Kompava info 2009 1
Kompava info 2009 1

Kompava info 2009 1

Kompava info 2009 1 Akoschudnúť ZDRAVO a BEZ HLADU? Riešenie existuje - CHUDNITE s bielkovinami

Akoschudnúť ZDRAVO a BEZ HLADU?

Riešenie existuje - CHUDNITE s bielkovinami

Kolujú rôzne dohady o bielkovinách – KOĽKO, AKÝCH, KEDY? Chudne sa z nich alebo priberá???? Na čo slúžia bielkoviny v tele a čo sa stane, ak znížime ich príjem /resp. ich vylúčime zo stravy??? Na čo všetko majú vplyv a prečo sú pre organizmus až také dôležité? Veľa otázok....

My máme odpoveď

Všetko závisí od množstva, načasovania a spôsobu ich príjmu. Ako z nich môžeme pribrať, tak i schudnúť. Záleží na tom, aký efekt chceme dosiahnuť.

Pre začiatok trošku teórie:

Bielkoviny sú stavebné látky, ktoré okrem iných funkcii majú schopnosť dlhodobého zasýtenia – regulujú pocit hladu. Taktiež udržujú svalovú hmotu – treba pamätať na fakt, že čím viac svalov máme, tým je metabolizmus rýchlejší a tým rýchlejšie sa spaľujú tuky. Preto náš jedálniček - najmä v období chudnutia/rysovania, by sa mal skladať predovšetkým z bielkovín.

Teda: ak chceme schudnúť z tukovej hmoty a nie len z vody a zo svalovej hmoty, mali by sme jesť bielkoviny.

Bielkoviny, ktoré máme bežne dostupne zo stravy môžeme prijímať z mliečnych výrobkov, vajíčok, mäsa, sóje a strukovín. Problémom však je, že denné pokrytie príjmu bielkovín nie je možné z bežnej stravy. Preto ideálnym riešením pri vysoko-proteínovej diéte sú ľahko stráviteľné proteínové koktaily (podporené tráviacimi enzýmami), ktoré telu dodajú všetky potrebné látky. Ideálnym koktailom v tomto prípade je ProteinFit 70 s pozvoľným uvoľňovaním bielkovín. Nutričné látky, ktoré obsahuje, ho robia fantastickým doplnkom náhrady stravy pri chudnutí.