a to ProteinFit80, Kreatin monohydrátK4 power BCAA. V príprave na súťaž je toho viac. Kedže som v kalorickom deficite a k tomu mávam silové tréningy, musí byť moje telo celkovo pri sile a zdravé.

Ráno na lačno: 2x tbl. Acidofit, 2 x tbl. vitamín na imunitu Fit Cé, 5x tbl. Premium Colostrum, 10g K4 Power BCAA, 5g Glutamin

Pred tréningom: 10g ArgiNodrink, 3x tb.  ThermoFit, 10 g K4 power BCAA, 5x Hovädzí proteín Beef amino, 3x tbl. Taurin.

Po tréningu: 5g Glutamin, 5x Hovädzí proteín Beef amino, 30g ProteinFit80, 40g Sport Premium Energy.

Pred spaním: 30 g Micellar Casein, 5g  Glutamin, 6x tbl. Arginín A-AKG,  2x tbl. Acidofit.

3x denne s jedlom: 3x tbl. Omega 3, 3x tbl.  HMB.

A čo strava ?

Ľudia, čo ma už viac poznajú vedia, že moja metóda stravovania je trošku netypická od ostatných kulturistov. Metóda sa volá „intermittent fasting“ teda prerušovaný pôst, ktorý už dodržiavam 4 roky. Samozrejme vždy som bol rád flexibilný a mám na túto metódu rôzne modifikácie. To isté platí aj pre jedlo. Nie som ten kulturista, čo jedáva celý život kuracie s ryžou a brokolicou každý deň 8 krát. Flexibilita v strave je pre mňa kľúčom k úspechu. Celý rok si tak môžem držať formu dobre vyzerajúcu pre ľudí. 3 až 4 mesiace pred súťažou si už kalórie a makrá strážim dôkladnejšie. Postupne uberám či zvyšujem tieto hodnoty tak, aby to bolo na deň D hodné na súťažné podium.

Ako sa cítite (psychicky, fyzicky, emocionálne)?

Musím povedať ,že túto prípravu sa cítim veľmi dobre po všetkých stránkach. Podmienky na prípravu mám ideálne, a tak môžem do toho dávať všetko bez výhovoriek.

Trénujete sami alebo vám robí niekto spoločnosť, aby sa vám viac darilo ? :)

Väčšinou trénujem sám. Viem sa tak viac sústrediť. Pustím si hudbu a som vo svojom svete. Nemôžem ale povedať, že so sparingom sa mi trénuje zle. Práve naopak. Keď je dobrý sparing, tréning je úplne na inej úrovni.

V ktorom človeku cítite najväčšiu podporu ?

Najväčšia podpora po všetkých stránkach je určite zo strany rodičov. Taktiež, ale nemôžem zabudnúť na svojich najbližších priateľov. Ďakujem vám! :)

Mávate aj chvíle, kedy by ste to už najradšej vzdali?

Nie nemávam ;)

Čo je vaša najväčšia motivácia, keď už nevládzete a najradšej by ste to celé „zabalili“?

Ľudia okolo mňa, či už vo fitku alebo mimo ma podporujú a motivujú ma. Taktiež na mňa má veľký vplyv hudba, ktorú počúvam.

Veľa ľudí vás vníma ako vzor, čo by ste im odkázali ?

Nech si idú vždy za svojím snom a nevzdávajú sa. Vždy tu budú prekážky...či ľudia čo vám neprajú alebo nepríjemné udalosti. Prekážky sú tu, ale na to, aby sa preskakovali. O to viac si budete ceniť svoj úspech. 

Vlado Pečeňa,

16. máj 2016