Strácate energiu? Nedovoľte pracovnému stresu, aby ovládol váš život
Strácate energiu? Nedovoľte pracovnému stresu, aby ovládol váš život

Strácate energiu? Nedovoľte pracovnému stresu, aby ovládol váš život

Strácate energiu? Nedovoľte pracovnému stresu, aby ovládol váš život

V dnešnej hektickej dobe je nesmierne dôležité, aby sme si udržiavali fyzickú a duševnú pohodu, a to najmä v práci. Úzkosť a stres sa môžu zdať zanedbateľné, no časom môžu prerásť k vážnym rizikám, ktoré vo výsledku ovplyvnia vaše fyzické a emocionálne zdravie.

Cítiť určité napätie je normálne, najmä ak čelíte blížiacemu sa termínu alebo náročnej úlohe. Ak sa však pracovný stres stane chronickým, môže značne ovplyvniť váš život.

Aj, preto by ste mali dodržovať zásady zdravého životného štýlu a v stresujúcom období spojenom s mentálnym vypätím voliť tie správne doplnky výživy, ktoré vám pomôžu znížiť stres a vypätie na minimum.

Pri chronickom strese sa môže v tele narušiť imunitný, tráviaci, kardiovaskulárny a reprodukčný systém či spánok. Niektorí ľudia môžu pociťovať najmä tráviace symptómy, zatiaľ, čo iní môžu mať bolesti hlavy, nespavosť, pociťovať smútok, hnev alebo podráždenosť.

Neustále namáhanie vášho tela v dôsledku stresu môže časom prispieť k vážnym zdravotným problémom, ako sú srdcové choroby, vysoký krvný tlak, cukrovka a iné ochorenia vrátane duševných porúch, ako je depresia alebo úzkosť.

Karnozín – dodá telu tú správnu energiu

Pri nedostatku sústredenosti, koncentrácie či úbytku vitality odporúčame doplnok výživy Premium L-Carnosine, ktorý obsahuje karnozín, koenzým Q10 a vitamín E.

Obsahuje čisto prírodné látky ako aminokyselinu L-karnozín, ktorá sa prirodzene vyskytuje v kostrovom svalstve, srdci a mozgu obohatenú o koenzým Q10, ktorý zvyšuje jej energetický účinok a vitamín E, ktorý podporuje ochranu buniek pred oxidačným stresom.

Vekom sa množstvo karnozínu v organizme znižuje. Nedostatok spôsobuje starnutie, nedostatočnú ochranu buniek a s tým následne rôzne ochorenia.

Vďaka karnozínu doplníte bunkám tú správnu energiu a prinavrátite telu vitalitu. Rovnako má priaznivé účinky na rôzne depresívne poruchy.

Stresové hormóny zapríčiňujú vyčerpanie

Stres je spôsob, akým mozog a telo reagujú na akúkoľvek požiadavku, akýkoľvek typ výzvy – napríklad výkon v práci alebo v škole či významnú životnú zmenu, či traumatickú udalosť.

Problémom väčšiny z nás však je, že zostávame v nepretržitom „zapnutom“ stave, kedy adrenalín a tiež kortizol (ďalší stresový hormón) sú často pumpované vo dne aj v noci, a tak telo nemá dostatočné obdobie na to, aby sa zregenerovalo a zotavilo.

Tento intenzívny stav je často obrovským odoberačom našej energie a spôsobuje únavu, vyčerpanie a často aj vyhorenie.

Ako znížite úroveň stresu v práci?

Dôležitú rolu zohráva  „time management“, a preto si pravidelne vytvárajte zoznamy úloh a stanovte si priority v práci. Nezabudnite si vyhradiť  dostatok času na dokončenie každej úlohy alebo projektu. Medzi prácou si urobte prestávky. Prechádzka na čerstvom vzduchu vám môže pomôcť k prečisteniu hlavy.

Zdravý životný štýl je kľúčový

Jedzte zdravo, doprajte si dostatok spánku a aktívny pohyb, no predovšetkým obmedzte kofeín a alkohol na minimum. Keď stres zasiahne vaše telo, uvoľní hormóny kortizol, inzulín a ghrelín, ktoré môžu zapríčiniť zvýšenie hladu a túžby po nezdravých potravinách.

Ak stresová udalosť pokračuje, tieto hormóny zostanú zvýšené, čím sa zároveň zvýšia hladiny ďalšieho hormónu nazývaného leptín, ktorý patrí medzi tzv. adipokiny. Medzi jeho hlavné funkcie patrí stráženie nášho apetítu. Rovnako do nášho mozgu vysiela signál o tom, kedy je vhodné ukončiť konzumáciu jedla.

Aplikujte relaxačné praktiky

Relaxačné praktiky ako jóga, meditácia a hlboké dýchanie prepnú telo do stavu pokoja, a to vrátane spánku. Pocit únavy môže zvýšiť stres, vďaka čomu môžete myslieť iracionálne. Ak sa vám stáva, že večer nemôžete zaspať, siahnite po konopnom CBD oleji.

Ide o rastlinný extrakt v MCT tukoch získaný z rastliny Cannabis sativa známej ako konope. Okrem mnohých benefitov je určený pre ľudí s nepokojným spánkom a v častých stresujúcich situáciách. Upokojí vaše telo aj myseľ a zvýši prirodzenú obranyschopnosť vášho organizmu, a teda, aj imunitný systém.

Doporučené dávkovanie 1 kvapka = 11, 1 mg CBD.

Eliminujte stres vhodnými potravinami

Vaša strava ovplyvňuje každý aspekt vášho zdravia, vrátane toho duševného. Chronický stres vás môže naviesť k prejedaniu sa a siahaniu po nezdravých potravinách, čo môže poškodiť vaše celkové zdravie i náladu. Navyše, nekonzumovanie dostatočného množstva potravín, ktoré sú bohaté na živiny, môže zvýšiť riziko nedostatku živín, ktoré sú nevyhnutné na reguláciu stresu a nálady, ako je horčík a vitamíny B.

Aj, preto odporúčame zaradiť doplnok Magnézium chelát, ktorý je najúčinnejšou formou horčíka na trhu. Je tvorený horčíkom a aminokyselinou glycín, ktorá má nízku molekulovú hmotnosť, čo umožňuje ľahší transport cez črevné steny.

Pri nedostatku horčíka môžeme mať problémy so spánkom, pociťovať únavu, svalovú slabosť či kŕče.

Práve tento doplnok stravy je tiež obohatený o vitamín B6, ktorý zosilní pozitívne účinky horčíka a jeho absorbcie v organizme. Magnézium chelát celkovo napomáha tvorbe energie v bunkách a následne prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy. Je dôležitý pre správne fungovanie nervového systému a psychiky.

Dávkovanie: 2 kapsule/1x denne.